Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha nem viseli...

Mit csináljak ha nem viseli el magán a kalapot, de bent maradni se akar a gyerek?

Figyelt kérdés
Félek, hogy napszurast kap.

2022. máj. 12. 10:48
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
2,5 éves. És ugyanolyan mint ahogy az utolsó is írja. Órákig tartó balhét rendez ha bent kell maradni vagy rá eroszakolom a sapkát. Vannak nagyon durván dacolo gyerekek is. Bár értene a szóból de nem ért.
2022. máj. 12. 17:06
 22/39 anonim ***** válasza:
29%
Nalunk ez nem opcionalis. Masfel eves, tepi le, ezert megkotos kalapjai es sapkai vannak. Ha leveszi,addig nem megyunk ki, amig nem hagyja feltenni. Egy ponton tul belatta h a kert fontosabb.
2022. máj. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
16%

"Tudja, hogy leég, ha nincs bekenve."


Az anyja meg olyan hülye, hogy azt hiszi, hogy árnyékban nincs uv és ott nem éghet le. 🙈

2022. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
88%

13,15-os válaszoló vagyok. A fiam 1,5 évesen kezdett dacolni, de úgy, hogy gyermekpszichológusnal is voltunk. Nincs semmi baja, csak nagyon keményen dacol. Most lesz 4 éves, még mindig tart. Van egy két éves húga, aki dettó. Nagyon kitartó, határozott következetességgel eljutottunk odáig, hogy bárhová elmegyek velük egyedül is, mert az van, amit én mondok. Tudják, hogy mindennek van következménye. Otthon engedékenyebb vagyok. De ha valamit nem lehet, akkor nem lehet. Ha órákig hisztizik sem érdekel, hogy ő egy szál pelenkában akar kimenni homokozni, a mínusz három fokban. Én senkibe nem akarok belekötni. Ezt se azért írtam le, mert olyan szuper vagyok. Sőt, ha én megcsináltam, akkor mindenki meg tudja csinálni.


De kérdező, egyelőre egy nyári sapkarol van szó. Mi lesz, ha télen nem akarja felhúzni? Vagy nem akar csizmát venni, enni, fürödni, hajat mosni, stb? Fél év múlva óvoda van, ami tele van szabályokkal, és neked lesz a legkellemetlenebb, ha a te gyereked lesz az, akivel állandóan gond van, mert azt hiszi, hogy elég hisztizni, és akkor minden meg van oldva. Ez a helyzet most neked kényelmes, mert nem kell csinálni semmit, a gyerek megkapja, amit akar, neked meg nem kell se hisztit hallgatni, se következetesnek, se ne adj isten szigorúnak lenni.

2022. máj. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
90%
Aki ráhagyja a gyerekre, az télen is ráhagyja, ha a 0 fokban nem akar sapkát vagy esetleg dzsekit venni, mert jaj hát különben hisztizik meg ordít? Vagy ha beteg a gyerek, de nem akar gyógyszert bevenni, akkor azt se kell neki? Ha épp nincs kedve a négysávos úton megfogni a kezedet, akkor azt se muszáj? Könyörgöm, ne a 2-3 éves gyerek legyen már a főnök. Felveszi és kész, különben nem megyünk ki. Az hogy nem beszél, nem akadály, a lányom is most lesz 2, és nincs túl nagy beszélőkéje még, de tökéletesen ért mindent...
2022. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
26%
23 persze, mert az uv az nem sugárzás, és a levegőmolekulákkal keveredik. Rosszabb esetben a gonosz oldalszél ránk fújja még az árnyékban is. 😂
2022. máj. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
75%
Kenj rá naptejet és hagyd nyugodtan játszani. Ne a legnagyobb melegben menjetek ki. Semmi baja nem lesz. A kalap csak melegiti szerintem. A játszótéren kb 10 gyerekből 1en szokott lenni kalap vagy baseball sapka és még mindig élnek.
2022. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Wow.

Itt majdnem úgy megy a civakodás, mint a politika kategóriában.

2022. jún. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
72%
Persze, mert tudálékos bezzeganyukák mindig mindent jobban tudnak. Csak hát ez akkor okoz gondot, ha többen vannak, és mindig midegyik mindent jobban tud a többinél. 😂
2022. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
56%

#29

A véletlen kérdés gombbal keveredtem ide, de már megyek is!

2022. jún. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!