Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiamnak fitymaszűk...

2,5 éves kisfiamnak fitymaszűkülete van, csak a műtét a megoldás? Hogyan végzik, mit kell tudni róla? Nagyon aggódom.

Figyelt kérdés

Próbáltuk már fürdésnél finoman huzogatni, nem tudom, jó-e ez. Bár nem sokáig csináltuk, mert nem is engedi a kicsi. Van ahol azt olvasom, lehet várni 3 éves koráig, máshol meg azt,hogy már 2 évesen meg kell műteni. Mégis mi az igazság???? Írjon,akinek van tapasztalata! Előre is köszi.

Egy aggódó anyuka


2010. okt. 8. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

okosat nem tudok mondani, a fiam 2 éves, szűkület+tapadás is van. A doktornénink egyértelműen azt mondta, hogy műtét.Én nagyon-nagyon félek...:(

Jövő héten megyünk egy gyermeksebészhez, aki kifejezetten ezzel foglalkozik, akkor többet tudok majd mondani, ha még lesz kérdésed. Üdv

2010. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Én a fiamnak pár hónapos korában elkezdtem minden fürdetéskor.Nem tapadt le nem lett szűkület.

De olyat is hallotam aki soha nem huzogatta és még sem lett semmi baj.

2010. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
szia, az öcsémnek is ez volt a gondja, szüleim nem akarták a műtétet, a doki a ftorocort nevű krémet ajánlotta nekik, azzal kenegették, és szépen fellazult, nem kellett megműteni!
2010. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

első válaszoló vagyok megint,

mi is húzogattuk, ill. nekünk úgy mondták, hogy minden fürdésnél egyszer hátrahúzni addig, amíg látom, hogy már kellemetlen neki. Pici kora óta csináltuk, mégis ez van.

Mondjuk nálunk a férjemnek és a bátyjának is meg kellett, és most úgy néz ki, hogy a sógorom kisebbik fiát is műteni kell vele, lehet, hogy örökletes.

A krémről én is hallottam, de lehet, hogy a súlyosabb eseteknél, mint mi, alkalmazható e, de rá fogok kérdezni erre is.

2010. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak is fitymaszükülete van szerintem azért írom,hogy szerintem mert a mi orvosunk azt mondta hogy nincs,nem urológiai eset ha 3-éves korig nem szünik meg a letapadás akkor majd Ő megcsinálja valami kanálfélével.

Én nem húzogattam egyáltalán vagyis néha próbáltam de nem ment és mikor ezt mondtam a dokinak,hogy egyáltalán meg se mozdul majdnem leb@szott hogy mondta nem szabad mert több kárt okozok így.2-éves korban megnézte akkor mondta,hogy negyed évente majd megnézi neki mennyit enged és hogy ezt én otthon ne próbáljam mert lehet,h nem tudom visszahúzni.Na én nem is mertem azóta se,sőt voltunk már azóta is és megnézte és egyenesen le kellett neki fejteni a bőrt hogy hátrajöjjön.Na szegénykém egy napig nem mert pisilni sírdogált,pedig én azt gondoltam,h majd miután a doki felhúzza neki nem hagyom és mindennap fogom húzogatni hogy le ne tapadjon.Azóta se csináltam igaz próbálkoztam vele de nem is engedi a kukiját megfogni se nemhogy húzogatni....ja és ez nem is egy emberes dolog lenne.Van egy ismerősöm akinek a kisfiának megcsinálták de csak annyi volt hogy hátrahúzták neki,hát ő neki visszatapadt,berepedezett.Nem tudom mi a jó megoldás.Félek én is nagyon tőle!!!

2010. okt. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mi is hamarosan megyünk dokihoz, én is nagyon félek.
2010. okt. 9. 19:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Műtét csak szélsőséges esetekben szükséges. Ezzel a bizonyos kanállal szokták elválasztani a bőrt a makkról. Azért nem jó cibálgatni otthon csak óvatosan huzogatni, mert bereped, hegesen gyógyul és uúgy visszatapad. Ha elválasztja az orvos, akkor onnantól kezdve folyamatosan minden nap kell mozgatni a bőrt, mert visszatapadhat. A műtéttel ált. 3 éves korig várnak.
2010. okt. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Az én háziorvosom azt mondta nekem 2 hete,hogy 5 éves korig nem nyúlnak a kukachoz..............Mármint sebészileg.
2010. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem zavarja a pisilésben, akkor valóban várnak.
2010. okt. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A pisilésben nem zavarja. Köszi,hogy írtatok. Hamarosan elmegyünk a dokihoz megint, félek előre,hogy mit fog mondani...
2010. okt. 29. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!