2,5 éven aluli gyereknek szükséges más gyerekek társasága a szocializációhoz?
A szocializáció elsődleges színtere 3 éven aluliaknál a család. Ilyen értelemben nem.
Egyébként meg van olyan gyerek, aki ennyi idősen igényli.
Meg van olyan is, amelyik csak 4 éves kora körül.
Az utóbbi típus se veszít semmit és később gond nélkül "bepótolja".
Nálunk a nagyobb totális antiszoc (rám ütött). Még 3 évesen is menekült a gyerekektől. 4 évesen kezdte az ovit. Gond nélkül beszokott, de megvan ovi nélkül is.
A kisebb társaságkedvelőbb, de 2 évesen neki bőven elég az igencsak hangos nagy társasága. Viszont nélküle unatkozna.
Nincs.
Még oviban is csak egymás mellett játszanak az elején
Négy éves kor alatt a legtöbb gyermek számára még káros is, hogy bölcsibe, oviba adja a gyermekét, hiszen nincs a szülőjével. Szakmai kutatások is alátámasztják. (Végzettségem alapján nyilatkozom.)
A gazdasági körülmények ennél fogva gyermekellenesek pl olyan szempontból, hogy mindkét szülő munkába járni kényszerül, ellentében a régi világgal, amikor is anyuka otthon maradt a gyerekekkel és vezette a háztartást. A mai világban viszont az anyák is pénzt keresni eljárnak munkahelyre, ezért jelentek meg a bölcsődék.
Nem azért, mert hasznosak volnának a gyereknek.
Egy bölcsőde lehet bár szakmailag jó, de akkor is pótmegoldásként jött létre, a világ gazdasági berendezkedésének megváltozása okán.
A világ legtöbb országában meg 5 éves kortól kötelező az ovi, ahogy Magyaro-on is így volt, 2015-ig.
Az elmebeteg vezető politikusok meg azt teszik törvénybe és úgy sértenek törvényt, ahogy csak akarnak. Evvel nem azt mondom, hogy minden törvény rossz, mert az nem igaz. De azt igen, hogy a törvényi visszaélések gyakoriak, és a gyermekellenes törvények beiktatása is előfordul, mint látjuk.
(Az ember kénytelen elfogadni a játékszabályokat, hiába rossz a törvény, mivel ha valaki jogot sért, ugyanaz a törvény (jogok, kötelességek) vonatkozik rá, mint rám, így én is kénytelen vagyok a törvényre hivatkozni.)
Az előző kérdés kommentre: azért káros a LEGTÖBB gyermek számára a bölcsi, tehát a 4 éves kor előtti nevelési intézmény -kevés kivétel erősíti a szabályt, egyéni termeramentumtól függően-, mert 4 éves kor előtt KIEMELTEN és ELÉGSÉGESEN a szülőt igényli a gyermek.
Ráadásul semmiféle lemaradása nem lesz szociális érés tekintetében a gyerekeknek, ha csak 4 éves kortól kerül nevelési intézménybe.A világ legnagyobb részén -és 2015-ig Magyaro-on is ez volt törvényileg- öt éves kortól kötelező a nevelési intézmény (ovi).
Iskolában és óvodában is dolgoztam, van olyan volt felettesem, aki pszichológiai kutatásokat végzett, például számos magyarországi óvodában megkérdezték játék közben az ovisokat, hogy mi a legjobb az oviban nekik?
Az ovisok válaszainak túlnyomó része (úgymond) papír szerinti volt (tehát megfelelt a korábbi évtizedek pszicholgiai átfogó vizsgálatainak).A legtöbbjük válasza ugyanis ez volt:
"Az a legjobb az oviban, amikor anyu / apu értem jön!"
MÉG AZ 5-6 ÉVESEK TÖBBSÉGE IS (!) ezt válaszolta, szakmailag a legjobbnak tartott óvodában való felmérés során is, ahol szerették a pedagógusokat és dadusokat a gyerekek!
A gyerekek legalább 80%-a megsínyli valamelyest, 4 éves kora előtt, hogy oviba / bölcsibe jár. A spontán érzelemfeldolgozó kreatív képességük folytán sokat tudnak bár enyhíteni az abból eredő szorongásaikon, hogy anyu/apu nincs velük órákon át.
A régi időkben -szerencsés módon- nagycsaládok voltak jellemzőek, ha NÉHA egyik szülő se tudott jelen lenni, akkor ott volt valamelyik nagyi -jó esetben a négy közül-, ráadásul idősebb, pátyolgató tesó is, végszükség esetén. A lényeg a nagymama/nagypapa, és hogy többnyire anya/apa jelen volt folyamatosan!
Ez DÖNTŐ jellegű az érés tekintetében, 4 éves korig, a gyerekek legalább 80%-a esetén! A maradék kisebb hányaduknak meg más a temperamentuma, de méág azoknak is árt a bölcsi, cak hát kisebb időintervallumban:
a két szeparációs szorongás még nekik is ártalmas, AMENNYIBEN NINCS jelen állandó jelleggel egyik szülője sem!
1.szep.szor: 8 hós kor körül. (Nagy átlagban a pszichoológusok 6-10 hós kor között észlelték a gyerekeken, de kiemelten a 8.hónapban.)
2.szep.szor: másfél éves kor körül, legalább pár hónapon át.
(Nyilván a politika: más tészta... Az oktatási stb miniszterek sokszor NEM szakmai elveket vesznek figyelembe, így 2015-ben megszavazták SAJNOS a 3 éves kortól való kötelező óvodába járást...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!