Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit foglalkozik a párod a...

Mennyit foglalkozik a párod a gyermeketekkel?

Figyelt kérdés

20 évesen szültem, a párom idősebb nálam jónéhány évvel. A lányunk 14,5 hónapos, a gond, hogy a párom naponta max 1, 1,5 órát foglalkozik vele és sokszor ez is a nehezére esik. Nem érti meg, hogy a gyereknevelés munka. Szerinte nem csinálunk semmit egész nap. Ezt még elviselem, de ha a házasélet kerül terítékre..... Egyszerűen nincs kedvem, magamtól meg eszembe se jutna (max havi 2x). Nőgyógy sincs minden rendben, 8 hónapja műtöttek másodszor ményakrákkal. Nem tudom feldolgozni. Fiatal vagyok még, de közben meg egy öreg néni. Szex akkor, amikor nem akar a gyerekkel lenni és sokszor csúnyán is beszél velem. Szerencsére nem bántott, azt próbálná meg....

Szerintetek mit tegyek? Vele akarok maradni, mert szeretem, de milyen áron?


2010. aug. 11. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Hú, ez aztán jó sok sérelem és probléma. Nem is látom át teljesen. Egyrészt kevés időt tölt a párod a gyerekkel. Hát sajnos azt kell mondjam, hogy a napi min. 1 óra még egész jó. Persze nem tudom, hogy mennyit és hogyan dolgozik, és hogy milyen az időbeosztásotok. Szerintem adj neki konkrét feladatot. A legtutibb a fürdetés, de az etetés is jó lehet, legyen meg, hogy mit vársz tőle, miben van szükséged a segítségedre.

Ahogy így kiveszem alapvetően nem kommunikáltok eleget. Nem tiszta számomra, hogy a szex hiányának mi az oka. Büntetésnek szánod a csúnya beszédért? Az öreg nénit miért érzed, mert nem szexelsz? Vagy a gyerek? Szerintem ne kenj azért mindent a párodra. Tisztázd magadban, hogy mik az igényeid, és mit tehetsz, hogy ezek jobban kielégüljenek. Járj el többet otthonról, beszélgess, és főleg kommunikáljatok egymással. Oszd meg vele az érzéseidet, gondolataidat. Vond be a mindennapjaitokba. Értesd meg vele, hogy mennyire megbántva érzed magad, ha goromba... Sok sikert! :)

2010. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Először is a gyereknevelés NEM munka. Oda kell figyelni rá,de hagyni kell,hogy egyedül játsszon. Ha állandóan foglalkoztok vele,soha nem lesz önálló. Később sok baja lesz emiatt,ha oviba,suliba kerül. Bőven elég,amennyit a férjed foglalkozik a kislánnyal. Sok férfi még ennyi időt sem szán egy ekkora gyerekre.

Adjatok neki olyan játékot,amit szeret,és hagyjátok,hogy úgy játsszon,ahogyan neki tetszik. Akkor nem lesz munka a gyerekre vigyázás.

2010. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

12 órát dolgozik, havi kb 14-15 napot.

Próbáltam már, hogy fürdesse meg, vagy etesse meg. Semmi. 14,5 hónap alatt 2x etette meg, fürdés egyszer se.

Azt mondja, hogy nem tudja, nem is próbálkozik vele. Nem járok sehova, mert nem örül neki, ha elmegyek, max a védőnöhöz megyek havi 1x.

A szex. Régebben semmi gond nem volt, aztán terhes lettem, megmozdult a babám, és mintha elvágták volna. Mostmár nem is kívánom. Ha mégis, akkor önző, neki kell hogy jó legyen, bezzeg nekem... Bennem lehet a baj? Hogy csináljam, hogy jó legyen minden, mint régen?

2010. aug. 11. 22:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem állj a sarkadra! Nem csak magadnak szülted azt a babát! Ha egy cseppet se veszi ki a részét semmiből, se a gyerekből se a háztartásból, akkor tényleg beszélni kell róla. Egy nő mindent csinál, egy anya még akkor is pörög, ha beteg, de egy idő után betelik a pohár. Ülj le vele és beszéljétek át, hogy miben tudna segíteni, pl. nálunk egyik nap én fürdetek, másik nap párom és ez régóta így megy, most 23 hónapos a kisbabánk. Etetést nagyrészt én csinálom, de azért nem egyszer beleteszem a kezébe a kanalat, hogy akkor most segítsen, bár én nem panaszkodom, mert segít a háztartásban, ha kell mosogat vagy takarít. Szex nálunk sincs túl gyakran, de ez az én "hibám", mert ált. estére nagyon kész vagyok, egész napi pörgés, játszóterezés, főzés, foglalkozni a gyerekkel, de azért azt is kell, ha önző veled, akkor ne csodálkozzon, hogy neked nincs kedved összebújni. Ha nem beszéled meg vele, akkor csak magadban tartod és felemészt, csak rosszabb lesz. Nincs barátnőd, vagy környékbeli anyukák, akikkel tudsz beszélni? Az is sokat segít, ha az ember kibeszéli magából!!! Főleg, hogy lássuk be, te még tényleg fiatal vagy, nem szabad a párodhoz "öregedni", néha menj el otthonról egy-két órára, ha ő havi 14 napot dolgozik, akkor van jó sok szabadideje, akkor mit csinál???
2010. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
napi másfél óra. irigyellek. az enyémnek néha még fél óra sincs. mit fél óra, 10 perc!
2010. aug. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!