Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülés utani korhazi napokat...

Szülés utani korhazi napokat ki hogy elte meg, mikozben otthon várta a 3 ev alatti gyermeke?

Figyelt kérdés

Együtt alszunk, a lányommal, aki mire megszületik a testvere 2,5 eves lesz.

En végzem vele a fő feladatokat, apa sokat dolgozik, de jo a kapcsolatuk.

Előre rettegek a korhazban töltött napoktol, hogy távol kell lennem töle. Tudom,hogy akkor a kicsinek lesz szüksege ram, es ott lesz a fokusz, megis bennem van a félsz, hogy mikent fogja megelni a tavolletem a nagyobb.

Ki higy elte meg ezeket a napokat?


jún. 18. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Lazán. Mindkét nap bejött az apjával, ők jól elvoltak együtt, meg mi is a babával
jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 20honap különbség van a kicsik között. Hétfőn feküdtem be a kórházba terminustullepes miatt, csütörtökön szültem, 41+0 napon, és következő hétfőn engedtek haza.

Teljesen jól éltem meg. A szülés előtti 3honapban minden nap meséltem egy történetet a fiamnak (amit illusztráltam is), hogy hogyan növekszik anya pocakja, hogy elmegyek a kórházba és ő addig otthon mi mindent fog csinálni apával, nagyival, hogyan jönnek mindet meglatogatni a kórházba, és visszük haza a babát, stb). Nagyon szerette lapozgatni.... Azt hiszem sikerült elkészíteni, mert teljesen jól viselte, hogy elmentem. 1-2honappal a szülés előtt atszoktattuk arra is, hogy apával alszik, így addigra ez természetes lett.

Én meg míg a kórházban voltam, élveztem, hogy pihenhetek pár napot, illetve szülés után az a 3 nap volt az, amikor egyedül a masodszulöttemre tudtam csak koncentralni... A nagyobbnak az osztatalam figyelembol 20honap jutott.... A kicsinek 3nap...


A nagyobb egyébként tok jól elvolt otthon apával, nagyszülőkkel, néha emlegetett, de nem volt semmi gond. Nem sírt, jól aludt, mikor bejöttek látogatni, azt is jól fogadta.


Telefonon direkt nem beszéltem vele, féltem, ha hallaná a hangom, jobban sovarogna utánam.


Én nem szomorkodtam a nagyobb után, elfogadtam, hogy ennek most így kell lennie, jó kezekben volt, és legalább egy kicsit jobban elmelyult a kapcsolata az apjával.

jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem én rosszabbul éltem meg, mint ő, vagy csak jól tartotta magát :). Már jóval a szülés előtt elkezdtük rá felkészíteni és szerencsére épp a nagyon önálló időszakát élte, addigra saját szobába is költözött és el is választotta magát. A férjem mellett a nagymamák is bedobták magukat (a gyermekágyas időszakban is). Én sem akartam vele telefonálni, de ő szeretett volna, szerencsére nem lett sírás belőle. Kétszer látogatni is bejöttek. Egy dolog zaklatta fel: sajnos úgy alakult, hogy mentő vitt be, de ezen is viszonylag hamar túllendült. Azt gondoljátok át, hogy ha beindul a szülés, kire tudod rábízni.
jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!