Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a gyereked,...

Mennyi idős volt a gyereked, amikor már nem volt többé szükség konnektorvédőkre?

Figyelt kérdés
2022. jún. 30. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem sosem kellett volna, de az ördög nem alszik így majd ha már iskolás lesz kiveszem a dugókat.
2022. jún. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Sosem használtam
2022. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Sosem piszkálta a konnektorokat, de én is benne hagyom iskolás koráig minimum.
2022. jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Sajnos a legtöbb konnektorvèdőt simàn ki lehet piszkalni. Èn inkàbb a bútorral eltakarast hasznaltam. Gyerekfüggő, hogy meddig kell.
2022. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Kb 4-5 éves korában kivettük a konnektorvédőket.
2022. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
En beleragasztosat vettem. Ott marad benne es a bedugos villaval kell elforditani es ugy megy a helyere.
2022. jún. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

A nagy 3 éves korában költöztünk, az új lakásban már nem tettük vissza a védőket. Ennyi idősen már nem piszkálta.

A kicsi most 3, akkor raktunk újra ragasztós elfordítható dugókat amikor kúszni kezdett és felfedezte, de szerintem mostanra nála is elhagyható lenne, mert megtanulta. Idegen helyen se nyúlkál.

2022. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7 éves korig muszáj. Nem szabad abból kiindulni, hogy sose piszkálta. Én pl kicsi koroban több szempontból is átlag feletti értelmi képességű voltam , viszont ovis koromban én is ovis voltam, ez ilyen egyszerű. És 5 éves koromig ne mérdekeltek a konnektorok.


Az ovis elsődleges tanulási formája az utánzás. Egyszer apám és haverja konnektort szerelt a szemem láttára, és sajnos apám nem figyelt rám eléggé. Sose felejtem el. Öt éves voltam már, de én is elkezdtem szerelni a konnektort, látva őket, mit csinálnak.


Apám haverja ugrott rám hirtelen és rántott el onnan, az életét kockáztatva. Ő mentette meg az életem...


Ugyanis addigra már (pontosan emlékszem, de sokszor mesélték a családban azóta is) bedugtam egy FÉMtollat az egyik lyukba. Asszem az a nullás volt. rosszabb esélyem volt, mint az orosz rulettben. Tehát 50% esély volt, hogy megöl, agyonvág a 220 Volt. Már dugtam volna a másik lukba a fémtollat, akkor kaptam magam azon, hogy rám veti magát apám haverja.


Apámék úgynevezett fázis ceruzát dugtak bele EGY MÁSIK konnektorba, tőle méterekre, ami képtelen áramütést okozni, a konnektorban tehát 220 Volt áram folyt! Ezt idősebb koromban tudtam meg utólag. Aki esetleg nem tudja, mi a fázis ceruza: a lényege, hogy azt, és csak azt szabad konnektorba úgy dugni, amikor nincs áramtalanítva, hogy az áram jelenlétét vizsgálni lehessen benne. többnyire arra való, hogy detektálják: van-e érintkezési hiba, szakadás a vezetékekben.


Én mint 5 éves gyerek meg egy sima, mezei fémtollat dugtam bele egy másik konnektorba... Már akkoriban is ilyen kísérletező alkat voltam. Ami az életembe kerülhetett volna.

2022. júl. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8, a mai konnektorokat már úgy csinálják, hogy csak akkor zár (és ráz), ha mindkét lyukba egyszerre kerül valami .
2022. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző: ha egy kisgyerekre nem figyelnek oda kellőképpen, addig játszik, míg bajt csinál, akár a konnektor mindkét lyukába dugdos valamit, akár 5-6 évesen is. Még ha értelmes is, akkor se kizárt. Mert óvodás korú még. Pláne, ha látta már másoktól; de akár ettől függetlenül is megtörténhet sajnos.


Tehát jobb, ha biztosra megyünk, és egy normális szintig óvjuk a gyerekeket. A konnektor nem mellékes tényező.

A mi időnkben pl egyáltalán nem volt szokás a biciklisisak. És most is azt mondom, hogy ha nincs sisak a bicikliző gyereken, a sisakmenteség kisebb gond.


A konnektor jóval súlyosabb tényező ennél. (Ennek ellenére nem tartom bajnak a biciklisisak hordását.)

2022. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!