Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5-2 éves gyermeketek jobb...

1,5-2 éves gyermeketek jobb vagy bal kézzel eszik?

Figyelt kérdés
20 hónapos, enne egyedül, de bal kézzel fogja a kanalat, és a szàjàba fejjel lefele teszi be a kanalat, minden kifolyik ráfolyik
2010. okt. 27. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de most ezzel a kérdéseddel nagyon boldoggá tettél! Akkor nem mi vagyunk ezzel egyedül! Az én lányom 16 hónapos, és pár napja NEM ENGEDI nekem, hogy etessem. Egyenesen kikéri magának, ha etetni akarom!

Ugyanakkor pont azt csinálja, amit a te babád, alig kerül valami a szájába, annyi lepotyog... És azt is határozottan elutasítja, hogy segítsek neki, pl. hogy vezessem a szájába a kanalat. Kissé idegölő helyzet, már alig várom, hogy túljussunk ezen az időszakon.


Ja, és a lányom egyelőre kétkezes. De ez még alakulhat.


Nem baj, ha a te babád balkezes, lehet, hogy ez már így marad, de lehet, hogy áttér majd a jobbra. De te semmiképp se erőltesd, hagyd, hogy magától kialakuljon! :-)

2010. okt. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A lányom ennyi idősen bal kézzel evett, most 2,5 éves és kétkezes!


Ez a kifolyik dolog, meg szerintem nem a balkezes evésbő adódik, mert én még nem láttam olyan babaát, aki egyik napról a másikra tökéletesen eszik egyedül, akár jobb, akár bal kezes. Egyszerűen kezdi érdekelni az egyedül evés, teljesen természetes, meg za is hogy ilyenkor az egész gyerek fejétől a talpáig csupa kaja!

Ajánlom az beöltöztetős előkét. Olyan mint egy póló, csak előről kell bele bújtatni a gyereket és a hátán összekapcsolni! Nagyon hasznos találmány!

2010. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

22 hós, jobb és bal kézzel is eszik, de jobbal úgy vettem észre, hogy ügyesebb, így ha engedi, akkor átrakom oda mindig a kanalat/villát.

Próbáld ki, hogy villával hogy eszik a gyerkőcöd, azzal ügyesebbek szoktak lenni, mint kanállal.

Valószínű nem azért tartja lefele a kanalat, mert a bal kezében van, hanem így tartaná a jobbal is. Ezért írom, hogy próbáld ki, mit csinál villával.

2010. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szintén 20 hónapos. Egyébként 2 kezes.
2010. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindkét kezét használja, de a jobbal ügyesebb. Másfél éves, egyedül eszik kanállal levest is, de nem mindegy milyen kanál van a kezében, mert ő a végét fogja 2 ujjal, és ha hosszabb kanál van a kezében, nem ér oda a szájához. Tehát rövid kanállal szépen eszik:)
2010. okt. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26 hónapos fiam még mindkét kezét használja, de a jobbat gyakrabban és ügyesebben.
2010. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

17 hónaposommal úgy állunk, ahogy az első írta, nem etethetem, csak dugiba van nálam egy kanál, akkor sikerül a szájába dugnom, ha elterelem a figyelmét, és néha ő is fejjel lefele teszi a szájába, minden az ölébe potyog.

Ő főleg a jobb kezét használja, nemrég érte baleset, megégette a jobb kezét, be is kötötték neki szegénykém nem értette miért nem tud fogni a jobb kezével :( úgy sajnáltam. Arra az 1 hétre a bal kezét használta, meg még pár napig miután levettük a kötést, de azóta megint jobb kézzel eszik, fog, rajzol...

2010. okt. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29 hónapos mindkét kézzel eszik.
2010. okt. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az é kislányom 3 éves.Enni bal kézzel szokott.A tárgyakért pedig jobbal.Tehát mindkét kezét ügyese használja.Az óvónéni mondta hogy nem baj majd arra szokik amelyikkel ügyesebb.Én ráhagyom a dolgot.
2010. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

20 hónapos lány.

Jobb kézzel eszik(vagyis több kevesebb sikerrel próbál enni:)

2010. okt. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!