Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korától alszik el...

Mennyi idős korától alszik el manód úgy, hogy, mesét olvasol neki?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

4 éves volt a gyerekem, mire egy mesét csak úgy simán végighallgatott anélkül, hogy a képekről kellett volna mesélnem neki. Sima szöveg korábban nem érdekelte. Elaludni rajta esélytelen a mai napig is. :D

De hallottam már olyanról, akinek másfél évesen is ment a dolog. Gyerek nyugisan fekszik az ágyban, anya olvas, gyerek bealszik. Nálunk ilyen tuti sosem lesz. Egyik gyerekem sem nyugodtan fekvős típus. :)

Biztos rosszul csinálok valamit. :DDD

2010. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam 2 éves múlt, de ő sem hagyja , hogy nyugodtan olvassak neki.:) Köszönöm!
2010. szept. 29. 13:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi is betöltöttük a 4 évet, mire elaludt a mesén... nem tudom, hogy van-e olyan gyerek, akit leköt a sima olvasás kisebb korban. Két évesen még olvasni sem nagyon tudtam neki, inkább mesélnem kellett a képek alapján.
2010. szept. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amikor a lányom két éves volt már lehetett neki mesét olvasni, a kistesó amikor megszületett azóta pedig mindig meseolvasás után alszik el. A kisfiam most két éves, de őt csak a markolók és a traktorok érdeklik, olyan könyvet hajlandó a kezébe venni csak amikben ezek vannak. Persze a gépekről kell mesélni, de igazán sok mesélnivaló nincs rajtuk, mert a szöveg nem érdekli, csak hogy hol van a markolókanala :-) Gondolom gyermeke válogatja.
2010. szept. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
két éves a kisfiam, még nem olvasok neki, viszont mesélek (sokszor ugyanazt, van, hogy egymás után kétszer is) alvásnál. Ő is folyamatosan belebeszél, szól, ha kihagyok egy számára fontos szót, és közben játszik a plüssállataival. Ha nappal (nem alváskor) mondókázunk, azt viszont nagyon élvezi és végighallgatja.
2010. szept. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mind ket gyermekemnek meseltem lefekves elott kb egy eves koruktol.Az elejen persze csak kepes konyveket neztunk es csak a kepekrol beszeltem nekik.A mesen egyikuk sem aludt el de megszoktak,hogy furdes ,mese,alvas.Ami azt jelentette hogy mese olvasas utan lekapcsoltam a villanyt es kijottem a szobabol.Most 6 es 3 evesek es mindketten ragaszkodnak az esti mesehez. sokszor az buntetesuk hogy nincs esti mese ha nem jol viselkednek.Gyermeke valogatja nekem is vannak ismeroseim akik azt mondjak hogy nem lehet leultetni a gyereket a mesehez.En akkor kezdtem el

meselni amikor meg jarni sem tudtak. Imadtak az olemben ulni .Sajnos a 6 eves mar nem fer az olembe de azert ossze bujunk minden este.

2010. szept. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az enyém másfél éves, de még nappal sem lehet egyetlen mondatot sem felolvasni a könyvekből. Csak az a mesekönyvezés neki, hogy ő lapoz és nekem magyarázza, hogy mi micsoda a képen :DDDDDDDDDDDDD
2010. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2,5 éves és nagyon szereti a könyveket (már kisebb korában is imádta). Rövid történeteket végighallgat és sokszor így alszik el, ill. ő választja ki, hogy melyiket szeretné hallani. Remélem a könyvek iráni szeretete később is megmarad.
2010. szept. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

3 éves lesz a fiam, én már egy éve olvasok neki esti mesét, ő kéri mindig, ő választ könyvet. Persze ennyi idősen csak rövideket :) Kisvakond, meg hasonlók mennek nálunk. Meg van egy kedvence, amit a szomszéd néni talált a padláson, ilyen kemény táblás könyv, halál egyszerű történettel, kb. arról szól, hogy az anyuka ebédet főz, a két gyereke segít megteríteni, hazaér az apuka, megebédelnek, ebéd után elmosogatnak, aztán a felnőttek kávét, a gyerekek málnaszörpöt isznak :D És ezt imádja a legjobban :) Általában az ilyen kicsiket pont azok a mesék érdeklik, amik még mesének sem nevezhetők igazán, csak az ő számukra is ismerős, hétköznapi dolgokat mesélik el. Amúgy ezt a történetet a fiam már szóról szóra el tudja mondani, úgy hívja, hogy az "anyukás mese" :) Van benne egy olyan rész, hogy "csöngettek, megjött apu is. Tálalhatunk." és egyszer a keresztanyu mesélte ezt a mesét, és itt hozzáfűzte, hogy "miért nincs az apukának kulcsa?", na a fiam azóta ezt mindig beleszövi a mesébe ha olvasom neki :D


Amúgy hosszabb mesét szerintem ő sem hallgatna végig, főleg ahol nincs kép, de az ilyen rövidek pont a legkisebbeknek valók. Illetve az én fiam nagyon szereti még a verseket is, gondolom a rímek miatt. Persze abból sem a hosszúakat, de pl. a kedvenc verse meg pont hogy nem valami kézzel fogható dologról szól, vagy inkább úgy mondom, hogy nem a mindennapi életről, mégis ezt szereti a legjobban: [link]

2010. szept. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 10:06-os válaszoló!

Mi az "Anyukás mesekönyv" címe? :)

Van itthon egy rakat mesekönyvünk (köztük sok gagyi), de úgy szeretnék vmi ilyesmit is :)

2010. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!