Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónapos lámpa-őrült kisgyer...

19 hónapos lámpa-őrült kisgyerek - mikor lesz ennek a korszaknak vége?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy éves kora óta meg van örülve a lámpákért és a kapcsolókért, azért, hogy ő kapcsolhassa fel/le a lámpát, mostanában ha bármit kérdezek, mindenre a "lámpa" a válasz (az ő nyelvén), meg akarja etetni, mosdatni a lámpát... Este nézni kell, hogyan kapcsol be a lámpa a ház előtt, mindenhol a lámpákat keresi és nézi.

Meddig tart még ez??


2021. szept. 16. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Érdekes. Nem tudom. Nálunk ez kb 3 napig tartott.
2021. szept. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló voltam én is.

10-12 éves koromra múlt el ugymond. Egyszerűen lenyűgöztek a fények. Bár hozzá tartozik ehhez az is, hogy miután szemüveges lettem nem vonzott annyira, mert szemüveg nélkül a homályos fény ami igazán vonzott. Nagyon csodásnak találtam a lámpákat és kellett is pár.

(Hogy mióta lehettem szemüveges azt passzolom. Ez a gyerek látásteszt tábláról egy vicc. Láttam merre fordul az E betű és azt tudtam mondani/mutogatni. Mikor voltam olyan helyen, hogy szám volt és olvassam, na az már kihívás volt, mert a felső sort se láttam.)

2021. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyermekem így van minden féle hamival. Meglát valamit ami kaja:

HAMIIIIIIIIII

És igen. Múltkor vittük a paradicsomot is “megfurdetni”.:)


Ha tiltom csak azért is csinálna, szóval majd megunja.


Lehet ha Te is jatszol vele lámpásat, hamarabb megunja

2021. szept. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a ventillátor volt ilyen. Kislányom van.

Megsimogatta azzal, hogy 'pörögj csak', köszönt neki, megmutatta, hogy mit kapott, és lehetetlen volt, hogy elpakoljuk.

Úton, útfélen mindenhol kiszúrta, akkor örült neki, meg kellett nézni. És ez mindenre igaz volt, amiben meglátta pl. a klímára is.

A Doktornénitől is azóta nem fél, amióta egyszer nyáron voltunk nála, és volt ventillátorja.

Most 3 éves a kislányom. Még mindig meg kell nézni olyan helyeken, ahol tudja, hogy van, de már nem olyan fanatikus rajongással övezi, mint mondjuk 1 évvel ezelőtt, szóval lassan csillapodik.

2021. szept. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm volt lámpás. Már 14 éves, időközben elmúlt. 🙂

Fiam traktor mániás volt, ovira lecsengett.

2021. szept. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, érdekes, hogy mi mindenre rá tudnak kattanni 🙂
2021. szept. 17. 06:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim elmondták, én is így voltam. Talán ezért lettem villanyszerelő? 😃
2021. szept. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!