Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudjam, hogy rossz...

Honnan tudjam, hogy rossz Anya vagyok-e vagy sem?

Figyelt kérdés
2022. febr. 17. 20:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Akkor vagy rossz anya ha a gyereket elhanyagolod, szarsz ra h sír, éhes - e, nincs neki ruhája, télen 1 szál pólóban jar, es utod, vered. Nem attól leszel szar anya ha nem tudod mi baja annyira sír, vagy mert kiabalsz vele.

Miből gondolod hogy nem vagy jo anya?

2022. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Abból, hogy nincs olyan nap, hogy ne emelném fel a hangom a gyerekeimmel. Sokszor úgy érzem, hogy csak cirkuszolàsból àll az egész életünk. És a másik pedig, hogy sokszor nincs kedvem játszani velük, mert fáradt vagyok. Jobb ruhàkban jàrnak mint én, kaja rendben van, egészségükkel foglalkozunk, jàtékokat/könyveket kapnak, kiràndulni járunk, tehát az anyagi dolgok rendben vannak, csak a lelki dolgokban érzem, hogy nem jól csinálunk valamit. Ilyen nincs szerintem máshol, hogy nincs egy hisztimentes, békés nap sem.. :(
2022. febr. 17. 20:34
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanezt érzem, hogy nincs energiám játszani, és túl sokat kiabálok. Néha rossz anyának tartom magam, de csak néha, ha fáradt vagyok akkor jön belőlem elő ez.
2022. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

De, máshol is ez van, ahol több kisgyerek van. Három ovisom van, ők is sokat civakodnak, rosszalkodnak, gyakran nem fogadnak szót, feszegetik a határaikat. Ez teljesen normális, ahogy az is, hogy ez a szülőket kimeríti. Én is ki tudok rájuk akadni.


Ugyanakkor nekem visszaigazolás, hogy valamit csak jól csinálunk, hogy pl. orvosnál a mindig megjegyzik, ha ott az egész csapat, hogy elképesztő, hogy milyen türelmesek, fegyelmezettek. 4-4-6 évesek egyébként.


El se hiszik, hogy otthon meg szétszedik a házat, meg az idegeinket.

2022. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Megértem, főleg hétvégén 24 órában kisgyerekkel lenni nehéz lehet, nekem bár gyerekem nincs, viszont szakterületem a kisgyermekkorral kapcsolatos és gyakorlatias, tehát van tapasztalatom szittelésről is és gyerekcsoportokról szintén. Középkorú vagyok.


Azt szoktam javasolni a kedves szülőknek, óriásit nyer vele mind a szülő, mind a gyermek, ha mielőbb elkezdenek felődés-pszichológiát tanulni -könyvtárakból számos kivehető INGYEN-, annak az alapjait legalább. Ettől még nem válnak ugyan szakemberré, de rengeteg hibalehetőségtől megszabadulnak a nevelés vonatkozásában, ezáltal sokkal békésebb, könnyebb lesz az életük,


MERT A KULCS: ÉRTENI, mi zajlik az egyes korosztályok lelkében!


A MÁSIK KULCS: megérteni a szakkönyvekből, hogy

MILYEN HIBÁKAT NEM szabad elkövetni a gy.nevelés során!


NEM recept a gyereknevelés! Hanem érteni kell a lelkét a kicsiknek, minden korosztálynál más az érési fázisa mind a gondolkodásnak, mind a pszichének, mind a mozgásérésnek, melyek össze is függenek.

A psziché MEGÉRTÉSE a lényeg (korosztályonként)!


Minél jobban értesz egy adott korosztályt, annál inkább ráérzel, mikor hogyan érdemes hozzáállni, viszonyulni az olyan korú gyermekhez. Az egyéni jellemzők persze árnyalják, de az általános ismeret a döntő!


Pszichológiai kísérletekből -főleg megfigyelésekből- derült ki leginkább, hogy melyek a korosztályonkénti jellemzők.


Bárki, akinek van 8 általánosa, simán megérti ennek alapjait, mégis azt tapasztalom, hogy 100 szülőből csupán jó, ha tíz tanulgatja a szakkönyveket egyelőre még mindig... Sajnos egyelőre csak kevesen... Pedig sok-sok év felesleges kínlódása előzhető meg mind a szülő, mind a gyerek számára ezáltal!


Gyermekpszichológusok közül kiemeltem ajánlom, közérthetőek, és zseniálisak (azon felül, h kifejezetten fejlődés pszichológiai szakkönyveket -alap szintűeket- is javaslok beszerezni) :


dr Vekerdy Tamás gyermekpszichológus vonatkozó szakkönyvei (esetleg kieg-ként youtube videói) ;


Valamint egy klasszikus szakkönyv, közérthető, mégis szakkönyv:


Mérei - Binét: Gyermeklélektan.

(Ez kvázi enciklopádia szerűen használható, tehát a tartalomjegyzékből kikeresed a korosztályt és a kéréses területet pl beszédérés, vagy gondolkodás fejlődése stb. Persze érdemes kronologikusan tanulni, tehát először a kisbabák vonatkozásában, mert valamelyest egymásra épül, de ez nem feltétlen muszáj.)


Továbbá alap szakirodalom (külföldi, magyar fordítás is van) :


Bruno Bettelheim: Elég jó szülő.


(Eseleg még Ranschburg Jenő gy.pszi.-t is ajánlom kieg-ként.)

2022. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Tudom hogy sok mindenre dobálóznak ezzel a “szranya” dologgal, de szerintem a gyerek nyilvánvaló ellátásán (ruha, élelmezés, tisztaság stb.) túl, csakis arra érvényes, ahol a gyermek traumatizált, nem érzi magát biztonságban, fél a szüleitől, depressziós, lelki beteg, elhanyagolt stb. Én ezen izgulok, hogy lelki és érzelmi tekintetben tudjak jó anya lenni.

Nyilván az hogy hangosan fegyelmezed őket az nem fog ide vezetni, hiszen kellenek a korlátok.

2022. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Hogyan is kellene apának lenni,

néhány kis “porontyot” felnevelni?

Megtanítani szépre és jóra,

becsületre és szép, igaz szóra.

Fiúnak mutatni a példaképet,

és erőt adni, mit elvár az élet.

S a lánynak apát, hogy Őbenne lássa,

milyen legyen majd az Ő választása,

hogy később, a méltó párjára leljen,

s benne milyen értékekre figyeljen.

Hogyan is kellene apának lenni?

Anyát szépen és hűen szeretni.

Tenyéren hordani a kis családot,

megadva nekik az egész világot.

Biztatni azt, aki már belefáradt,

– együtt építeni a homokvárat.

Szépséges terveket, álmokat szőni,

s látni a gyermeket lassan felnőni.

S bármi is történik mellette állni,

s ha eljön a napja nagypapává válni.

Hogyan is kellene apának lenni?

Igazi receptet még nem írt senki.

Egyetlen módon igazol az élet:

az kiknek apja vagy mind szeret téged.


Igaz ez apárol szol,de ez igaz az anyákra is!Akkor fogod meg tudni,ha a gyerekeid felnőnek és majd el mondják milyen anya voltál!

2022. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

1 vagyok.

Jaj anyu is kiabált velem, sőt tesómmal is pedig 20 ev van köztünk. Nem ettől leszel rossz anya, sőt! Az idegrendszer sokszor nem bírja a sok "hülyeséget" amit a gyerek csinál. A rossz anya nagyon nagyon nem itt kezdődik kérdező, nyugodj meg 😘

2022. febr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem sokkal rosszabb az az anya, aki inkább a gyerek kezébe nyom egy érintőképernyőt (akár telefont, akár tabletet), csak hogy nyugi legyen, mintsem hogy kezelje a kialakult helyzetet, esetenként akár fel-felemelve a hangját.
2022. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
1%

Majd ha megtanulod az anya szót kisbetűvel leírni, akkor jó anya leszel.

Egyébként hallottam valahol, de amúgy szerintem sem igaz és csak kitaláció, illetve összeesküvés-elmélet, hogy a gyerekeket nevelni is lehet. Esetleg próbáld ki, de mondom, nem hiszek benne.

2022. febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!