4 éves kislányomnak 4 napja folyamatosan láza van mit csináljak már??
Kedden belázasodott, felhívtam az orvost, aki rendszeresen távgyógyít.. Biztos vírus csillapítsam a lázát majd elmúlik, ha nem hívjam ma.. Azóta folyamatosan 38, 7 körül, lázcsillapító kombinálva, addig jó, amíg tart a hatás majd újra fent.. Ma már 39,2. Délután hívom, mondom mi a szitu.. Oké majd hétfőn vigyem el.. Mondom de nagyon rossz állapotban van!! Erre nagy nehezen, akkor vigyem be.
Ott megvizsgálja, ledöbben, felül van fertőzve.. Antibiotikum, kúp felír..
Majd 8 körül egyszercsak 39,9 a láz. Kúp gyorsan bead.. Fél óra múlva sem történik semmi.. Gyors hűtőfürdő. Oké, láz lemegy, mehet aludni.
Most ránézek, megint forró. Lázmérés... Megint 39.8.. Gyorsan Flamborin cseppek, majd várakozás.
Már olyan gyomorgörcsöm van, 3 napja nem aludtam szinte. Flamborint kombináltam Nurofennel. Meg 200 mg os valami gyerekkúpot írt fel.
Mit csináljak? Segítsetek. Sosem volt még így a gyerek.
Mit adjak neki ami hatásos? Vajon meddig fog ez tartani?
12! Pont, hogy 2 féle hatóanyagú gyógyszert lehet/kell adni felváltva 3-4 óránként.
Ugyanazt csak 8 óránként adhatod be.
"Nagyon köszönöm a sok segítséget, nem ment azóta vissza a láza éjszaka, jól aludt úgy néz ki hat az antibiotikum, bízom benne, hogy ma már minden jobb lesz."
Ez jó hír! Remélem, egyre jobban lesz most már.
#18 Igaziból pont tegnap próbáltam megkeresni, hogy mi alapján ajánlják.
Valami 8 tudományos publikációt és számtalan cikket olvastam végig. Én eddig azt találtam, hogy Angliában baromi sok a gyógyszertúladagolás gyerekeknél, ahol a gyerek két gyógyszert is kap és annak van jelentős negatív hatása (többen kórházba kerülnek miatta).
Én jelenleg nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy ez az ajánlás nem olyan-e, mint a hozzátáplálási táblázat, hogy amúgy ha van egy érettségid, akkor csináld belátásod szerint, amúgy meg csinálunk egy táblázatot, hogy ne a hamburger legyen az első étel, amit a gyereknek adnak.
Szóval eddig a túlgyógyszerezés negatív hatását olvastam, amúgy meg azt, hogy minimálisan hosszabb a gyógyulási idő pl. bárányhimlő esetén (4 óra átlagban) és nem volt nagy a mintahalmaz.
Sima náthákat nem is vizsgáltak, amennyire kivettem. Ha meg a gyerek rosszuk van/nem tud aludni stb., akkor javasolt a láz csillapítása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!