Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tapasztaltátok 3 gyerekes...

Hogy tapasztaltátok 3 gyerekes családnál létezik a középső gyerek szindróma, vagy ez város legenda inkább?

Figyelt kérdés
És ha létezik akkor 4 vagy több gyereknél hanyadiknál jön ki?
jún. 4. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Létezik. Tesóméknál amíg volt egy 10 éves, egy 8 és fél éves és egy 7 éves, akkor a középsőnél jelentkezett. Aztán született még egy, azután is elvétve vannak jelek a három nagy közül a középsőnél.
jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Létezik. Középső gyerek voltam, tudom, miről beszélsz...
jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Létezik, ismerek is ilyet gyerekkoromból. Nagy kár érte, mert amúgy okos, jólelkű ember. De önbecsülése nulla, nem tartja magát semmire a mai napig.
jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Mindig a második legkisebb az érintett. Akit a nagyok még nem vettek be, de már nem ő "a kicsi".
jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk én, a legidősebb voltam parkolópályán, nem a húgom (ő a középső).
jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tesóméknál úgy tűnt, nem volt ilyen.

Ott az első gyerek lány volt, utána két évvel fiú, majd utána 6 évvel ismét fiú.

Amikor a két nagy csinált valamit együtt, akkor a középső volt az egyik nagy.

Amikor a két fiú csinált valamit együtt, akkor a középső volt az egyik fiú.

Szóval nem volt kirekesztve.

A szülők meg nem kivételeztek egyikkel sem.

jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

Bocsi, de mit jelent a középső gyerek szindróma? 🥲

Egy gyerekem van, de sosem hallottam róla.

jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A páromék hárman vannak testvérek, a középső testvére (a párom a legkisebb) már negyven éves, de még mindig mindenben meg akar felelni a szüleiknek, állandóan magára akarja vonni a figyelmet.
jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk testvérek. Nálunk nem volt ilyen.
jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyakori. Akkor talán enyhébb kicsit a helyzet, ha a középső az egyedül fiú vagy lány, tehát legalább nemében "különleges".

Illetve egy ismerősöméknél az első gyerek oxigénhiányosan született, nagyon sokat kellett fejleszteni, a második meg valami hiper okos, hiper szép kiscsaj lett, itt kicsit dőlt a sztereotípia (harmadik is volt). Viszont olyat is ismerek, amit 4-es írt, hogy négy gyerekből a harmadik a problémás. Konkrétan nálunk.

jún. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!