Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ebben a korban,...

Normális ebben a korban, illetve hogyan kéne nyugodtan kezelnem?

Figyelt kérdés

Fiam 5 és fél éves. Mostanában eléggé az van hogy ezt akarom és most, de játszunk, most ezt csináljuk azt csináljuk. Magyarul ugráltat(na). Én erre abszolút nem vagyok vevő, akkor fiam megsértődik.


Egyre nehezebben viselem az ilyesfajta megnyilvánulsokat.

Néha úgy érzem túl kemény vagyok vele, néha kiabálok is vele, tudom nem kellene de már a normális hangnemet lassan nem érti meg.


2022. dec. 16. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Személyes vélemény, de szerintem meg kell húzni a határokat. Igen persze játsszatok sokat, de jogodban áll nemet mondani, és nirmálisan élni, és nemm kell az életednek folyamatosan körülötte forognia. Neki se tesz jót.

Meg kell tanulnia, hogy nem mindig ő az első, és te is ember vagy, neked meg nemet mondani büntudat nélkül.

2022. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Leulsz megbeszeled vele h anyanak milyen es mennyi dolga van. Ha segit hamarabb vegzek utana lesz 1 ora amikor jatszhatunk.

Egyebkent hasznald a lerem koszonom szavakat ahogy en is!

Parancsolgatas nem meno.

2022. dec. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6 éves,sokat van itthon betegség miatt mostanában. Tízerermilliószor megbeszéltem vele,hogy anyának dolgoznia kell a számítógép előtt,de nyugodtan játsszhat mellettem, énekelgetünk,beszélgethetünk kicsit,rajzolhat, de nekem dolgoznom kell. Úgy néz ki,mint aki megérti,mégis MINDEN NAP megsértődik, hogy nem vele társasozok munka helyett. Pedig este sokat játszunk. Egész nap ordít,hogy Anya!!!Nézd!!! Anya!!Anya!!Pisilek,kakilok,éhes vagyok,szomjas vagyok,miért nem jössz játszani??? Hú,nekem is nagyon elegem van belőle. Nagyon kis szemetek tudnak lenni.
2022. dec. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy olyan angol mondás hogy Boredom creates creativity. E szerint a nézet szerint konkrétan hagyni kell unatkozni a gyereket, ezzel fejlesztve a kreativitását, hogy szórakoztassa magát, de segít fejleszteni a probléma megoldó képességet stb.


Nekem nagyon szimpatikus nézet. A mostani gyerekek agyon vannak foglalkoztatva.

Emlékszem kb 6-7 éves voltam nyáro elküldtek egy hétre mamámékhoz. Épp hogy tudtam írni, szóval gondolom az első utáni nyáron. Annyira untam magam, hogy saját mesekönyvet akartam írni. Borzalmas volt, se füle se farka, a rajzok se tetszettek, de annyira untam magam hogy így bontakoztattam ki a kreativitásom.


5,5 évesen hagyd unatkozni, nem kell szórakoztasd 24/7. Nem azt mondom sose játssz, de mondhatsz nemet.

2022. dec. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!