Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek,ha a kisfiam...

Farkasné2 kérdése:

Mit tegyek,ha a kisfiam hyperaktívnak számít? Este alszik,tud mindent.De csúnya szavakat használ,verekszik,visszaáll,visszabeszél. Óvodában ő van mindig büntibe, nem nagyon lehet lekötni,a szabadban igen.Tudom rossz gyerek nincs csak meg nem értett.

Figyelt kérdés

2021. márc. 12. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jártok vele pszichológushoz, vagy más szakkezelésre?
2021. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy hiperaktív?
2021. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiperaktivitást vélek felfedezni, hanem esetleges nevelési hibákat. Korát sem írtad, 3-4 évesen még bőven játszik a dackorszak, azt meg nagyon tdni kell kezelni.
2021. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

3-as aranyos, hogy 2 mondatból ő nem hiperaktivitást vél felfedezni. Nyilván jobban tudja, mint anyuka.

Nekem mindkét gyerekem az, és hidd el, hogy sokkal jobb lesz a helyzet, nekünk kb. ez a időszak volt a rémálom.

És az, hogy csúnyán beszél, nem feltétlenül nevelési hiba, hiszen a trágár szavakat bárhol hallhatja, nem csak otthon. Viszont az indulatkezelési problémák azok adhd-s problémák.

Több évnyi fejlesztés és pszichológushoz járás után 2 gyerekkel én azt mondom, hogy nem tudja senki mi a megoldás. Mi a pszichológussal sem mentünk sokra. Leginkább a környezetet kéne érzékenyíteni, de elég nehéz így, amikor az emberek első reakciója élből az, hogy rosszul nevelted, hiperaktivitás nincs, csak a saját alkalmatlanságát mentegeti így a szülő. De sokat hallottam ezt!

Beszélgess vele sokat, kérdezd meg, hogy mi történt az oviban, ki kezdte, neki mi volt a reakciója, szerinte mit érzett a másik, amikor ez történt. Voltaképp a pszichológus is ezt csinálta nálunk, de sokra nem mentem vele, mert a fiam alapban mindenkinek mindent elmond, ez is egy probléma nála. Mozgásfejlesztés segít sokat, van valami készségzavara?

A megértés sokat számít, nem szabad azt éreznie, hogy ti is ellene vagytok, hogy őt senki sem szereti. Ahogy idősödik, könnyebben kezelhető lesz.

2021. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

4!


A kérdező alltal leirtak egyike se utal hiperaktivitásra. Esküdni mernék nem voltak szakembernél, nincs ilyen jellegű diagnózisa a gyereknek.

2021. márc. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Egy pofon, hogy észhez térjen, helyükre álljanak a kerekek.
2021. márc. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne pszichológushoz vinni. Ennyi információ alapján nem lehet megmondani. Ez alapján lehet adhd, lehet nevelési hiba, vagy lehet valami egészen más. De az biztos, hogy ki kell deríteni az okot és foglalkozni kell vele, semmiképp sem büntetni érte a gyereket.

(Pedagógusként mondom ezt, ha ez számít)

2021. márc. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!