Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pelenka-kakigondok? 3,5 éves...

Pelenka-kakigondok? 3,5 éves a kislányom. Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Kislányom 3,5 éves, 1 éve wc-be pisil, se éjjel, se nappal nem kell a pelus. Nem is pisil be. Óvodába jár, ott sincs vele semmi gond. Viszont ha kakiról van szó, nem hajlandó a wc-re ülni, se bilire. Egyszerűen nem sikerül sehogy se rászednem. Van egy 6 éves nővére, látja tőle is, hogy mit kellene csinálni. 3-szor sikerült neki még a nyáron, azóta nem akar wc-be kakilni. Ez meddig normális egyébként? Vagy menjek vele orvoshoz? Hasonló gondokkal van itt valaki? Tapasztalat?
2010. okt. 12. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk pszichológus segitett (kb. 4 hónapig járt) és majdnem 5 éves volt a kisfiam, mire sikerült a pelust elhagyni a kakiláshoz.
2010. okt. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát persze, hogy van itt valaki hasonló gondokkal. szintén 3,5 éves a lányom, mondjuk ő még csak fél éve szobatiszta, de minden este rá kell adnom a pelust, ha azt akarom, hogy legyen kaka. Ő még csak nem is szól, ha nem kap pelust nem kakál, ha kap akkor se mindig, de 80% ban sikerül. Kb 7 órakor, fürdés után ráteszem és fél 9-9 ig ha nincs semmi, akkor leveszem. Ha 2-3 napig semmi, akkor hashajtózunk, de valamikor egy hétig is van minden nap, változó. Tegnap úgy megörültem, mert ült a WC-n pisilés miatt és ordított, hogy nyomja a kakit. Én meg agyon dícsértem. És Kinder tojást ígértem, ha sikerül. Aztán mégse sikerült, szóval szerintem azért ordított, mert próbálta visszatartani. Aztán felkerült a pelus és rögtön belement állva. Már arra is gondoltam, hogy csak állva megy neki.

Amúgy a védőnőm azt mondta, hogy hagyjam még a pelust, mert úgyis későn lett szobatiszta. Én is ara törekszem inkább, hogy rendszeresen legyen széklet. Egyszer csak rájön, hogy a WC-be egyszerűbb. Ugyanis utálja ha törlöm a fenekét és mindig mondom neki, hogy ha a WC-be sikerülne, akkor nem kéne ilyen sokáig törölgetni, mert a pelus összenyomja. Na, ezt jól kiveséztem!

Szóval kitartást, majd csak megváltozik ez is!

2010. okt. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet. 4 éves a fiam, ha csak erre a gondra gondolok, már sírhatnékom van.

Okos, oviba járó nagyfiú, de esti kakiláshoz kell a pelenka. Máskülönben tartogatja, volt, hogy 1 hétig visszatartotta, akkor már nem bírtam, hashajtóztam, de nem akarok ilyen szenvedést okozni neki.

Nagyon kényes téma ez, mi is jártunk pszichológushoz, de nyáron abbahagytuk, azon gondolkodom,más pszichológust keresek, s újra nekiállunk ennek a témának, mert nagyon nehéz már.

Ígérhet z ember akármit, nem fog vécébe kakilni, én már tudom. Képes lemondani mindenről, csak, hogy megkapja a pelenkát.

Szörnyű ez az egész helyzet, rengeteget sírtam már miatta, s tényleg csak egy jó pszichológus segíthet. Aki tud ajánlani Pesten, elérhető közelségben, akkor azt szívesen venném!

2010. okt. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Utolsónak tudom ajánlani Prágai Éva pszichológust: [link]

Kisfiam nagyon hamar megkedvelte Éva nénit és örömmel járt.

2010. okt. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hú, látom nem én vagyok az egyedüli. Pedig már kezdtem azon törni a buksim, hogy én rontottam el valamit, de nagyon. Első válaszolótól kérdezném, hogy a pszichológusnál miket csináltak a kisgyermekeddel? Én ugyanúgy vagyok, ahogy ti, bármit ígérek nem tudom rávenni semmivel. Pedig sellőbarbit kért, ha sikerül végre wc-be kakilni, de nem , inkább ne legyen barbie, csak ne kelljen wc-be kakilni. Nálunk is már volt olyan, hogy elkezdte nyomni pisilés közben, de szó szerint pánikroham lett belőle. Pedig látom, hogy már őt is zavarja ez az egész helyzet. Elbújik, ha kakil. Egyből jön, ha végzett, hogy vegyem ki. Én egyébként amiatt is félek, hogy azért nem egy szorulásos gyerek és nem túl higiénikus, hogy kenődik a punijához is a kaki. Mondtam is neki, hogy ebből nagy betegség lesz. Egyébként ahogy ti irtátok, ha nincs pelu, akkor napokig nincs kaki se. Én is nagyon kivagyok ettől az egésztől. 3 gyerkőcöm van, egy nála nagyobb, meg egy nála kisebb. ( lassan a kicsi utoléri) Mindhárom közül ő volt a legügyesebb mindenben, nagyon hamar megcsinált mindent mozgásban, hamar ment, hamar ült, 1,5 évesen tisztán beszélt, nagyon értelmes kislány és egyszerűen ezzel nem tudok mit kezdeni. Volt már, hogy azt mondtam, hogy nincs neki pelus, akkor hozta az öccse peluját, hogy adjam azt rá, nem számít, hogy kicsi, akkor is kéri. Azért majd kérlek benneteket, ha van valami változás, vagy felkerestek pszichológust, ha lesz időtök irjátok meg, hogy mik a tapasztalatok. Lehet, hogy egyébként én is keresek majd egyet, aztán meglátjuk. De én már attól parázok, hogy úgyse fog menni.
2010. okt. 12. 11:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Először velem beszélgetett a pszichológus a gyerekről. Következő alkalommal kezdődött a terápia a kisfiammal, elsősorban játékból, rajzolásból, gyurmázásból, szerepjátékból állt a foglalkozás.

Talán a második alkalommal volt, hogy mi már be sem mentünk, a pszichológus elvonult a gyerekkel, mi kint vártuk meg az óra végét.

Ez a második próbálkozásunk volt, az első pszichológust nem szerette a fiam, az valahogy nem tudott kapcsolatot kialakitani a gyerekkel.

2010. okt. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok!

Köszönöm a segítséget, a férjemmel megbeszélem, s lépünk. Írnál valamit a hölgyről, hogy milyen, mennyi időt szán egy alkalommal a gyermekre, mennyi pénzt kér, illetve milyen gyakran voltatok, mennyi ideig tartott a kezelés?

Sajnos órákat tudnék mesélni a kálváriánkról, magunkat nem okoljuk, mert attól a probléma megoldódni nem fog, inkább felkeresünk másik szakembert, aki segíteni tud. Pedig mi is követtük a szakember tanácsait, kipróbáltuk a taktikáit, de sajnos semmi sikerrel.

2010. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy off, de én is szeretném kérdezni, amit az utolsó válaszoló, kérlek írd meg nekünk! Köszönöm!
2010. okt. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok! A pszichológushoz járóktól kérdezném, hogy végülis ő mit mondott, hogy ez mitől van? Mire vezethető visza? Valami oka csak van.
2010. okt. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A pszichológushoz kb. 4 hónapig jártunk, heti egy fix alkalommal. Egy foglalkozás 45-5o perc volt és 8 ezer Ft. (2oo9-ben). A számlát egészségpénztárban el lehet számolni. Pár alkalommal nekünk, szülőknek is volt konzultáció, hogy az eredményeket megbeszéljük.


Többnyire valamilyen szorongás áll a háttérben. Mi tisztában voltunk vele, mi lehet az ok, csak éppen megszüntetni nem tudtuk. A pszichológus segitett ebben rengeteget.

2010. okt. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!