Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen formában adtok halat...

Milyen formában adtok halat 1-2 év körüli kisgyereketeknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sokat olvasom, hogy a hal egészséges, jó lenne, ha heti egy-két alkalommal beiktatnánk az étrendünkbe (mert állítólag a magyarok kevés halat fogyasztanak). A most 2 éves fiamnak eddig üveges kajával adtam halat, egy ideje már szereti a rántott halfilét is. De nagyon nehéz szálka nélkülit venni!

Csak én vagyok béna, vagy másnak is fejtörést okoz a hal-dolog? :)

Köszi, ha írtok!


2010. szept. 20. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én pangasius filét vettem, és inkább vajban párolva készítettem el neki. Nagyobb üzletekben lehet kapni.
2010. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

KÖszönöm! Jó, hogy fajtát is írtál, azzal vagyok a legtöbbször bajban!

Most láttam, hogy már más is írt hasonló kérdést! Onnan is igyekszem tájékozódni :)

2010. szept. 20. 14:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam(2 éves)a hekket is nagyon szereti,annak csak gerince van,,paprikás lisztben sütöm,de ő csak a húsát kifilézve kapja.A tonhalas szendvics,és a kaviár is bejön neki(az utóbbi persze,nem rendszers uzsi,csak ünnepi alkalomkor kóstolta,és tetszett neki :) )
2010. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22 hónapos kisfiam a férjemmel szokott olajos halat eszegetni pirítóssal. Én rá sem bírok nézni, ezért nem is jut eszembe, hogy halat készítsek. De nagyszülőknél szokott lenni halászlé, sült vagy rántott hal, a húsát leszedegeti neki a férjem és ő meg jóízűen falatozza.
2010. szept. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 2 évesem szereti az olajos tonhalat, tőkehalmájat. Sütni lazacot vagy vajhalat szoktam neki, akciósan megveszem, fölszeletelem és adagonként fagyasztom le. Amikor kell kiveszem olvadni, leitatom a vizet róla picit megsózom és teflonba pár csepp olajon megsütöm. Az olajba szoktam pár darabba vágott fokhagymagerezdet sütni előtte.

Régebben vettem az olcsóbb halfiléket, de hiába néztem át nyersen, sütve, mégis volt, hogy szálka ment a kicsi szájába. Ezért a drágább hal. Ezekbe akkora szálkák vannak, hogy fogóval kell kiszedni.

2010. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!