Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is ennyit beszél a 2.5...

Másnak is ennyit beszél a 2.5 éves gyereke?

Figyelt kérdés

Egyszerűen úgy érzem, nem bírom tovább, legalábbis idegileg...

Megállás nélkül beszél, de szó szerint kell érteni azt, hogy 3 másodperc szünetet nem tart. Percenként 60-szor mondja, h anya, szó szerint, esküszöm, hogy folyamatosan mondja és mondja és mondja, és hiába válaszolok, kezdi elölről. Ugyanazt a dolgot hajtja órákon keresztül. Borzasztóan idegesítő. Játszunk, eszünk stb, de még evés közben is mondja és kifolyik a leves a szájából, egyszerűen nem bírja befogni a száját arra a 2 percre sem.


Ez normális?? Mert kezdem azt érezni, h nem...

És kezdek feszült lenni, fáj a fejem, h egész nap ez van reggel 6-tol este 9ig.


2022. aug. 30. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Életkori sajátosság, kitartást!
2022. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

A gyerekek általában véve beszélnek, sokat. Örülni kell neki, akkor is idegesítő. Később amikor tini lesz, örülnél ha beszélne, megnyílna.

Az én 4 évesem most jutott a "miért?" korszakba. Naponta számtalanszor elmondom neki, miért mosunk reggel fogat, miért nedves reggel a fű, miért kell kormány az autónak:))

Kitartást :)

2022. aug. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez is normális, a nagyobbam 8 körül kezdett lejjebb adni
2022. aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a lányom is ilyen sokat beszélt. Most 11 éves, ritka, amikor jön, és mondja a magáét. Már inkább a barátokkal beszélget, mint velem. És rohadtul hiányzik. Szóval élvezd ki, amíg lehet. Sokszor nekem is zsibbadt tőle az agyam, mert éjjel-nappal mondta. :D
2022. aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
És tart még 4 évesen is😂
2022. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😅 Rendben, legalább akkor normális dolog ez. 😀 Csak borzasztóan fárasztó.
2022. aug. 30. 11:17
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

A gyerek kérdezéssel és ismétléssel tanul, így raktarozodik el szépen lassan az információ. Biztonságot is nyújt neki ha mindig ugyanazt a választ kapja az adott kérdésére, mert azt várja, ez erősíti meg.

Örülj, hogy érdeklődő és nyitott, kommunikatív. Így fog választékosan beszélni, így tudja kifejezni a véleményét, megfogalmazni az érzéseit.

Lehet buta gyereket is nevelni, de ez sokkal jobb szerintem.

Megertelek, mert másfél éves sem volt mikor már beszélt, most 3 lesz, napi ezer miért és anya és beszéd megállás nélkül. De okosabb és értelmesebb is a kortársainál, akik még a hami pápánál tartanak, addig ő el tudja mondani, hogy működik az autó motorja pl. Mert válaszolunk ezredjere is.

Ha azt szokja meg, hogy nem válaszolunk, vagy lerázzuk akkor előbb utóbb feladja a kommunikációt felénk.

2022. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen, a 6 évesemre azt mondták már többen is, hogy olyan, mint a rádió: reggel bekapcsolod, és szól estig :D
2022. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Örülj neki...
2022. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Az én gyerekem néha még álmában is beszél 😂😂 3 éves. Én örülök neki, hogy ennyit beszél, kérdez, sokszor fárasztó, de ez ebben a korban normális, így tanul. Úgyhogy kitartást :)
2022. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!