Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek állandóan nyávog,...

Kisgyerek állandóan nyávog, sír, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Lányom pár hónap múlva három éves lesz. Eleve egy sírósabb típus, ezzel még nem lenne baj, én is az vagyok. De az utóbbi pár hétben szinte állandóan hisztizik. Minden mondat után elmondom neki, hogy legszíves ne ilyen hangon, nem kell rögtön hisztizni stb, akkor elismétli normálisan (tehát tudja...) De a következő mondat újra totál hisztis. Ezen kívül az is elharapózott, hogy minden elsírja magát, még magához képest is. Mi lehet vele? Igyekszünk sokat foglalkozni vele, nincs elhanyagolva. De úgy tűnik valamit rosszul csinálunk :( tippek, ötletek?
2022. okt. 1. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Ebben az életkorban ez normális. El fog múlni.
2022. okt. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Hányszor csináljátok a sírásmeghallgatás módszerét?

Illetve mennyire tudjaaz érzéseit megnevezni, definiálni?

2022. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tűrőm a hisztit a kétévesemnél. Lehet kérni tőlem mindent, amit lehet teljesítek, de ha hisztizni kezd, akkor leszidom és addig nem foglalkozok vele, amíg nem fejezi be. De nem tud uralkodni magán, amikor kitör rajta a hiszti, akkor tudja, hogy ez rossz, és rögtön ölbe kéri magát, hogy így nyugodjon meg.
2022. okt. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gratulálok kedves #3, ha ezt tényleg így csinálod. Egyenes út, hogy a gyerek megtanulja a (rossz) érzéseket el kell nyomni, illetve hogy a szeretetnek/figyelemnek feltétele van. Szomorú ez a szülői hozzáállás.
2022. okt. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!