Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket kell tudni rajzolni egy...

Miket kell tudni rajzolni egy 3 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam 3 éves volt márciusban, kör formákat tud rajzolni.

Illetve a körnek rajzol szemet, két karikát.

Orrot egy egyenes vonalat

És egy mosolygós száját.

Két fülét a kór két oldalára egy egyenes vonallal, és a kör tetejére hajat.

Mást nem nagyon tud rajzolni.

Egyik barátnőm azt mondja ez baj, mert már több mindent kellene.

Az ő gyereke, fákat rajzol, házat,stb...

Még a kisfiam csak ezen kör alakon, és arcon kívül, csak firkál, vonalakat húz.

Szépen színez, próbálja hogy a vonalbol nem megy ki.

Szerintetek is gond hogy csak ennyit tud rajzolni.



jún. 27. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Én nem értek hozzá, de megdöbbenéssel olvasom, mert az én kisfiam még 4 évesen se nagyon rajzol (felismerhető) arcot, és a (3-4 éves) csoporttársai se, mégse hallottam még se más szülőtől, se a gondozóktól, hogy ez baj lenne, gyerekorvos se kérdezte a 4 éves státuszon (külföldön élünk).
jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Szintén, mint az 1es, a 4 évesem nem is rajzol semmit, csak firkál még, egy kör megy neki, ha erőt vesz magán. A másik gyerekem 3 évesen hasonlóan rajzolt, 4 évesen pálcikaembert már tudott, meg szívecskéhez hasonlót, meg almát. Most 5 évesen is elvileg le van maradva, pedig már dínókat, autókat, madarat, mindent rajzol, és írni is már lassan tud, és fest is nagyon szépen, de drága jó teljesítménymániás világunkban ez sem elég.

3 évesen ha jól emlékszem, csak a zárt kör volt az elvárás. - de javítson ki valaki, ha rosszul emlékszem. Mondjuk a kedves óvónőnk kiscsoport végén odarakta elém egy másik gyerek rajzát, hogy nézzem meg, más már így rajzol (kb egy 6 éves szintjén)... Amúgy én sem tudtam kiskoromban semmit, de 10en évesen én rajzoltam a legszebben az osztályban.

Azt nézik ezzel, mennyire alakult ki a testképe, mennyire tud részleteket megfigyelni, és majd iskolára képes lesz-e az írásra. Na de nem 3 évesen kell tudnia ezeket.

jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

A legelső ovis rajzom el van téve. A pálcikaemberem sem mentek rendesen. Nagyon amorfok voltak.


Aztán én lettem a csoportban az első és az egyetlen, aki tudott normális körtét rajzolni. Vagy szép leveleket és virágszirmokat. Vagy az embereknek kirajzoltam mind az 5 ujját, míg más csak két vonalat rajzolt karnak, s kézfej abszolút nem volt.

Iskolában meg én voltam az egyetlen, akinek rendesen ment a szép kapcsoszárójel már az elején...

jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen normális ahogy rajzol a gyereked.
jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Az én fiam szépen rajzol, mert az apukája is. Az unokatesója még később is pálcikaembereket rajzolt. Ez nem csak a kortól függ. Leírás alapján nincs baj a gyerekeddel.🙂
jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 3 ő megtudja mondani mit rajzol, de sehogy nem hasonlít még a formák se.
jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Különböző ütemben fejlődnek a gyerekek. A barátnődé talán pont rákapott a rajzolásra, sokat rajzolt, ezért előrébb tart benne. De nem ez az átlag. Az én fiam mászókázásban veri a kortársait, mert ő meg azt gyakorolta extra sokat (mert tetszett neki, én meg hagytam, nem majréztam hogy leesik). Más gyerek meg mondjuk az átlagnál jobban beszél. Ez mind teljesen normális.
jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Most megyünk majd a 3 éves státuszra, ha jól értettem, a védőnő azt mondta, azt nézik, tud e kört rajzolni. Az enyém mondjuk csak firkál.
jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
4 éves kisfiam egyáltalán nem rajzol. A 4 éves státuszon volt kérdés, hogy felismerhetően rajzol-e már pálcika embereket. Azt mondta a védőnő, hogy nem baj, ha nem. Hiába akarok vele leülni rajzolni, egyáltalán nem érdekli.
jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiunk egy idős a tieddel és ennyit sem szokott rajzolni. A státuszon kérdezett kör az megy neki, de a rajzok vége általában egy - számomra - firka lesz. Felismerhető arc még nem volt. Szóval nyugi! Egyébként rajz közben szokta mondani, mit rajzol (számomra nem hasonlít azokra, de ő tudja), aztán rárajzolja a következőt :).
jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!