Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vészeljem át? Lassan nem...

Hogy vészeljem át? Lassan nem bírom tartani magam.

Figyelt kérdés
Kisgyerekemmel egyedül vagyok, most pont nyűgös korszaka van, nekem meg nincs türelmem hozzá.Fáradt vagyok, ideges, ő meg állandóan rajtam csüng.Vásárolni sem tudok, mert ölbe kell venni, ha nem teszem meg akkor olyan műsort rendez, hogy csak na.Amikor alszik sem pihenhetek, mert ott a háztartás és a napi gondok, nem bírom!!!Hogy oldjam meg?Senki sem vállalja el egy napra, mert szopizik.
2010. aug. 27. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnalom, hogy nincs segitseged!

Viszont megtanithatod a babadnak, hogy ejjel aludjon. Ezt ugy kellene, hogy este 11 ora legyen az utolso szoptatas, ejszaka pedig, megnezed, tiszta pellus, teat adjal Neki csak! kamilla, komenymag tea legyen.

Az elso napokban sirdogalni fog, de amikor nincs semmi baja, hadd sirjon, mivel ez hiszti, es ha most ezt megengeded, akkor ezt fogja megtanulni, es O fog Teged vezetni mindig.

Tanisd meg, hogy ejjel aludni kell, az elso ejszakak nehezek lesznek, de megeri!

2010. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki vagy merülve és már hosszabb ideje szoptatsz abba is lehet hagyni és váltani tápszerre. Visszaáll a hormonháztartásod, a gyerek nem rajtad lóg, persze erre mindjárt jönnek a lepontozók.
2010. aug. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak:)Sajnos nem tehetem meg, h hagyom sírni, mert idegennél lakunk és nem akarom, h zavarja a gyereksírás.De olyat érzek, h nagyon elönt a meleg és fel tudnám pofozni, sajnos.Nem kell izgulni, mert nem tenném meg, de már az is megriaszt, h megfordul a fejemben.
2010. aug. 27. 20:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, én is egyedül nevelem a fiamat, nem könnyű tudom. Nekem mondjuk mind a 2 nagymama segít ha kell. Én úgy csinálom, hogy a reggeli alvás(ö 8 kor kell,én 7 kor) alatt gyorsan rendbe szedem magam, meg takarítok-amennyit éppen nagyon kell, felosztottam a lakást mindennap egy kicsi(k 20 perc), de a felmosás mindennapos.

Utána szopi, majd reggelit csinálunk együtt nekem , megreggelizem. Ő addig játszik.

Majd elalszik,(kb. 40 percet) én akkor intézem a melóval kapcsolatos dolgokat

Szopizik( 11 óra), utána indulás boltba , majd főzőcske együtt.

14 óra ismét eszik, utána kötelező alvás 1,5-2 óra ebből 1 órát én is ledőlök és alszom.Még mindig szokott lenni fél óra, ekkor vasalok, pakolok.

17 óra evés mad ismét séta.

19 óra fürdés kajcsi és 8-fél 9 között már alszik is.

hajnal 4 körül kel egyszer enni, ha hamarabb ébred akkor cumi a szájába vissza és durmol tovább.

Nekünk igy néz ki egy nap,én csak igy tudok boldogulni ha van napirend. Egyedül nehéz, sokszor kimerítő. Nem tudod esetleg nagymamára rábízni 2 szoptatás között? vagy barátnőre,testvéredre?Már 1,2 óra pihi is sokat számít...Szarjál a lakásra(bocsi a kifejezésért), a babádnak nem egy kimerült anyu kell, mert akkor ő is feszült a te is a vagy, hanem egy kiegyensúlyozott. Aludj ha ő is alszik. Vagy esetleg pár órára bébiszitter?

Ennyi ötlet jelenleg.

3 hónapos fiú mamija

2010. aug. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én lennék a legboldogabb, ha lenne egy nagyink.

Sajnos napirend van vmennyire, de alkalmazkodnunk kell a házigazdához és nem tudom mindig betartani, ezért is borul minden.Este korábban elalszik 7-8kor(most van időm erre), de én nem bírok elaludni, csak jár az agyam, h mit hogy csináljak.

2010. aug. 27. 20:51
 6/10 anonim ***** válasza:
20:41 es vagyok. akkor próbáld meg este intézni a házimunkát, ha nem bírsz elaludni( én a fél 10 10 között alszom el), nappal próbálj meg pihenni.
2010. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Este nem lehet és sok mindent nem lehet, mert csak úgy szívességből itt vagyunk.Elköltözni nem tudnék, csak abban reménykedem, h kibírom vhogy amíg oviba-bölcsibe megy.Imádom a gyerekem, de tényleg sz@r helyzetben vagyunk.Megpróbálok pár napig nem takarítgatni és korán lefeküdni.Köszönöm a tanácsokat.
2010. aug. 27. 21:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem ezt a választ várod, de sztem vegyél egy doboz ilyet:


[link]


(Dm-ben, drogériában, patikában kapható) Engem úgy helyretett, lenyugtatott mikor így kivoltam ,hogy utána egész másképp álltam a gyerekhez, újra volt türelem, nyugalom.

2010. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, átmenetelig lehet, h jó lesz:)
2010. aug. 28. 16:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kicsi? Merre laktok? (Hátha tudok segíteni egy kis vigyázással. :) )
2010. aug. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!