Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A jó testvérkapcsolat korfüggő...

A jó testvérkapcsolat korfüggő (mennyi idő van köztük) vagy gyerekfüggő (személyiség)?

Figyelt kérdés
Hallotam ezt is azt is. Többgyerekes anyukák illetve tesvérek vélemények?
2010. szept. 29. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:

szia, hát, mit értesz jó testvérkapcsolat alatt? a bátyám 1 évvel idősebb nálam, bizoyn sokat gyepáltuk egymást, sokat szekíroztuk. ugyanakkor rengeteget játszottunk, bolondoztunk együtt. mai napig is felemlegetjük a viselt dolgainkat. a szüleink sosem próbáltak minket állandóan fegyellezni, szátválasztani, elintáztük magunk közt, ha valami gond volt. persze ha nagyon elrudvult, akkor ránk szóltak, de olyan ritkán volt. a szülők gyakran esnek abba a hibába, hogy a kicsit védik a naggyla szemben, amire persze a nagyban felhorgad a harag a kicsivel szemben, és még jobban gyepálja majd...nyilvén nem arról van szó, ha a 4 éves nagy épp fojtogatja a 2 éves kicsit....de a legtöbb esetben sztem hagyni kéne, hogy elintézzék egymást közt, vagy kreatív módszerekkel, figyelemelterelés, együttműködsét igénylő feladatok kkiosztása révén kellene kezelni a helyzetet.

30/L. 21 hónapos kislány anyukája

2010. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 17 hónap van köztük, nagyon jó testvérek. Jobbat nem is kívánhatnék. A minimális szükséges féltékenység megvan persze, de ez egy kis türelemmel kezelhető. Azt gondolom ,hogy személyiségfüggő is és a korkülönbség is számít. A gyerekeim külön-külön is könnyen kezelhetőek. Mázlim van.
2010. szept. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én testvér vagyok,és szerintem sokat számít a nagy korkülönbség. Nekem ráadásul 2öcsém van. Az egyikkel 5 a másikkal 9év a korkülönbség,így nem igazán tudtunk egymással soha mit kezdeni,vagy szót érteni. Már nekem is van egy kislányom aki 6hónapos,és én biztos hogy szeretném a második babát 2-3éven belül.
2010. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem bátyám 6évvel idősebb, öcsém 5 évvel fiatalabb. Mindegyikünknek nagyon jó a kapcsolata egymással. Még öcsének és bátyámnak is akik közt 11 év van. Szerintem itt a szülőkön is sok múlik, hogy hogyan nevelik őket. Rengeteg olyan élményem van gyerekkoromból, mikor hármasban játszottunk. Még most is néha honfoglalózunk együtt.
2010. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Korkülönbségtől, neveltetéstől, szülőktől is függ. A jó testvérkapcsolatot tudatosan kell kialakítani sztem.
2010. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hugim és köztem majdnem 6 év van. Nekünk kellett jó pár év, kb 13-14 mire szót értettünk egymással! Nem veszekedtünk meg marakodtunk soha, csak mindig más érdekelt minket. Mikor egész kicsi volt, én akkor voltam iskolás, akkor szívesen tanítgattam beszélni meg ezt azt, de aztán jött nekem a kamaszkor és nem nagyon tetszett, hogy az épp általános iskolás hugim folyton ott liheg a nyomomban és lépten nyomon beköp minden mozdulatomat anyuéknak. Aztán ő kollégiumba ment, utána én voltam kolis, és szeritem voltam vagy 20, de inkább 22 éves, mire szót értettem vele. Most már nagyon jó a kapcsolatunk. Én 27 vagyok, ő 22 lesz.


Épp ezért a gyerekeim közt nem is terveztem nagy korkülönbséget! a nagy lányom nem lesz még 3 éves mikor érkezik az öcsi! Remélem ők jobban megértik majd egymást.

2010. szept. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nővérem és köztem majdnem 5 év van .Volt idő amikor ez sok volt, nem találtuk a közös hangot, hisz amikor én még babáztam volna ő akkor már inkább a fiúk felé kacsingatott. Kb 14 éves lehettem amikor fordult a kocka. Onnantól kezdve a legjobb testvér, akit eltudok képzelni magamnak és örülök hogy van nekem. Mindent meg tudunk beszélni és még 1 helyen is dolgozunk és kb 10 éve egy vita sem volt köztünk.
2010. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!