Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisgyerekre ilyen...

2 éves kisgyerekre ilyen vacak esős, hűvös időben elég a softshell overál?

Figyelt kérdés

Hogyan öltöztetik fel a softshell alá? Vagy ebben az időben az már kevés, pl kinti játékhoz, hosszabb sétához?

(Tehát nem arra, hogy beül az autóba, meg kiszáll belőle, hanem mondjuk 1-1,5 óra kintlét esetében.)


2021. okt. 6. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Kicsit konkretizálhatnád, hogy hány fok van, milyen szél, "real feel" hőfok...ja és milyen softshell... Mert van abból "téli" béléses erősebb anyagú (pl: aldis). Olyat aláöltöztetés nélkül, tehát simán benti cuccra (body + leggings) adtam 0 fokban is.

Meg van az új vékony lidl. Na az kb. 5-8 fokig szuperált bodyval.

Egyébként nálunk 16 fok van. Ez sok a softshellhez.

2021. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nálunk 13 fok van, realfeel 12. Szemerkélő eső és fújdogál a szél.

A Lidlben holnaptól lesz akciós softshell overál azzal szemezek, de nem tudom, milyen vastag.

[link]

Ami tavaly volt neki a Lidlből, az belül bolyhos volt. Én ilyenkor harisnyát vagy vékony nacit adtam alá, de tavaly ősszel még nem tudott járni, így babakocsiztunk, abban meg betakartam.

2021. okt. 6. 14:49
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

1.

Én magam a sima nem bélelt soft shellben megfagytam ma egy vékony body vastagsàgú hosszú póló azt hittem elég alá, de nek 16 fok van..

Itt 11 fok van most is.


Gyerekek nálam

Sima szabadidőnaci Aldis esônadràggal.

Egyikük egy vékony polárbéléses esőkabàt alatt egy trikó, hosszú póló és egy átlagos, nem vastag cipzáros pulóver volt plusz sapka és vízhatlan cipő


Másik gyerek: body, vastag béléses pulcsi és egy 1 rétegű vízhatlan dzseki( vékonyabb mint egy sima pulcsi) vízhatlan cipő

Sapka..



16 fokban, ha nem esik akkor átlagos pulcsira vagy vékony kiskabátra kapnak egy mellényt. Sapka, ha szél van vagy betegek..


Itt egész nap szemerkélt vagy esik az eső

2021. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hasonlóan öltöztettem ma én is a gyerekemet a 3-ashoz.

De én magamról tudom, hogy fázós vagyok, 22 fok van itthon és rajtam egy hosszú ujjú pulcsi + egy vastag polárpulcsi van idebenn, és mindig fázik a lábam, sokszor dupla zokni van rajtam, amikor férjem egy szál pólóban mászkál... Szóval én nem magamhoz képest öltöztetem.

2021. okt. 6. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3, nekem egész télen elég a lidl softshell dzeskim. Nulla fokig egy hosszú ujjú pólóval. Kicsit erősebb anyag, mint a gyerek verzió, de béleletlen. Kb. mint a hm-es softshell kabát. Az is csak bolyhozott.

Ma nekem abban voltak a gyerekek. A kicsin (2,5) póló, hosszú ujjú póló + a kabát, alul pedig melegítő plusz béleletlen esőnadrág. A lidl overált tavasszal kinőtte, holnap veszek neki.

A nagy (6) szintén softshell kabátban, alatta pólóval, alul leggings és arra egy vékony decathlonos softshell nadrág.

Egyik se fázott.

Télen se hordanak annyi réteget, mint amit felsorolsz.

2021. okt. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5


Pedig eddig mindenki azt szajkózta nekem, hogy alulöltöztetem őket🤣


Oviban rámszóltak, hogy adjak trikót a gyerekre..

24 fok van kb a csoportszobàban


Otthon mi 21-2 fokot tartunk max

2021. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6, az ovitól én készen vagyok. Előfordult, hogy a gyerek tiltakozása ellenére idegen pulcsit adtak rá azzal, hogy "anyád nem öltöztet rendesen". Jól bele is izzadt szerencsétlen az udvaron.

Rendszeresen arra mentem érte kiscsoportban, hogy az óvónők egy szál pólóban, a gyerekekről pedig a kabátot és sapkát se vették le. Jó sok beszélgetésbe került illetve meg kellett nőnie a gyereknek is, hogy ki tudjon állni magáèrt.

Nálunk is 20-21 van télen, ezt szokták meg, nem fázósak.

2021. okt. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!