Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi mesét szabad néznie...

Mennyi mesét szabad néznie egy nap egy 3évesnek?

Figyelt kérdés
Minden nap nézünk mesét,de amikor föznöm és takaritanom kell akkor 5mesét is megnéz egész nap.Szabad ennyit?de másnap csak 1-2mesét.Elrontom ha engedem? de muszály mikor dolgom van.
2010. okt. 14. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hozzá fog szokni. Sokkal jobb lenne, ha inkább rajzolna vagy játszana csinálna valami jobb dolgot. Mondjuk megmondod, hogy rajzoljon neked vmit utána meg kirakod néha a képeit ez talán ösztönzi, hogy neked rajzoljon.:) Annyi minden más vanm, amit csinálhatna. Öcsémet szinte csak a tv és a gép köti le. Jobb, ha inkább játszik közbe valamit.:)
2010. okt. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

az enyém 2,5éves, szokott jönni segiteni fözni - jo ha segit mindennel lassabban haladok :) - a mosogépet mindig ő kapcsolja be, a porszivozás meg külön érdekli.

vannak kedvenc meséi amiket engedek h megnézzen, ez is kb 5-6 mese egy nap. de mellette sokat játszunk, "rajzolunk" nyomdázunk, puzle-ket rakunk ki, matricás könyveket ragasztunk ki, minden ilyesmit ami feljeszti a picit. szerintem nem feltétlen rossz az ha néz meséket is a gyerek. persze ne üljöm elötte egész nap, de 5-6 mese nem a világ. SZERINTEM.

2010. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok, mint az előző. A 2,5 lányom segít főzni, mosni, takarítani, de van, hogy olyat csinálok,amiben nem tud segíteni, mint ma ablakpucolás, addig mesét nézett. Nálunk most nagy kedvenc a Dóra a felfedező, ezt nem bánom ha nézi, még tanul is belőle, mióta nézi, egyedül megtanult angolul számolni 10-ig!

Szerintem nem baj, ha mesét néz, abból is tanul, csak értelmes legyen. Pl Eperkét tuti nem teszek be neki, attól a hideg is kiráz, semmi értelme.


Emellett mi is mindazt csináljuk, amit az előző válaszoló írt!

2010. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Szerintem sem baj,ha mesét néz a gyerek.

Az én kisfiam most 17 hónapos de minden reggel mesével kezdünk Thomas a gőzmozdony,Fifi, és Dóra a felfedező.Imádja ezeket a meséket olyan édes mikor táncol a zenékre és rázza magát:)

Míg én beágyazok,elpakolok a konyhába,beteszem a mosást,csinálok reggelit,addig ő szépen nézi a meséit.Utána együtt reggelizünk.És napközbe is látja a tévét..sőt nálunk az asztali számítógép állandóan megy csak akkor kapcsolom ki ha megyünk el itthonról.Erről tévézünk erről zenélünk.Persze napközbe általában zenélni szoktunk Halász Judit és az alma együttes a két kedvenc:)

Pwrsze mellette mi is csinálnunk mindenfélét,firgálgatunk a lapra meg formabedobózunk meg lapozgatjuk a könyveket, mikor mihez van kedve a kisfiamnak.De közbe szól a zene folyamatosan.

2010. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is tud segíteni egy csomó mindenben, nekik ez még jó móka. Mosó és mosogatógépet segít ki be pakolni és ő indítja be, teregetéskor én csak állok ő hozza a ruhákat, főzéskor áll mellettem széken és segít, beledobálja a hozzávalókat vagy csak nézi mit csinálok, ha súrolom a kádat akkor kap egy szivacsot ő is és addig a csapot sikája (persze tisztítószer nélkül), porszívózásnál néha kiveszi a kezemből és ő is húzogatja a parkettán. Ha nincs hozzá kedve akkor mondom foglalja el magát, gyurmázik, rajzol vagy csak felül a székre és nézi mit csinálok.

Egy-egy mese belefér, de az öt szerintem elég sok. Mi napközben egy mesét megnézünk és már mondja, hogy vége, kikapcsoljuk. Reggel meg a híradót nézzük, hétvégén egy mesét akkor is. Nálunk a kisvakondos a menő:-)

2010. okt. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is segít mindenben, 3 éves, imád főzni, porszívózni, teregetni stb. Mindenbe bevonom. Mikor felmosok mondom neki játszon mindjárt megyek és egyedül eljátszik a szobájában, néha kikérdez: anya kész vagy már? Mi hétköznap nem nézünk mesét, hétvégén meg szokta nézni a Dora, a felfedezőt, írta is valaki a számolást is tudja angolul meg egy pár szót:) Még megnézi amikor elkapjuk a Fifi virágoskertjét. Kb ennyi a meseadagja, és nem is követeli. Igaz nálunk sosem megy a tv, háttérzajnak vagy ilyensmi.
2010. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: azt akartam írni, nálunk nem megy a tv háttérzajnak:)
2010. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!