Valakinek a gyermekének voltak hasonló tünetei? Neurológiára küldtek vele.
Kb egy hónapja kezdődött: hiretelen a semmiből el kezd a fiam maga elé bámulni, csámcsog, motyog,hiába szólongatjuk nem válaszol. Nem szédeleg, kb 1 percig tart az egész. Utána nem emlékszik a történtekre, vagy folytatja amit előtte csinált de volt olyan is(pl itthon), hogy utána alszik kb 10 percet(azt mondja fáradt,àlmos) és teljesen kipihenten ébred.
Júni 26ra kaptunk időpontot neurológiára. Mire számítsunk?
Ez epilepszia,kis roham.
Nagyon jellemző a csámcsogás,és a fáradtság is utána.
Angolul petit mal.
A nagyroham a grand mal.
Olvasd el:
"A komplex parciális roham
Ezek a rosszullétek rövidek, általában fél percen belül lezajlanak. Gyakran valamilyen jellegzetes érzés - előjel - vezeti be a rosszullétet. Pl. megnevezhetetlen rossz szag vagy gyomorból felszálló érzés, esetleg ismerősség vagy ismeretlenség érzés stb. A rosszullét vége nem hirtelen, még percekig zavartság követheti, ami lassan tisztul fel. Maga a rosszullét tudatzavarral jár, vagyis az illető a környezettel való kapcsolatát részlegesen vagy teljesen elveszti. Ugyanakkor különböző automatikus cselekmények jelentkezhetnek. Ezek lehetnek a száj körüliek: csámcsogás, nyeldeklés, nyálcsorgás stb., vagy többé-kevésbé kifejező jellegű gesztusokból állóak, mint pl. fal vagy asztal ütögetése, ruhaigazgatás, a kéz ügyébe eső tárggyal való babrálás, kezek forgatása, hangadásos, vagy érzelmi automatizmusok, amelyek leginkább félelmi jellegűek (szorongás, menekülés gesztusai) stb.
E rosszullétek a legtöbbször a halántéklebenyi epilepsziák tünetei, de származhatnak homloklebenyi epilepsziás gócból is. Felnőtt korban ez a leggyakoribb rohamfajta."
Forrás:
Absence epilepszia
"Ezek olyan rohamok, amikor a gyermek rövid időre elveszíti az eszméletét, és üres tekintettel bámul, hogy mi történik körülötte. Gyakoriságuk és hosszuk megjósolhatatlan, ami aggodalmat kelt a szülőkben és a családtagokban.
A szindróma négy és tíz éves kor között kezdődik, és a gyermekek túlnyomó többsége 12 éves korára kinövi ezeket a rohamokat.
A rohamok néhány másodperctől 20 másodpercig tarthatnak, és a szemhéjon, a száj sarkában vagy más izmokban jelentkező enyhe rándulásokkal járhatnak. Gyakran önkéntelen mozdulatokkal párosulnak, mint például ajaknyalással, nyeléssel vagy a ruhákkal való babrálással, valamint sápadtsággal és a pupillák tágulásával"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!