Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » GYED után mennék vissza...

GYED után mennék vissza dolgozni, mennyi szabi jár?

Figyelt kérdés
2008 okt-től voltam táppénzen, akkor bent maradt 6 napom. 2009 május 24-én szültem. 2011 máj. 24-én telik le a 2 év. Akkor mennék vissza dolgozni. Így hány nap szabi jár? 22 éves vagyok. És a szabit ki tudom venni, ha közben GYES-en vagyok? Mennyit fizetnek rá? Rendesen a szabadság díját??? Illetve, mikor kell jelezni a munkáltatónak, hogy vissza szeretnék menni? A terhességem előtt állandó éjszakás voltam, a párom is. Most 8-16 óráig szeretnék dolgozni (a lányomra anyum vigyáz majd), felvesznek nappalra, vagy a már "megszokott" éjszakásra csak? Ha nekem csak a nappalos a jó, és nincs hely, ahova visszavegyenek, akkor felvesznek a kötelező 1 (?) hónapra, aztán kirúgnak?
2010. szept. 6. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy egészen pontosan mennyi szabid jár, azt a munkáltatódnál a bérszámfejtők tudják megmondani. A bentmaradt 6 napod, plusz a gyed első évére járó teljes szabi, esetleg a 2011. év részarányos szabija (gondolom 2011. május 25-től kezded a munkát). Ha lejár a gyeded, utána adják ki a szabit, ami már teljes munkaidőnek számít, így jár mellé a gyes (kb. nettó 25.000,- Ft), a teljes fizetéseddel együtt, plusz a családi pótlék. A munkaidőd megint csak a munkáltatóddal kell megbeszélned, ha elég toleránsak, akkor tudnak változtatni. Sajnos a mai világban semmi nem garancia arra, hogy ne rúgjanak ki, benne van a pakliban, hogy gyes letelte után repülsz... :( Persze ha már 5 éve dolgozol, határozatlan a szerződésed, akkor végkielégítés illet meg, amit a munkáltatók nem szeretnek kifizetni, így valószínűleg nem rúgnak ki.
2010. szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, mikor kell szólni... :) Én sokszor voltam bent a munkahelyemen gyed alatt, végig tudták, hogy ahogy betölti a fiam 2-őt, megyek vissza. Írásban 2-3 hónappal a szabi megkezdése előtt jeleztem a kérelmem.
2010. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A 6 napon kívül még ennyi jár neked:

szabi a tgyás idejére (pl. ha 20 nap szabid volt, akkor ez 9 napot jelent), plusz a gyed első évére (pl. 20 nap szabinál az egész éves, vagyis ez 20 nap), plusz a gyerek után járó évi 2 nap: a tgyás idejére ez 1 nap, a gyed idejére meg kettő. Vagyis ha 20 napod volt, akkor még bent van 38 napod:) Értelemszerűen annyival több, amennyivel több napod volt:)

2010. szept. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a gyerek 3 éves koráig nincs egy hónap, aztán kirúg, hiszen 3 éves koráig védett vagy, nem rúghat ki rendes felmondással.
2010. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Akkor a 3 év végéig nem rúghatnak ki? És ha csak a régi éjszakást tudják felajánlani, amit nem tudok vállalni, elmehetek máshova dolgozni? És 8 órában?

2010. szept. 6. 10:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, elmehetsz máshova is és természetesen 8 órában! :) Csak arra figyelj, hogyha bölcsibe akarod íratni a gyerkőcöt, akkor addig ne mondj fel, amíg nincs meg a munkáltatói igazolás, mert különben nem veszik fel a gyereket bölcsibe, úgy meg elég nehéz munkát találni... De kívánom, hogy meg tudják oldani és nyugodtan mehess nappali műszakba jövőre!
2010. szept. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem fog kirúgni, ő visszaadja neked az éjszakás állásodat. Ha azt te nem tudod vállani, akkor NEKED kell felmondanod.

Ha rendes és meg tudja oldani, akkor átvesz nappalosba, de erre nem köteles, tehát tőle kell kérned (nagyon szépen!!!).

Ha nem tud nappalosba átvenni, akkor éjszakára kell járnod, vagy felmondanod.


Másik változat, ha nem tud nappalra tenni: keresel másik állást és oda elmész dolgozni 8 órában, ekkor itt nem kell felmondanod, GYES alatt dolgozhatsz máshol, semmi akadálya. Az eredeti cégedhez elég, ha a gyes végén visszamész (ha akarsz).

GYES mellett BÁRHOL dolgozhatsz, nem csak annál a cégnél, ahonnan elmentél szülni. GYES végén azért jelentkezz az eredeti cégednél, hogy felmondasz, vagy jöttél vissza dolgozni...

2010. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így már minden világos! Köszönöm szépen mindenkinek!!! :D
2010. szept. 8. 09:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!