Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, ha nem eszik a...

Mit tehetnék, ha nem eszik a 7 éves?

Figyelt kérdés

Állandó probléma az evés nálunk. Ha valami betegség is közbejön az kész katasztrófa. Válogatós a fiam. (Itthon, mert elmegy bárhová, azt mondják annyit eszik, hogy nem győzik. Elmondják mit evett, veszek vagy elkészítem és már nem kell, nem szereti...) Képes egész nap éhezni... Én meg már megörülök. (Mielőtt jönne a komment, hogy biztos csak kérdezem, éhes vagy? Ha nem válasz, akkor ráhagyom, hát nem! Kiszedem az ételt, képes 2 órát ülni mellette, mert meg se kostólja és "nem izlik" neki, pedig egy héttel elötte még az volt a kedvenc... Inkább elmegy játszani, én meg sorra öntöm ki a kajákat, a kutyánk örömére.)


Most hétfőn benyelt valami vírust, kedden-szerdán max egy marék ropit evett, mert hányt és ment a hasa. Csütörtökön már jó kedve volt, csak a hasmenés maradt reggel meg este egy kicsi. De nem eszik mert akkor fáj a hasa és fosik(bocs). Szóval most szombat van és nem eszik semmit, mert semmi sem ízlik neki, meg amúgyis, ha eszik fosni fog. De ugye fáj a hasa, mert éhes, de nem érti, hogy azért fáj mert éhes, és nem azert mert

..,ha eszik csodálkozva mondja, hogy "jé,nem faj a hasam". De nem érti, hogy ha nem eszik attól lesz beteg..... Megörülök! Már sirógörcsöt kapok örömömben, ha megeszik egy kifli csücskét.

Megmondtam, ha eszik megkapja a telefont, játszhat vele(nézheti a minercraftos videóit), nem ő inkább legózik/autózik/hintázik, csak ne kelljen enni. Egész nap azt csinál amit akar, (jó, normál keretek között), nézi a mesét, játszik, rohangál... De mégis én vagyok a megtestesült szigor az anyám szerint, mert nem nyomkodhatja egész nap a telefont. Mintha egész nap a sarokban ülne egyenes háttal és ha megmozdul még kukoricát is szornék alá! Nem tudom már mit kellene csinálnom. Már azon gondolkozok elviszem pszichológushoz, mert ez már nem normális! De basszus 7 éves gyerek, nem érti meg, hogy enni kell? Úgy irigylem azokat akiknek zabál a gyerekük! Mit kellene még tennem a megörülésen kívül? Legszivesen elmennék egy lakatlan szigetre egy hétre, kicsit vigyázzon rá más is... Szar anya vagyok. 😭


2022. jún. 11. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

A lakatlan sziget vonalon indulnék el. Aggódsz, hogy jól csinálod-e, és ez az állandó aggódás kimerít. Fáradt vagy és feszült, és ezt a gyerek érzi.

Nyilván nem életszerű, hogy tényleg most azonnal elutazz egy lakatlan szigetre, de azt mindenképp szervezd meg, hogy tudj mentálisan pihenni.

2022. jún. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Belegondolva nem lenne jó, mert ott is, azon járna az agyam, hogy vajon mit csinál, eszik, iszik, vagy mi? Inkább valami teljes leállás kellene, kóma, vagy hasonló, mint amiről a Rossz anyák c. filmben is ábrándozik Kiki.
2022. jún. 11. 11:09
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

túlságosan rá vagy pörögve a témára és ez átragad a gyerekre is. máshol szarnak rá eszik-e, lám jóízűen eszik.

ne erőltesd, ne kínálgasd, ne legyeskedj körülötte valami kajával mindig, hanem egyél előtte, úgyis megkívánja és érdeklődni fog magától.

fordított pazichológia ☺️😅

2022. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem meg ne erőltesd. Az én lányom is nagyon rossz evő volt, csont és bőr volt 6 éves korában, volt olyan idióta aki azt hitte, hogy nem adunk a gyereknek enni, de nem tudtunk mit csinálni vele. Anyám szólt az óvodában, hogy írassanak fel az oda járó dokival étvágygerjesztő gyógyszert, de abból szerencsére nem lett semmi. De közben teljesen egészséges volt.

Kb. 10 éves korában változott a helyzet, mikor elkezdett sportolni de még akkor is rengeteg kaja a "fújj" kategóriában volt nála. Most már 30 felett van és a korosztályához képest nincsenek többletsúly problémái.

Sok felnőtt meg azért kövér mert gyerekkorban azt erőltették a szülők, hogy mindent meg kell enni, ami a tányéron van. Még akkor is eszünk, mikor már rég jóllaktunk, nehogy otthagyjunk valamit.

2022. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Nincs gyerekem, csak magamról tudok beszélni. Rettenetesen rossz evő, válogatós gyerek voltam. Szegény anyámnak állandóan a megjegyzéseket kellett hallgatni, hogy jaj, milyen sovány ez a gyerek. Persze, azt gondolták, nem kapok enni. Anyukám olyan helyzetben lehetett, mint most te. Semmi nem használt, a dolgok akkor változtak meg, mikor kamaszodni kezdtem. Akkor már volt étvágyam, kimondottan sokat ettem. A válogatás egy része megmaradt, de egészséges, jó étvágyú felnőtt lett belőlem. Szóval ne ess kétségbe, ha egyébként egészséges, előbb-utóbb enni fog.

N

2022. jún. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lehet, hogy túlaggodóm. De most a héten ugye a gyomorgondok miatt is mégkevesebbet eszik és ott ülök mellette és hallom ahogy korog a gyomra és még akkor sem akar enni az már kiborító. Nincs elzárva elöle semmi, ha akar eszik. De inkább nem akar. 🤣😅 Megpróbálom bevenni a nyugibogyót, aztán lesz ami lesz...
2022. jún. 11. 14:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
megérzi hogy tiszta idegbeteg vagy már három órával étkezés előtt, persze hogy nincs étvágya. én se agyon ettem 19 éven át, aztán elköltöztem a szüleimtől, és csodák csodájára elkezdtem enni. mondjuk először szigorúan csak a szobámban, gondosan elbújva a lakótársaim elől is. de miután ezt olyan nyugodtan és természetesen fogadták, és olyan szinten leszrták igazából, hogy mit csinálok, egy idő után kióvakodtam a konyhába megenni a kajámat. és láss csodát, senki nem állt neki idegbetegeskedni körülöttem, senki nem bszott le, hogy nem ettem meg az egész tálat hanem elraktam későbbre, senki nem szólt rám, hogy azt is meg kell enni, ami nem ízlik vagy nem esik jól, és hogy a normális emberek alapvetően nem bszogatják egymást napi szinten hlyeségekkel.
2022. jún. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Az en mindjart 6 eves lanyom ugyanez. Vettünk neki Vibovit gumivitamint, attol nagyon megnott az etvagya. De mondjuk most kánikulában megint alig eszik, nem kivánja a kaját a melegben.
2022. jún. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7. Nem tömöm bele az ételt, ha maradékot hagy elteszem később megeszi ha akarja, csak az a gond, hogy nem akarja, teli a hűtő állandóan a maradékokkal. Azért ha te sem ennél egész nap 1 kanál üres levest sem akkor az olyan jót tenne a szervezetednek. Itt a nem evés nem azt jelenti, hogy szedek neki egy púpozott tál pörköltet nokedlivel és a felét megeszi, majd nem kéri. Hanem azt, hogy csinálok neki 1 db tojásból rántottát, mert azt szereti, és 1 mikrogrammnyi falat után jön az "én jól laktam", és otthagyja az egészet. Megnézném, hogy ha lesz egy gyereked, aki a te felelősséged és azt látod, hogy kint a cinke többet eszik, mint ő, mennyire lennél kiborulva.
2022. jún. 13. 10:41
 10/10 A kérdező kommentje:
8. Étvágynövelő akármit nem fogok neki adni. Nagyon sok olyan gyereket ismerek aki olyant szedett kicsinek, most meg küzd a súlyproblémáival. Nem hiszem, hogy az lenne a megoldás a problémára. Nyáron én is kevesebbet eszek, de több folyadékot is iszok. Reménykedem, hogy megváltozik. Mást azt hiszem nem tehetek.
2022. jún. 13. 10:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!