Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan, akinek a 22...

Van még olyan, akinek a 22 hónap körüli kislánya még nem beszél, csak pár szót? Kb 15 szó.

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Van. a lányom.

ezeket mondja:


baba, mama, apa, anya, busz, bá- bácsi- bibi, hejte, pipi, dodo, meg még egy párat.


sajnos nem jár közösségbe.

2010. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Két éves koráig lányomnak is kb. 20 szavas szókincse volt. Aztán kb. egy hétig két szavas kombinációkon élt, majd hirtelen mondatokban kezdett beszélni.

Semmiről nem vagytok lemaradva! :o)

2010. okt. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

20 hónapos.

Szókincse: ott ott oooda!

Komolyan, semmit mem mondd, azt se hogy anya apa baba, semmit! Ha valamit akar oda húz és mindja hogy ott ott oda.

Minden nap járunk a játszótérre, szomszéd kisfiú átjön, 1 hónappal idősebb beszél szépen, igaz egymás mellett eljátszanak vagy veszekednek valamin. Barátnőm nagyobb gyerekeihez eljárunk könnek játszanak vele, még sem beszél.

Engem nem zavar, egész nap be nem áll a szája, dumál hogy pity púty púty púty hacsa pícse, pícse, ilyeneket gagyog nekem, ha meg nem figyelek rá, oda fordítja a fejem az orromnál fogva hogy nèzzek rá nekem beszél!

2010. okt. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 19 hónapos a kislányom és még 15 szót sem mond. Amit mond: apa, mama, oda, nem. Nem tűnik úgy mint aki nagyon beszélni akar, szerintem 22 hónaposan is ennyi lesz a szókincs :)
2010. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a lányom 21 hónapos.

ezeket tudja:anya,apa,api,nagyi,nagyika,Palcsi,Reni,kell,nem kell,hagyjál,adjál,kika(cica),aser(Usher),sepi(SP),pipi(ezt a madarakra meg a repülő dolgokra mondja),vau-vau,baba,nyam-nyam,hinta,brüm(kocsira,motorra),hapci(virág),glogyi(halakra mondja).

ez eddig 22 szó,de még biztos van egy pár ami nem jut eszembe hirtelen.

szóval nyugi az én lányom se mond verseket.még nincsenek semmivel se elkésve.


majd eljön az idő amikor be se fog állni a a szájuk!!! :)



24N

2010. okt. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

eszembe jutott még a nénit és bácsit is tudja. így 24 szó.


majd megírom ha eszembe jut még.

a te csemetéd miket mond már?


24N

2010. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 2 éves elmúlt, de csak kb.20 szót mond,pedig néha járunk kozosségbe,sokat foglalkozok vele,mégis ez van,én elég sokat stresszelek rajta,pedig tudom,hogy nem kellene,de mégis.
2010. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia. Kislányom szerdán volt 2 éves. kb 20-30szót mond. Mondatokba nem beszél,3szót rak össze :) pl. anya baba botba :)vagy ugyanez csak pota (posta) mindent elmagyaráz és megért :) mondjuk most már napról napra többet mond,de egy idegen meg sem értené... az orvosunk azt mondta 3 éves koráig nem gond.Novembertől bölcsis lesz,talán majd ott jobban ragad rá :)
2010. okt. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ó, van még rajtunk kívül "néma", úgy látom. :)

nálunk is egész nap mondja a magáét, minden dolog, amit csinál, az babi, babi, anya, anya, api, vagyis babi csinál vmit, anya vagy apa nézze meg és lehetőleg kommentálja is... :) mi jártunk a nyáron játszóra sokat, azon kívül egy babás barátnőm van, akivel összejárunk, de az ő kisfia még csak 14 hónapos, nem mond egy kukkot se. :)

a kicsim szókincse kb. a következő: apa, anya, baba, babi (ez csak őt magát jelenti), vaui, nyaui, hápi, tyátyá (madár lenne, a kár kár-ból), búúú (autó és repülő), hamnyam (kaja), ággyá (mindenféle folyadék, meg ha kinn vizes vmi mert eső volt), így ni (ezt kb. 3 napja), abba (jelentése "az"), nyihaha, megmondja mit mond a csacsi, a béka, a hal, pipi, múú, beee, szóval egy rakás állathang, egy, egyik (jelentése "másik"), bom (gomb) , bam (galamb), bimbam (harangozás), bumm, (ha vmi leesik), labda, lapát, kabát (ez utóbbi kettőt mostanában nem mondja), lába, bibi, cici, ssz (kígyó és nyaklánc), sss (ha vmi forró). nagy hirtelen ennyi. az az érdekes, hogy ennyi "szóval" egész jól eltársalgunk, értem általában, hogy mit akar mondani. :)))

2010. okt. 29. 17:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom augusztusban volt két éves és az égvilágon semmit nem mond. Tényleg semmit. Már megnézteék páran, meg is vizsgálták, de csak lusta a lelkem. Ö is szépen elmutogat mindent és mi is járunk közösségbe és sokat mondókázok és énekelek neki de semmi. A múlt héten kezdte el mondani hogy pá-pá. Azóta ezt mondja, de mást nem. Szóval ez elég messze van a 15 szótól, Istenem össze tenném a két kezem ha 15 szót mondana! :-)))

Anyósom 3 éves koráig egy szót sem beszélt, valószinüleg rá hasonlít.

2010. okt. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!