Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet egy kisgyereket...

Hogy lehet egy kisgyereket felkészíteni a bölcsődére?

Figyelt kérdés
Van valakinek bevált módszere arra, hogy hogyan sikerült előtte megértetni, elfogadtatni a gyerekkel, hogy most már bölcsibe kell mennie, és ott is marad anya nélkül?
2010. aug. 25. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, mi a bevált módszer. Még az enyém is most fogja kezdeni. Viszont egy tanácsot nagyon sok idősebb embertől hallottam és meg is fogadtam:

nagyon sokszor elvittem bölcsődék és óvodák mellé sétálni a gyereket. Mikor kint voltak a gyerekek az udvaron ámulattal figyelte őket, én pedig mindig nagyon jókedvűen elmagyaráztam neki, hogy ők már elég nagyok ahhoz, hogy mehessenek bölcsibe, oviba, milyen jó nekik, mert egész nap játszhatnak, lehetnek barátaik, stb... Október 4-n kezd, tülkön ülve várja, hogy mehessen már. Mindenkinek magyarázza, hogy ő bölcsibe fog járni. Aztán, hogy hogyan fogja élesben venni, nem tudom...

2010. aug. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Mi nagyon sokat sétáltunk a bölcsi felé, és mindig látta, hogy milyen jót játszanak kint a gyerekek. Mondtam neki, hogy majd mehet ő is, aztán persze meséltem neki arról, hogy reggelente anya odaviszi, délután megy érte, addig pedig jókat játszik, ott is lesz finom ebéd, aztán alvás, és sok sok gyerek.

Hát már hónapokkal korábban menni akart volna játszani :) Aztán nem is volt semmi gond, beszoktatás alatt már jól összebarátkozott a gondozónőkkel. Az első pár napban, amikor már nélkülem maradt ott, egy picit nyafizott, amikor átadtam, de ahogy kikerültem a képből, már abba is hagyta és ment játszani.

2010. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én most írattam be, és vittem a gyereket is, hogy lássam, tetszik-e neki a környezet, az emberek. Tetszett.

Itt a beszoktatás legalább két hét, eleinte anyával, aztán egyre hosszabb időt tölt anya nélkül, ott is eszik, aztán alszik is.

Sőt, mivel mi jövő szeptemberben kezdünk, áprilistól van a bölcsiben havonta 1x ún. baba klub, ahova 300 ft-ért 1-2 órára délután mehetünk a gyerkőccel a majdani csoportjába játszani, ismerkedni a gyerekekkel, gondozókkal, környezettel.

Amúgy meg járunk havonta baba-mama klubba, szerintem az is segítség.

Ennél többet nem hiszem, hogy tehetnék. Max. annyit, hogy nem stresszelek ezen, mert azt megérzi a gyerek és az nem jó.

Hát, remélem azért segítettem.

2010. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi hónap végén kezdjük a beszoktatást,először csak elmentünk mellette,második alkalommal már odamentünk a kerítéshez,belestünk,múlt héten már be is mentünk,és a kisfiam homokozott,bevittük a motorját,ott motorozott,csúszdázott,próbált vele kommunikálni a gondozónő.

Kifele már kettesben mentek,segített a gondozónő neki kezet mosni,megmutattam a szekrényét,a jelét,és itthon is napi szinten beszélünk róla.

Ha a héten nem esik valamelyik nap,megint elmegyünk majd

2010. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi is elég sokat voltunk a bölcsiben, bár elég messze van tőlünk igy nem tudunk arra sétálni.

De amikor bennt voltunk tetszett neki.A kislányom most lesz 2 éves 3 hét múlva kezd beszokni, én mondogatom neki hogy ő bölcsibe anya meg dolgozni megy,és majd alvás után anya megy érte addig meg sokat fog játszani a gyerekekkel.Még ez is tetszik neki:)Aztán persze ez a gyakorlatban fog kiderülni, de még ha nem is fog neki tetszeni(ami sztem kizárt,hiszen nélkülem is jól elvan)akkor sincs sajnos más választása/választásunk.

Majd megszokja és én is:(

2010. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!