Mit tegyek? Én rontottam ezt el tudom. De hogy kezeljem jól a helyzetet?
Sziasztok.
Kisfiam 3 éves múlott, sajnos nagyon szófogadatlan.
Szinte semmibe nem hallgat rám, mármint olyan helyzetekben mikor pl azt mondom neki hogy most már nem ehetsz több cukorkát, akkor rögtön szalad oda hozzám, elkezd csapdosni, majd nagyon nagyon sír, üvölt, visít, továbbra is rám csap.
Aztán ha elmegyunk valahova és jönni kell haza, ugyanez a dolog.
Hiába pedig előtte már kB 15-20 perccel szólok neki hogy lassan indulni fogunk haza, jársz még azzal a kocsival egy kicsit....
És mások előtt nem merek rá szólni, vagy ölbe venni és elhozni mert akkor nagyon durván hisztizne és csapkodna.
Többször kérem arra is hogy köszönjön az utcán ha sétálunk, vagy ha be megyünk a boltba, és erre sem hallgat.
Rengeteg mindent rá hagytam, mert hallgattam a családra higy jaj ne szólj már rá had csinálja még kicsike nagyon, na és ez lett az eredménye.
Mostmar ha szépen ha csúnyán sehogy nem hallgat rám.
Egyébként nagyon okos, mindenről el lehet vele beszélgetni,és mégse hallgat rám.
Mit tegyek?
Dackorszak. Van, akinél erőteljesebb. Nem a nevelésen múlik.
Ha nagyon durva a gyerek, az auti tünet lehet, nem azon múlik, te mit csinálsz.
Annak az esete, hogy bàrmit csinálsz, te leszel ,,rossz szülőnek" kikiáltva. Ha nem szòlsz rà, túl engedèkeny vagy, ha ràszòlsz, és tàmad, akkor szörnyeteget neveltèl. Màs habitusù gyeeekre elèg 2x szòlni. Akinek olyan gyereket dobott a gép, az azt hiszi magáról, hogy ő csinálta jòl.
At peace parenting-et nézd meg facebookon, esetleg NeuroWild-et, ha rudsz angolul. Nagyon hasznos tanàcsokat adnak.
Erősítsd meg magad, és de, szólj rá mások előtt. Ha kiborul, kiborul. Legyél vele nagyon megértő szóban, kedvesen, nyugodt hangon beszélj hozzá, pl. "látom, nem tetszik amit kértem, sajnos most haza fogunk menni a játszótérről akkor is, ha nem szeretnéd". (A "de" szó ne legyen belefogalmazva, elvileg úgy jobb.) Aztán megfogod és viszed. Addig működik ez, míg te vagy az erősebb, de pár hónap és hallgatni fog rád.
Ami még segít, ha külső korlátokat vezetsz be. Van egy könyve a fiamnak, amit csak 10 percig nézhet, pedig nagyon szereti (de könnyen szakad és árgus szemekkel kell ülni mellette, 10 percet bírok egyben). A telefonom szoktam beállítani, elmondom neki, hogy amikor csörög eltesszük. A harmadik alkalom óta magától csukja be és viszi a helyére, mikor megcsörren a telefon.
Nálunk is ez van, kislányom ugyanez. Most egy pár hete lett jobb a helyzet.
Biztos lepontoznak majd érte, de én közöltem a gyerekkel, hogy mostmár elviszem fülészetre, mert sosem hallja hogy szólok neki.
Egyébként tényleg megfordult a fejemben, hogy szegény talán nem is hallja, (csak amikor már emelem a hangom) én meg itt felhúzom magam állandóan, közben lehet, hogy nem tehet róla. De amióta mondtam neki, valahogy megijedt vagy nem tudom az okát, egyszerűen érezhető a változás. Párszor még emlékeztettem, hogy ha nem hallja rendesen, hogy már háromszor szóltam, akkor megyünk kivizsgálásra. Azóta többször szót fogad.
Egyébként visszatérő problémás szituációknál meg az segít, ha bemutatom neki. Plüsseivel, babáival szoktam eljátszani, hogy milyen következményei lehetnek, ha úgy viselkedik. Nála az volt rendszeres, hogy csapkodja az ajtókat. És akkor eljátszottam neki, hogy a baba is csapkodja, de odacsukja a kezét stb. Ez szokott működni, de néhány nap múlva nem árt megismételni.
Motiváld. Ami a te célod, az legyen az ő célja is. Beszéld rá, másra a jelenlegi helyett.
“Pl. Nem sokára megyünk haza. Mit szeretnél otthon csinálni inkább bent játszani a xy játékkal vagy az udvaron szeretnél homokozni? Amikor hazamegyünk építünk egy homokvárat? “
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!