Szerintetek jó ötlet gyerekvigyázásra?
Mindig jól tud jönni ugye egy ovis és kisiskolás gyereknél a szülőnek egy-egy gyerekmentes nap, akár ügyintézésre, egyéb teendőkhöz, akár kis lazításhoz. Főként a gyereket egyedül nevelőknek, de nyilván pároknak is. Szóval ez lenne a kiindulás :)
A kicsi barátjával össze lehetne ismerkedni kölcsönös gyerekvigyázáshoz. Mindenkinek jó lenne. A kicsi a barátjával lehet és játszanak és jó nekik. A szülőknek meg ingyenes is, mert hát egy bébiszitter nem olcsó mulatság azért. A szülő beteszi a kaját egy szatyorba esetleg pár játékkal és átviszi a másik szülőhöz, aki amúgy is otthon lenne a saját gyerekével. Neki csak annyi a különbség, hogy eljátszik a gyereke a kis barátjával. A két szülő meg felváltva hívja egymást, egyeztetnek előre. Jó a kicsiknek, jó a szülőknek is.
Szerintetek?
Szerintem nem fontos puszipajtás kapcsolat a két szülő között, nem ez lenne a célja sem, meg amúgy egy bébiszittert sem ismer az ember és a másikszülő a saját gyerekére is tud vigyázni, mert tud nyilván, ezt teszi nap mint nap, szóval rá lehetne bízni. Nemfeltétlenül a két szülő barátkozása lenne benne a lényeg, hanem bébiszitter helyett egy gyerekét nevelő szülővel való kölcsönösség és olyannal akinek a gyerekével a kicsik amúgy is jóbarátok.
És a kicsik a kisiskolás barátjukkal játszanának, amijót tesz nekik.
Működhet, de vannak buktatók. A legfontosabb kérdés, hogyan nevelik a szülei a másik gyereket.
Az az optimális, ha hasonlóan nevelik. Ez csöppet sem magától értetődő csupán amiatt, mert a gyerekek barátkoznak. Nem kell durva dolgokra gondolni. Fiamnak is van egy barátja (vele egy idős). Alaposan meghökkentünk, hogy ő pl. mikor nálunk van vendégségben, csak úgy minden további nélkül besétál a felnőtt szobába (ahol nincsenek játékok), és nyitogatja a szekrényajtókat. Amikor megjöttek érte a szülei, lemértem, 50 percen (!) keresztül tartott a nyűglődés a gyerekkel, mire hazaindultak. Tanulságos volt közben végignézni a gyerek viselkedését is, meg a szülőkét is. Nincs ellenemre, hogy időnként eljöjjön hozzánk, de mondjuk 5 egész nap egymás után alighanem engem is totál kiütne, pedig én a türelmesebb fajtából való szülő vagyok.
Őszintén szólva nem igazán értem, miért kell ennek ekkora feneket keríteni.
Nálunk ez úgy volt, hogy összeismerkedtünk játszótéren, itt-ott. Nem gyerekvigyázás céljából, hanem csak úgy. Tízből mondjuk egy ilyen ismeretség olyan jól sikerült, hogy barátok lettünk, és elkezdtünk összejárni. Amikor pedig már elég közeli volt a kapcsolat, gond nélkül megkérdeztük, hogy nem hagyhatnánk-e ott a másiknál a gyereker, amíg nekünk dolgunk van. Nagyobb korban, iskoláskénk pedig már teljesen természetes, ahhoz a szülőknek különösebben barátoknak sem kell lenniük. Nálunk is hesszelt már a fél osztály iskolaszünetben, én is szemrebbenés nélkül küldöm át a gyerekeimet másokhoz.
Ennek ahhoz sincs sok köze, hogy ki hogy neveli a gyerekeit. Ahány ház, annyi szokás. Amíg nem akarja az enyémeket mondjuk nadrágszíjjal verni, addig semmi bajuk nem lesz attól, ha más családokban kicsit mások a szokások. Persze vannak olyan kérdések, amiket le kell tisztázni, főleg nagyobbak esetében, hogy például le szabad-e egyedül engedni őket fagyizni (én leengedem az enyémet, de ismerek olyat, aki nem, ezt tiszetletben tartom, és ha a gyereke nálunk van, értelemszerűen én sem engedem le), de kisebb kérdéseket el kell engedni. Vendégségben a legtöbb gyerek amúgy is máshogy viselkedik, ezekből messzemenő következtetést nem kell levonni.
Mármint hogy te , mint Pistike anyja vigyáznál Pistike barátjára, Janikara, aztán meg Janika anyja vigyázna Pistikére?
Éppen működhet is, de többnyire rossz vége van az ilyennek.
5# Ez gyakorlatias meglátás és gyakorlatiasan is kell hozzáállni. Mondjuk nyilván.
Ha ugyanakkor akarnak menni akkor találnak más megoldást, ami egymástól független, ez előfordulhat. Alapvetően előre lehet ilyeneket egyeztetni és meg lehet beszélni előre is. Hogy ki vigyázott többet az emberi dolog és hát jó esetben nem a számszerű pontosság a cél, hanem úgy nagyjából azonosan elég az ilyen. Kivétel matematikus szülőknél :) jó, csak vicc volt. :)
A kaja is szerintem megbeszélős, én a kicsik finnyássága miatt elsőre csomagolnék neki saját kaját, és kialakulhat az is, hogy a másik szülő állja az ebédet. Mindkettő jó megoldás lehet a vitt étel és a kölcsönös megvendégelés. Szerintem meg lehet beszélni, hogy ki mennyit költ ételre, miket esznek miket nasikznak és lehet egyeztetni ilyeneket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!