Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul evő gyerekek szülei,...

Rosszul evő gyerekek szülei, hogyan kezelitek a helyzetet?

Figyelt kérdés
Lassan teljesen kikészít, hogy kétéves kisfiam ilyen keveset eszik. Van úgy, hogy egy-egy hétig megnyugszom ,nem izgat. De aztán anyukám vagy a sógornőm bogarat ültet a fülembe azzal, hogy biztos valami baja van, vizsgáltassam ki. Egyébként jókedvű, eleven, erős gyerek, alig bír megmaradni egy helyben. Ha tényeg éhes, eszik. Reggelire pl. egy kisebb karéj kenyeret macisajttal, paprikával. Ebédre vagy vacsorára megeszik egy kisebb tálka főzeléket, vagy uzsira tejpépet. A gond az, hogy egy nap csak egyszer, max. kétszer eszik meg egy teljes adagot.
2010. aug. 26. 06:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Másodszor csinálom ugyanezt végig,a nagy is ilyen nem evős volt,meg most a legkisebb is. Ráadásul nem kell a kicsinek se főzelék,se gyümölcs,nem is értem mitől működik még.

Mi vitamin szedéssel próbálkozunk,annak van étvágy növelő hatása (régen polivitaplex,béres csepp most immunotrofina,)

A nagy már eszik rendesen,sőt,a kicsiért meg állandóan aggódom,bár tele van energiával.

2010. aug. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most lesz 2 éves a gyerkőcöm, ő is csak csipeget szinte. Ha megeszik egy fél szelet kenyeret, vagy egy kisebb tál levest/főtt ételt, már örömömben ujjongok. Amúgy tele van ő is energiával, 12,25 kg és 90 cm, úgyhogy a súlyával sincs gond, ezért nem aggódok nagyon. Én is adok neki Béres cseppet, mostanában kezd megjönni az étvágya. Nyáron még kapott délelőtt, délután nasit séta közben, mivel a többi gyerkőc is evett, de mostmár ezt is kezdem kiiktatni, hogy minél jobban kiéhezzen és jobb étvágya legyen ebéd, vacsi közben. Így is van olyan nap, hogy szinte alig-alig eszik, nem is értem, hogy mitől nő ilyen nagyon. Bár az is igaz, hogy még délben, este, éjszaka szopik. Dokinéni szerint ha végleg leáll a szopással, akkor az étvágya is változni fog.
2010. aug. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én próbálom megszokni,hogy miniadagot eszik. Ez van. Reggelire megiszik 3 dl tejet, utána délelőtt eszik egy-két falatot, ebédre eszik rendesen, délután is és este is már csak csipeget. Lefekvés előtt megint benyom 3 dl tejet. Másfél éves kislány.
2010. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nehéz eldönteni, hogy legyen-e tízórai-uzsonna, vagy "éheztessem ki" ebédre-vacsorára.

A vitaminoktól tartunk egy kicsit, a férjem azért hízott el (előtte vékony volt) gyerekkorában, mert polivitaplexet adtak neki.

Kisfiam is megiszik vagy 6 dl tápszert naponta. Reggel tejjel keverem, próbálunk átállni. Csak félek, hogy nem jut elég tápanyaghoz, olyan keveset eszik. (Bár lehet, h. ez ördögi kör.)

Várok még válaszokat!

2010. aug. 26. 14:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok de jó hogy nem csak én küzdök ezzel ,már nem sértésnek irom!!

2 éves a kisfiam ma délelődt evett két kis pogácsát és egy virslit, meg 1 üveg teát és most alszik!!

Egyszerüen nem tudom elképzelni mitől van ennyi energiája ,folyton izeg mozog ,meg sem áll!főzelék nem megy,zsömle belseje minden mennyiségben jöhet,joghurtot néha eszik, tehát egy kis szelet kenyeret sem képes megenni ,borzasztó kivagyok teljesen !!

Azt szoktam mondani én zabálok apja szintén akkor a gyerek miért nem!!Amugy 90 cm hosszu és 11870 gr!!

Mit adjak neki enni ötletek??üdv Nikol

2010. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Nikol!

Azt megeszi, ami Ti ebédeltek? Mert mostanában szereti az új ízeket a kisfiam. Szombaton pl. mindenki ámulatára egész szépen evett a tojásos lecsóból. Tegnap és ma pedig gombás halat rizzsel (a gombából nem annyira, inkább a szószból). A leveseket imádja, igyekszem sűrű és tartalmas leveseket készíteni (húsleves, gulyásleves, krumplileves, frankfurti stb.) és a rizses hús (sok zöldséggel) szintén nyerő eledel. Tízóraira és uzsonnára ő is szereti a joghurtot. Szokott még tejpépet, esetleg zabpelyhet vagy gabonapelyheket enni tejjel, gyümölcsöt sajnos ritkán. Mindig meghámozva, felszeletelve. Reggelinél nálunk bevált, hogy babakéssel ő keni a kenyerére a maci/krémsajtot, vajat. Remélem, tudtam segíteni! Sok sikert kvánok! Leila

2010. szept. 13. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!