Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Augmentin szirupot hogy adjam...

Augmentin szirupot hogy adjam be a lányomnak, hogy nem hányja ki?

Figyelt kérdés

A doktornő augmentin szirupot írt fel. Amikor először adtam neki a kész szirupot kimértem a mércés pohárba, de rögtön el kezdett öklendezni, majd kijött belőle az ebéd. Most felhígítottam vízzel snapszos pohár mennyiségűre, de még így is ugyanaz lett a végeredmény, mint az ebédnél.

Segítsetek kérlek, ha nem tudom neki beadni, akkor a doktornő beutal minket kórházba. 23 hetes veszélyeztetett várandós vagyok, nem jönne most jól egy kórházi ellátás.


2010. szept. 6. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a lányod?

Én is ugyan ilyen vagyok a mai napig,hogy semmilyen folyékony gyógyszer/ szopogatós gyógyszer nem marad meg bennem, amint leér, azzal a lendülettel jön is fel,úgy mint kiskoromban.Hiába kaptam jó ízűbe,akkor is... Erre egy volt a megoldás, mégpedig a tabletta=) Egy éves koromban jöttek rá,hogy az a a megoldás, ha tabletta formájában adják be, különben széthánytam mindent:S

Kérd az orvost,hogy írja fel tablettába és add be azt a gyermekednek.Ha egyben nem megy, add porrá zúzva valamilyen étellel, vagy innivalóval.Szerintem úgy nem lesz gond!

2010. szept. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én az ilyen szirupokat a Nurofen mellé kapott kis fecskendőszerű valamivel szoktam adni. Mondjuk az én fiam nem válogatós, még szereti is ezeket az orvosságokat.

Ha ez nem megy, próbáld meg pl. narancslébe keverni, talán az kicsit elveszi az ízét.

Remélem nem kerültök kórházba, és minél előbb meggyógyul a gyerkőc!

2010. szept. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vérgibbon ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a gyerek allergiás az Augmentinre, én az vagyok, igaz, hogy tabletta formában kaptam, de én is hánytam mint a lakodalmas kutya. Közöld ezt az orvossal, hátha felír egy másik gyógyszert helyette. Nekem a Klacid nevűt írta fel
2010. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A szirupokat és homeos dolgokat is Nurofenes fecskendővel adom be.
2010. szept. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat azt nem írtam, hogy 1,5 éves.

Nem allergiás, mert nem hány egész nap, csak a gyógyszert ahogy lenyeli, már öklendezik is tőle.

Most próbáltam szörpibe keverni, de megérzi az illatát rajta.

Amúgy megeszik mindent a nurofent (pedig abból 5 ml kell bevennie), illetve kataflan cseppet.

2010. szept. 7. 09:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be hogy kakaóba tettem bele reggel este délben is,mert ha beteg szinte csak azt iszik.Kicsit tobb kakaóporral és cukorral cumis üvegbe és igy benne maradt.A doki is mondta hogy nyugisan eheti kakaóval a gyógyszert.
2010. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vérgibbon ***** válasza:
Nem értetted meg, nem a gyerek allergiás, hanem az Augmentinre allergiás. Mint én, csakis és kizárólag erre az egy gyógyszerre vagyok én is allergiás és én is hányok tőle.
2010. szept. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom is kihányta az augmentint amig kanállal vagy fecskendővel adtam neki,mióta kitaláltuk a kakaósat nem hányja ki eggyiket sem.Egyébként kedves előző te hogy mered ilyen biztosan állitani hogy alergiás az a 1.5 éves baba?
2010. szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vérgibbon ***** válasza:
Kedves utolsó csak egy kis szövegértés, olvasd addig az írásomat míg meg nem érted mit jelent.
2010. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Vérgibon, már nagyon unlak! Nem értettelek félre, értettem, hogy a gyógyszerre vagy allergiás. De az én lányom nem allergiás rá, már csak azért sem, mert kedd délután óta sikerül adnom neki anélkül, hogy kihányná. Szerintem nem kellett más, csak hogy a gyógyszer teljesen "összeérjen", más szóval nem tudom megfogalmazni.

Azért unlak, mert mert már egyszer legyagyáztál, az előző kérdésemnél, egy gépelési hiba miatt, ráadásul nem is adtál arra a kérdésre megfelelő választ, csak amit eddig is tudtam.

Amúgy a nurofenes fecskendővel adom be neki, plusz megzsarolom, egy csokival. Ételbe nem tudom belekeverni, mert megérzi a gyógyszer illatát. A töltött csokikat (pl.: eper krémmel töltött csokitojás) is vissza adja kóstolás nélkül, előtte természetesen megszaglássza.

Köszönöm mindenkinek a segítségét!

2010. szept. 9. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!