Az igaz, hogy a szülők állapota befolyásolja a gyerekek viselkedését?
Az egyik közeli ismerősünknek 7 gyerekük van, és igazából határozottan mondhatom, hogy nagyon nyugodt természetűek mindketten, és a gyerekek sem annyira elevenek, nem sűrűn rosszalkodnak (sokat találkozunk velük).
A múltkor amikor volt ilyen gyerekdélután, a szülők is mehettek a parkba bográcsozni, stb, (ezt az összejövetelt a 7 gyerekes család szervezte) és beszélgettünk az egyik barátunkkal, azt mondta, hogy a gyerekek azért ilyen jók és nyugodtak, mert ezt látják a szülőktől, nem pedig az idegbetegséget, és sok gyerek azért viselkedik rosszul, mert az anyján azt látja, hogy ki van idegileg.
Ez tényleg így van?
(a barátunknak van gyereke egyébként).
Szerintem a kérdésed sok szülőnél kiverte a biztosítékot.
Mert alapvetően nem igaz.
Nyilván ha a szülő egy idegbeteg állat, akkor a gyerekre az nincs jó hatással.
Viszont ha azt látod, hogy a gyerek pörgős, ingerült típus, akkor nem kell egyből az a sztereotípia, hogy a szülő hibája!
Ahogy a 4-es is írta, nagyon gyakori az oxigénhiányos állapot.
Nekem mindkét gyerekemnél fennállt, és szerintem ez nagyon-nagyon gyakori, és az orvosok is elsikálják, vagy talán ők maguk sem tudják, hogy ez gond lehet.
A helyzet miatt mozgok ilyen körökben, és nagyon sok igazán kedves, nyugodt anyukát ismertem meg, akiknek szó szerint ördögfióka a gyereke. Nincs összefüggés.
Ez olyan kamu, hogy elmondani nem lehet. Tessék menni bölcsibe, oviba, suliba a nagyon nagy mellénnyel élőknek, nézzük meg hogy csendesednek le a közelükben x hét/hónap/ év alatt a gyerekek. SEHOGY.
Van, aki jobb stressztűrő képességgel születik, van, aki nem. Ebben van örökletes hajlam, meg mindenféle magzati meg születéses hatás is, de alapvetően genetika. Van, akinek a szervezete már kisbabakorban mindenféle ingerre gyorsan reagál, másé meg csak elvan. Bölcsis gondozók tudják az ilyesmit a legjobban, örökletes dolog, illetve magzati/születéses.
Én ma ketté tudnék hasítani valakit egy baltával, a gyerekem meg csendesen dúdolva játszik a másik szobában, nevetgél. Alapból dühös-ideges-pörgős típus(semmi baj nem volt szülésnél se), soha nem függött a viselkedése a hangulatomtól, volt, hogy világi jókedvem volt, ő meg mindenkire fújt/kiabált. Általában jókedvem van, nyugodt vagyok, neki meg fordítva. Nézd, most nekem van borzalmas, ő meg remekül van. Nem befolyásolja, ha befolyásolja, mindig igaz lenne. Néha egybeesik, ha anyuka is olyan típus, mint a gyereke, akkor gyakrabban(ezért érzik úgy páran, hogyha ők okék, akkor a gyerek is), illetve ezért érzik, ha ők ideges a gyerek is. Mert ugyanolyan típusú embereknél gyakoribb az egyezés, nem mert kiváltja egyik a másikat.
Egyébként történések váltják ki a hangulatot, ha valaki stresszre rosszabbul reagál mert olyannak született, az többször lesz ideges/mérges/szorongó, mint aki nem ilyennek született. Ennyi az egész.
13-as, azért, mert a magyarázatban azt írja,a hogy a 7 gyerekes családban azért ilyen szipi-szupi az összes gyerek, mert anyuka nyugodt.
Nyugodt gyerekek mellett könnyű nyugodtnak lenni. Sokszor pont a gyerek miatt ideges a szülő, de aztán rögtön jön az ítélkezés, hogy a szülő miatt ilyen a gyerek. Ja, persze, hiszen az ő génjeit hordozza, meg ő szülte meg, nyilván van hozzá köze. De nem nevelés kérdése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!