Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy fegyelmezitek két és fél...

Hogy fegyelmezitek két és fél éves gyermeteket ha nem szeretne pl. lefeküdni, vagy csinálni azt amit mondassz neki? Esetleg még ha hozzás vagy apához is odaüt?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 14:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Verni nem szeretjük, nem is szoktuk, de sokszor már semmi ötletem és a türelmem elfogy. Ilyenkor már ingerültebb is leszek.
2010. okt. 22. 14:18
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a bevett/bevált módszer az, ha háromig számolunk, és addig nem csinálja meg azt, amit kérünk tőle, akkor megy a sarokba. Na odáig ritkán jut el, általában háromra megcsinálja, amit kérünk tőle. Azért néha nem árt bebillenteni a sarokba, hogy lássa nem a levegőbe beszélek. Verni nem szeretném, az már az én gyengeségem lenne.
2010. okt. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk elöfordul,hogy kap a fenekére.Bár ez nagyon ritka.Meg kell neki szemtöl szembe mondani,hogy mi lesz,ha nem lesz jó.Sarokba menni,stb.Nálunk ha a lányom el kezd cirkuszolni,és nem hagyja abba,akkor mehet a szobájába amíg le nem csörög.....
2010. okt. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A keresztfiam is sokat áll sarokban, de aztán megkérdezem, hogy tudsz jó fiú lenni? Nem verekszel? s akkor ígéri, hogy jó lesz, s jön, hogy öleljem meg.


Amikor rosszat csinál - s már nem bírom - akkor meg szoktam kérdezni, hogy melyik kezeddel csináltad, s ő nagy büszkén mutatja, s akkor ráütök, s elmondom, hogy nem szabad hozzá nyúlni, mert veszélyes vagy mert a felnőtteké.

Szerintem a sarokba állítás jó módszer.

2010. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!