Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinél most van/volt az...

Akinél most van/volt az óvodai beszoktatás, hogyan alakulnak a dolgok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5-éves lesz most szeptemberben kezdte az ovit.Múlt hét óta hagyom ott egyedül 3-órára,eleinte nem igazán volt gond vagyis akkor is volt sírás amíg el nem jöttem de utána nem volt különösebben gond.Most meg már itthon kezdi a sírást és egyezkedik,hogy maradjak ott.Dél körül már jövünk haza.Nem tudom meddig tart ez a beszoktatás,de ő nem is maradna tovább mert dél körül mennék érte mindig.Csak ez a sírás ne lenne,mert nagyon sajnálom szegényt és tetejében mi Németo.-ban lakunk úgyhogy semmit sem ért amit mondanak neki.Valaki volt ilyen hasonló helyzetben?
2010. szept. 16. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:

nálunk is hasonlo a helyzet.kislanyom most szept-ben volt 3 eves.mi nagyvaradon lakunk,magyarul beszelunk itthon,de roman ovodaba adtuk be..ez ot nem zavarja mert nezet itthon roman meset.2 napig nem volt vele problema,szivesen ottmaradt,jatszott,aludt,evett.de ket nap utan mar felkeles utan sir hogy nem akar menni oviba.ma is ugy hagyta az apukaja ott hogy sirt.en se tudom h mit mondjak neki vagy mit kellene tegyek.de szerintem idovel megszokjak(remelem)

sok kitartast es turelmet kivanok

2010. szept. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi meg Magyarországon,magyar ovit kezdtünk,és sírás sem volt az elején.Mondjuk sírás most sincs,csak látom rajta,hogy elfogyott a kezdeti lendülete.(Második hete jár ott is alszik.)

Gond nincs vele az oviban,ottmarad,és nem sír,csak itthon reggelről már noszogatni kell,hogy menjünk.Szerintem most jött rá,hogy ez nem egy ideiglenes dolog,hanem ezentúl minden napját ott kell töltenie.Furcsa lehet ezt megemésztenie,hiszen soha nem volt még az otthonától ennyit "távol".

Szerintem a te kicsiddel is hasonló gond lehet.Én abban reménykedem,hogy 1-2 hónap után már teljesen elfogadja a rendszert.

Sajnálom szegényt...még vigasztalni sem tudják az óvónénik...:(

2010. szept. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen nekem is ez a bajom,h szegényt nem értik meg.Azt nem tudom,h őt ez zavarja-e mert nem szokott semmit sem mondani erről.De amikor megyek is érte és még nem vesz észre akkor is láttam már,h sírdogált ha meg meglátott na akkor aztán igazán rákezdi és szalad elém.

Nem tudom remélem ez mihamarább változni fog.

Az a baj még,h ő el lenne az oviban ha kint lennének egész délelőtt mert kint akárhol elvan,csak itt majdnem mindig esik az eső és amióta járunk 2-hete kétszer voltak délelőtt az udvaron.

Kíváncsi leszek mi lesz ma ha megyek érte!Egyfolytában azon jár ilyenkor az agyam,hogy mi lehet vele?

Nem az miatt hogy nem jó helyen van, hanem a sírás miatt.

2010. szept. 16. 10:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Szegényke,nem csodálom hogy megviseli, nem elég hogy anya nélkül, idegen környezetben, de ráadásul még kommunikálni sem tud...

Na haragudj, nem akarlak kritizálni, mert biztos meg volt az okod, hogy ezt így csináld, de én biztos nem adtam volna be nyelvismeret nélkül oviba. Gondolj csak bele, egy felnőtt embert is milyen elveszetté tesz, ha olyan környezetben van, ahol nem ismeri a nyelvet.

Szegény kisfiadat így hogyan tudná megvigasztalni az óvónő, hogyan tudná elmondani, hogy bármi baja van? Nem tud kommunikálni a többi gyerekkel sem, így kirekesztettnek érezheti magát.

2010. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is most kezdte az ovit.2 hétig nem volt gond.Nem sírt evett aludt.A héten viszont nem alszik és reggel sírt hogy nem akar menni,mert őt bántotta az ovis társa.Nem akarok egyenlőre beleszólni a dologba.Remélem majd alakul.
2010. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is most szeptemberben kezdte az ovit.Két napot ment, utána doki,majd ügyelet, mandulagyulladás.1 hét itthon.Így szinte kétszer kezdtünk. Első nap nem aludt ott,azért szomorkodott, hogy korán mentünk érte. Második nap már nem volt vele gond ott aludt.Tetszett neki minden. A héten viszont sírt délutánonként és nem akart aludni.Ma szóltak az óvónénik, hogy pár hétig ne altassuk ott.Délelőtt semmi baj vele.Ha meg kérdezem, ő szeretne ott aludni a többiekkel.Lehet, hogy már nem újdonság neki. A beszoktatás nálunk annyi volt, hogy fogták a kezét és elköszöntek tőlünk.
2010. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!