Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha megkaptam az oltast akkor...

Ha megkaptam az oltast akkor a gyerekemnek mar nem kell megkapnia, mert orokiti a DNS?

Figyelt kérdés
(egy terhes anyuka kerdese) Szerintem nagy baromsag, de megigertem,hogy kiirom ide.
2021. nov. 25. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Gyerekeket meg a legujabb fejlesztesekkel is 5 eves kortol oltanak. Az oltas nagyon ugy tunik hogy meg egy evig se hatasos...Ergo szerintem mire eljut odaig a gyereked, hogy olthato legyen, addig siman olthatjak...Na mondjuk remelem addigra lecseng ez a tema (gondolom a covid oltasrol van szo).
2021. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hollófernyiges ***** válasza:
82%

Igen és ha elkapod a vírust, akkor a gyerekednek már nem kell elkapnia, mert megörökölte a DNS-edben.


(Elnézést. Természetesen nem, sem a vírus, sem az mRNS vakcina nem épül be a DNS-be)

2021. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

A vírus beépül a DNS-be.

Így működik.

Csakhogy nem az ivarsejtbe épül be, így a gyereked nem fogja örökölni.

Amúgy az a sejt, ahova beépül, utána tönkremegy.


A vakcina pedig nem épül be a DNS-be, egyik fajta sem.

Konteókra ne hallgass.

2021. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 hollófernyiges ***** válasza:
70%

"A vírus beépül a DNS-be."


Nem, nem épül be.

2021. nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor hogyan működik szerinted?
2021. nov. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Úgy, mint a retrovírusok kivételével minden vírus. A vírusgenom kint marad a citoplazmában, ott - mivel a koronavírus RNS-vírus és egy egyszálú, pozitív-szenz genomja van - közvetlenül mRNS-ként viselkedik és átíródnak róla a fehérjék, majd a fehérjék meg az átmásolt genomok becsomagolódnak és a Golgi-készüléknél lipidburkot szerezve kimennek a sejtből. A sejtmagnak és a kromoszómáknak a közelébe sem kerülnek.


[link]

2021. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan közel egy évvel a vakcina megjelenése után még mindig itt tartunk, hogy beépül a dns-be? Nem épül be természetesen. Nem jut be a sejtmagba. És kedves 3-as ha ennyire idióta vagy olvass utána mielőtt terjeszted a baromságot. A kérdezőnek pedig antitesteket kap a magzat, tehát valamilyen szinten védett lesz, de nem olyan mértékben, hogy őt ne kelljen oltani.
2021. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hollófernyiges ***** válasza:
53%
Érdekes amúgy, hogy eddig hárman állították egyöntetűen a 4-es válaszomról, hogy nem igaz, pedig nyilvánvalóan fogalmuk sincs arról, hogy hogyan működik a koronavírus. Ez az internet szépsége.
2021. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"az átmásolt genomok"

Erről mondhatnál még pár szót.

Mi másolja a vírus RNS-t?

2021. nov. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%

A vírusnak van erre egy enzime, amit az első két génje (ORF 1a és 1b) kódol és RNS-ről csinál RNS másolatot (uyge erre azért van szükség, mert minden új vírusrészecskébe be kell csomagolni egy-egy genomot is). Ez a másolás is a citoplazmában történik.


[link]

2021. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!