Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Altatnal 11 honapos gyereket...

Altatnal 11 honapos gyereket egy emelettel feljebb?

Figyelt kérdés

2. gyerek. Nagyon rossz alvo. Gyakran felkel. Olyankor gagyog de sokszor morog, horog, ordit stb. Olyankor nagyon nehez aludni mellette.

Egy szobaban vagyunk mert az emeletet lassan csinalgatom. Az emeleten a halo szoba mar kesz. Altalaban parommal valtjuk egymast. Idonkent o alszik fent, idonkent en.

En ma talan 2 orat aludtam. 2kor ki is jottem annyira nem birtam a kicsitol aludni.

Parom erolkodik, hogy altassuk fent egyedul a gyereket babaor mellett. En aggodom miatta, hogy ha valami baja lenne nem vennenk eszre.

En parazom tul?


2022. jan. 16. 06:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%
Inkább ki kéne deríteni, mitől vannak egy ilyen pici babának ennyire súlyos rémálmai, mint elpaterolni jó messzire.
2022. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha felpakoljátok az emeletre, max ti alszotok jobban tőle, ő meg magára marad a problémáival, ami lehet idegrendszeti érés, szepa, fogzás, mozgásfejlődés, alvásérés. Ha nagyon nyugtalan, vidd el gyerekneurológushoz, esetleg tsmt-re (ha idegrendszeri éretlenség van a rossz alvás mögött, segíthet).


Nem hagyunk magára a bajban egy babát. Arról nem is beszélve, hogy a nyugtalan alvásra legelső orvosság a te megnyugtató jelenléted.

2022. jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Én nem támogatom a külön altatást.

Viszont azért reagálnák pár dologra.

Hiszti létezik 11 hónaposan, gondoltam, hogy lesz aki beleköt. Nem kell hülyének nézni a gyereket, ennyi idősen van annyi esze, hogy trükközni tudjon.


Ti azt hiszitek, hogy sír a gyerek és azt nevezem vergődésnek. Amikor a földön verdesi magát és közben kiabálgat mert nem az történik amit szeretne, az vergődés. Amint odamész hozzá, azonnal felugrik és mindennek vége. Egyébként ez is hiszti.


Az éjszakai ordibálás nem olyan, hogy oda kell rohanni és babusgatni. Dumál, fel-fel ordít (nem fájdalmasan, még vicces meg aranyos is lenne ha nem ébredne fel mindenki). Legtöbbször ha be kell avatkozni, max annyit, hogy a cumit a szájába kell adni, egyébként alszik tovább magától.


Ezzel a résszel nem is lenne gond mint külön altatásnál, csak épp azon aggódom, hogy esetleg olyan baja történik vagy tényleg rosszul lenne vagy bármi ami miatt probléma, hogy fel kell rohanni a lépcsőn, már ha meghalljuk a babaőrben.


Azt tudom, hogy itt érzékenyek az emberek a szóhasználatokra. Valaki annó azt merte mondani, hogy a gyereke "ordít mint a fába szorult féreg" és a kommentelők fejét vették majdnem. Ez szerencsére hidegen hagy.


Mindenesetre az átjött mint válasz, hogy többség nem altatná külön emeleten.

2022. jan. 16. 15:48
 14/18 anonim ***** válasza:
88%
11 hònaposan egy kis ösztönlèny, akinek te vagy a mindene. Azèrt veri magàt a földhöz ès sìr, mert nincs màs eszköze. Hülyènek nem kell nèzni, de mini felnőttnek sem, aki tudja kezelni az èrzèseit.
2022. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván jobb lenne, ha elmondaná, hogy “édesanyám most azt kívánom, hogy megölelj”, de hát nem tudja, csak földhöz verni magát.
2022. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Te totál félreérted de tleg :) Nem sír. A sírás miatt nem paráznék, mert az egyértelmű, hogy bajt jelez azaz baja van. De amiről én beszélek, az nem sírás. Mind1, ezt így egy anoním fórumon nem fogom tudni átadni neked.
2022. jan. 16. 20:47
 17/18 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező bármennyire is bizonygatod, akkor sem lesz igazad.

Nem csak a sírás jelez bajt. És ha egy 11 hónapos veri magát a földhöz annak oka van, és nem sima hiszti.

Ha vennéd a fáradtságot és olvasgatnál kicsit a fejlődésükről, akkor lehet, hogy sikerülne felfogni, hogy egy 11 hónapos nem próbál és nem is tud tudatosan manipulálni. Egyszerűen kifejezi a szükségleteit olyan eszközözökkel amik vannak.

Ahogy más is írta, nem tudja még azt mondani, hogy anya vegyél fel. És bármilyen hihetetlen nem csak akkor igénylik a közelséget amikor valami bajuk van. De ha erre 11 hónap alatt nem sikerült rájönni... akkor őszintén sajnálom ezt a babát, hogy olyanokhoz született akik inkább elkötöztetnék egy emelettel, hogy ne kelljen vele foglalkozni csak akkor ha már torka szakadtából sír.

2022. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
70%
Te beteg vagy….
2022. jan. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!