Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire számít bűnnek, ha...

Mennyire számít bűnnek, ha egy 5,5 éves kistesómnak meséltem 1956ról?

Figyelt kérdés

Fel se vetült volna a téma, de van a szobámban egy 1956os könyv vagy 200 db képpel, és megkérdezte miért vannak az emberek a tankon, meg miért ilyenek a házak.


Nagy vonalakban elmeséltem neki mi volt, meg az emberek a szabadságért harcoltak elnyomás volt. Meg idehaza megszálás volt, ártatlan embereket börtönöztek be. Meséltem neki, hogy a tankokat amit lát azokat kilőtték a forradalmárok. Mivel nagyapánk fent volt így őt is elmondtam. Meg, úgy nagyjából követelték az orosz hadsereg kivonását, meg ők meg is tették majd visszatértek és leverték a forradalmat. Stb stb Szó szerint több mint 1 óráig csak figyelt, és kérdezett róla meg nézte a könyvet érdekelte.


Mivel értelmes, így a szüleimnek is elmondta miket mondtam neki, a szüleim meg most mérgesek rám, hogy elmeséltem ezt neki. Meg miért kellett nekem ilyeneket mondani neki.



2023. máj. 10. 10:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem úgy adtad elő hogy véres hullák borították a várost stb... A korának megfelelő szinten minden kérdésre, érdeklődésre válaszolni kell, így teljesen jól tetted hogy meséltél neki pár dolgot, hiszen a gyereket ez érdekelte.
2023. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknek az ő szintjén mindenről lehet beszélni. A "hogyan lesz a kisbaba?" kérdéstől kezdve a halálig. A szüleid nézőpontja káros.
2023. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért teszed fel hetente ezt a kérdést? Valami 56-os fétised van?
2023. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, lett egy újabb fetisesünk? Most épp 56 a választott téma?!
2023. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha 1 órát beszéltél róla, akkor semmiképpen sem az ő szintjén van, bármit is mondtál, mert ennyi idősen képtelen 1 órát figyelni. A varsói szerződéssel nekem semmi bajom, de hogy ő nem tudja mi az a Varsó és a szerződés az biztos, a tartalmát meg hagyjuk is, nem ismeri azokat a szavakat amivel el lehetne magyarázni. Nem véletlen, hogy az iskolában tanítják ezt és ott sem alsóban.
2023. máj. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15-ös, hülyeségeket írsz.

Az én fiam is tudott ennyi idősen egy órán át figyelni.

A lányom viszont nem.

Nemcsak a nevelésen múlik (bár azon is!), hanem a gyerek személyiségén is.


És miért ne értené meg? Az én fiam ennyi idősen az ókori egyiptomi kultúra iránt érdeklődött. Érdekelték az egyiptomiak istenei, a teremtésmítoszuk, a fáraónak az istenekkel való kapcsolata, sőt még a mumifikálás folyamata is érdekelte. Azon rég túl voltunk, hogy mi a halál és mi történik a halottal a mi kultúránkban.

2023. máj. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16 oké, az átlag 5 éves nem olyan csodagyerek, mint a tied.
2023. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!