Szükséges -e ölben ültetni a kisgyereket ahhoz, hogy megtanuljon egyenes háttal ülni, vagy a kúszás/mászás során erősödik meg hozzá?
Első gyerekemet, aki 36 hétre született, 8 hónapos koráig soha nem ültettük, se ölben, se kipárnázva stb., mert azt olvastam, hogy nem szabad, amíg önállóan nem tud felülni. 9 hónapos korától gyógytornára kellett vinnünk, mert nem tudott ülni, illetve féloldalas kúszás miatt. 1 éves korában kezdett el önállóan felülni, kiságy/járóka rácsába kapaszkodva, de ekkor is görbe háttal ült (Minden gyerek görbe háttal kezdi az ülést?), pedig előtte kb. 4 hónapig kúszott.
Most újra aktuális az ültetés téma, a 7 hónapos (34. hétre született) gyerekemnél. A ti gyerekeket hogy tanult meg ülni?
Tényleg nem szabad ültetni amíg magától nem tud, sem ölben, sem máshol.
Általában mászásból tanulnak meg "kiülni" oldalra a babák. De az én fiam pl. 1-2 héttel előbb tudott felállni kapaszkodva, mint mászni és ülni. Sok minden belefér a normálisba.
Az enyém is 34 hétre született és valamikor 8 hónaposan kezdett ülni. Akkor már túl volt a kuszáson, sőt már mászott és fel is állt. Állásból huppant le pár napig, aztán rájött hogy mászásból is ki tud ülni.
Amúgy mi a koraszülöttség okán eleve jártunk dévényeshez.
Első gyereket mi is elvittük Dévényeshez és gyengébb, hipotón jellegű izomzatot állapított meg.
A ti gyereketek rögtön egyenes háttal ült?
Illetve amíg nem tudott önállóan felülni, addig babakocsiban is feküdt, vagy egy pozícióval feljebb ültettétek?
Egy hónappal ezelőtt, amikor még korrigáltan csak 5 hónapos lett volna, megkérdezte a védőnő tud-e már ülni, ezért nem értem, hogy én fogom-fel rosszul ezt a témát...
Nem, egy minimális görbület volt benne. Én is aggódtam miatta, de a dévényes azt mondta normális, kell egy rövid idő míg teljesen egyenes háttal tudnak ülni. Úgy emlékszem azt mondta akkor van baj ha a mélyhátizomnál görbe ülés közben, ha a felső régióban görbe kissé akkor az csak egy kis erősödésre szorul.
Es tényleg napokon belül, talán 2 hét volt összesen és gyönyörű egyenes háttal ült.
(Ő amúgy feszes volt.)
Utalta a babakocsit az ülést megelező időszakban. Ülni még nem tudott ezért ugye nem ültettem. De a döntött hátú babakocsiban kiborult, (valószínűleg épp a feszes izomzat miatt), nem bírta az autós hordozót sem. A mózeshez meg már nagy volt. De amúgy igen elvileg döntött hatú babakocsiba már nyugodtan teheted.
A védőnőd hülye, sajnos sokan nem értik köztük se a korababák fejlődését és a korrigálást.
Nem szükséges, hanem konkrétan káros ültetni.
Első gyerekünk szintén hipotón volt, 13 hónaposan tanult meg ülni (3 hónapos korától jártunk gyógytornára) és "rögtön" egyenes háttal ült (10 hónaposan kezdett kúszni, 13 hónaposan mászni). Őt addig se etetőszékbe, se babakocsiba nem ültettük (csak fektettük a sportban is).
Második gyerekünk is hipotón, de ő nagyon enyhén. Őt se ültettük soha. 6,5 hónaposan kezdett kúszni, 8 hónaposan mászni és 9 hónaposan ült ki. Előtte már felállt, lépegetett. Ő pontosan 1 napig volt görbe, akkor még csak félig ült, utána egyenes háttal.
A védőnőd szimplán hülye. Elég sok van köztük.
Egyébként a 9 hónapos státusz kérdezi, de a "félig ül" válasz is jó válasz rá. Annyit kell 9 hónapos korra és 10 hónaposan egyenesen ülni. Természetesen korrigáltan.
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.
Én sem szerettem volna még babakocsiban sem ültetni a nagyobbat, de a sportkocsi tálcájában, vagy oldalt megkapaszkodott és felhúzta magát a háttámlával együtt. Ugyanez volt az etetőszékben is: fekvő pozícióból folyamatosan ült felfelé.
A kicsi még elvan fekve is a sportban.
Tehát akkor jól gondolom, hanyagolni kell az ültetést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!