Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Multikid szirupot vettem a de...

Multikid szirupot vettem a de nekem nem egyértelmü az adagolása. Most a 2 éves kislányomnak 1 v 2 kupakkal adjak? Bele kell kevernem vmide v adhatom simán is?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:

:) Ezt találtam a témában a neten:"Kedves Doktornô! Egy multivitamin készítménnyel kapcsolatban kérném a segítségét. Sokan ajánlották már a Multikid multivitamin szirup adását a gyermekeimnek. Vettem is egyet és elolvastam a tájékoztatóját. Ezen az áll, hogy 4hónapos kortól adható és napi egy-két kupakkal kell adni belôle. Az kupak, ami van hozzá, 10 ml-is. Azt tartom kicsit furcsának, hogy az eddig használt gyógyszereknél, multivitaminoknál súlyra illetve korra lebontva volt meghatározva, hogy mennyit kell belôle adni ,itt pedig általánosságban 1-2 kupaknyit írnak. Szóval ez azt jelenti, hogy mondjuk egy 4 hónaposnak ugyanannyit adjanak mint egy 10 évesnek? A kisebbik fiam 2 éves és 13,5 kg, nagyfiam 6 és fél éves és 22 kg! Szóval az lenne a kérdésem, hogy most mennyit adjak belôle a gyerkôceimnek? Válaszát elôre is köszönöm! Üdv.: Beatrix



Nem irta le, hogy mire javasolták, miért kellene szedniük. Valóban vannak olyan vitaminok, amelyeknek az adagolása igen általános, igazság szerint ezeket én nem szoktam javasolni.

(Dr.Gimesi Anna) "

De ha te adni szeretnéd, akkor nyugodtan adhatsz 2 kupaknyit, annyira kevés benne a zsírban oldódó vitamintartalom,hogy nem fog gondot okozni... Viszont emellett a D-vitamin adagolást jó lenne megkérdezni a gyerekorvostól, ui. ebben is van D3_vitamin...

2010. okt. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!