Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kaki gondok 2.5 éves kislányná...

Kaki gondok 2.5 éves kislánynál. Mitől lehet és hogy segítsek rajta?

Figyelt kérdés

Naponta van hogy 8-10-szer is mondja hogy kell neki, megy a wc-re, de semmi. Ha mégis sikerül, nagyon nagy erőlködéssel, sírással. Ez mellett a hasát is fájlalja.

Mostanában 2 szer is beteg volt (köhögés, orrfolyás, mandulagyull.) és ezekre kapott jó pár gyógyszert, esetleg okozhatják azok? Idáig nem volt ilyen problémánk, minden nap, vagy esetleg másnap volt kaki, erőlködés, fájdalom nélkül.

Egyenlőre vettem neki egy szirupot, ami meglazítja a székletét, akkor jó volt, azóta megint szenved!

Nem nagyon szeretnék neki folyamatosan gyógyszert adni ha nem muszáj.

Esetleg több joghurt, gyümölcs az étrendbe?

Valamilyen tea?


2010. okt. 19. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szokott csikit enni a lányod? Az én lányomnak attól fáj így ahasa, és nem is tud tőle kakilni.
2010. okt. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Más tünetei nincsenek? Bőr pír, viszketés, száraz bőr, gyakori haj alatti viszketés? Az én kislányomnál is így kezdődött. Egyre többször és egyre súlyosabb betegségek, majd széklet egyre kevesebb és egyre nehezebben jött ki, pedig mindent evett rendesen, nem használtak a hashajtók és a széklet lazítók se. Aztán jött, hogy indokolatlan esetben fájt a hasa, tehát például rögtön ébredés után. Sokáig szenvedtünk, mire kiderült, hogy ételallergiája van, és a székletgondok megoldódtak, amikor elvettem tőle minden tejet és tejszármazékot tartalmazó ételt. Elmúlt a betegeskedés, elmúlt a viszketés, könnyen kijövő és normális mennyiségű és minőségű széklet. Nem árt neki, ha egy kis tejmentes diétát tartotok, mondjuk 3-4 hétig, mivel mással is pótolhatod a tejben lévő kálciumot, ami mellesleg 2 hónapig nem ürül ki a szervezetből.
2010. okt. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a szirup Laevolac, akkor adhatod neki minden nap! Ez tejcukor szirup! Vagy kamilla tea!!!
2010. okt. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Más tünete nincs. Száraz a bőre, de az már régóta fennáll.

Kamilla teát ma vettem pont, estére csinálok neki!

2010. okt. 19. 10:43
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja és igen az a szirup, csak nem jutott eszembe a neve :)

Azt lehet akár hetekig is adni neki?

2010. okt. 19. 10:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!