Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudtok spórolni hogy...

Hogyan tudtok spórolni hogy mindenre fusson?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szóval én nézem az akciókat,mindig listával megyek vásárolni,azt fözök ami éppen olcsóbb.Nagyon nehéz szerintem és már nagyon elegem van ebböl.Mostmár csak 2naponta fözök igy kevesebb kell mindenböl.

Magamon tudok sporolni....a gyerekeimen nem szeretnék!

Te hogyan tudsz kijönni a pénzedböl?

2010. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig 1 hétre előre eltervezzük a menüt, hogy mit főzzek. Ahhoz írok egy bevásárló listát és hetente egyszer csinálunk 1 bevásárlást a lista alapján. Mást nem veszünk, hacsak nem látunk akcióban olyan terméket, amit szoktunk használni és nagyon megéri. Így kevesebbet költünk, ha főzök olcsóbb, mint menüre befizetni és hétközben csak a pékségbe, esetleg zöldségeshez kell menni. Bevásárlóközpontba járunk, ahol nagy a választék és ugyanolyan típusú termékből többfajta is van.


A rezsin is tudsz spórolni. Pl. A tv-n, videon, music centeren van led (készenléti jel) 1 ilyen led havi kb 100 Ft-ot fogyaszt. Nálunk van legalább 8-10 ilyen. Nálunk ezek csak akkor égnek, ha használjuk is ezeket a készülékeket. Havi 1000 Ft-ot spórolunk.


Nálunk bekötötték a Digi kábelt, velük kötöttünk szerződést, mert sokkal olcsóbb így a vezetékes telefon, az internet és kábel TV.


Mobil témában is érdemes körülnézni és akár csomagot is váltani.


Pároddal legyen közös bankszámlád, ne külön-külön mindegyikőtöknek. Éves szinten több ezer forintot megspórolhatsz.


Javasolom a pontgyüjtő akciókat kihasználni. Ezzel is spórolhatsz.


Bármilyen döntést hoznál, előtte ülj le és számold ki, hogy megéri-e belevágni.

2010. aug. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2 napra főzök, mindig van leves és második, akkor jobban lakik az ember és a leves olcsón megvan 100 ft 2-3 répa kis borsó, vagy karfiol vagy farhát, kelkáposzta, zöldbab paradicsom stb. leves.

Másidiknak főzelék sült virslivel vagy kolbàsszal, rakott kelkáposzta karfiol cukkini. Spagetti, káposztás tészta, túrós tészta, hurka, rakott krumpli paprikáskrumpli, paradicsomos gombóc, ezek 500-600-1000 ftból megvannak 2 napra.

Reggeli vacsora kenyér felvágottal májusi bajai párizsi, vajkrém körözött, ha szàraz a kenyér pirítós lesz belőle.

Egész csirkét veszek, mert annak a mellét kirántom egy ebédre, farhátból Kis húslevest főzök, combból szárnyból tejfölös hús van tésztàval!

Általàban Lidlben vásárolok ott azért minden olcsóbb, így futja ott kekszre, fagyira ami 59ft. Ételízesítő 50dkg-os 200ft. Spenot 100 ft.

Szoktam venni a vajas mirelit tésztát virslit, kiolvad kinyujtom kockákra vágom, virslit tekerek bele, Zöldbableves után másidiknak jó megsütöm és 250 ft kb. 15 virslis rúd! Vagy túróval megtöltöm a kockákat úgy

sütöm gulyás leves mellé. Palőc leves palacsinta. Ezeket készítek.

A kaja amin lehet spórolni.

Lidlben tusfürdő sampon mosopor öblitő is jó áron van, kellemes az illatuk. Nápolyi is olcsó finom.

2010. aug. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bocsi beírok, hogy megtaláljam később is ezt:) Jó ötletek! Jöhetnek még! Én egyáltalán nem spórolok sajnos, de nagyon kellene. Havonta 120.000 ft elmegy csak kajára hármunknak:S
2010. aug. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocs de 120ezer 2felnőttnek és 1 gyereknek irreálisan sok csak kajára...Én egyedül nevelem a lányom de 20-25/hó a kajapénz és nem a legolcsóbb kajákat veszem hiszen a gyereknek törekszem a legjobb minőségre.2 naponta főzök.

Ruhákat is vettem most akciósak.Sajna én nem tudok spórolni vagy lefaragni valamiből, mert a pénzem nagy részét a rezsi ill a megemelkedett kocsihitel viszi el.

De szerencsére szeptemberben már dolgozom,és végre nem kell majd az árakat néznem, vagy lemondani egy tábla csokiról:)

De addig is legalább a fogyókúrámnak nem teszek be...

Ja ha jársz fodrászhoz, akkor esetleg azon lehet még fogni, hogy megveszed a hajfestéket és magadnak fested a hajad.

2010. aug. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

igen tudom, hogy sok :S de nem csak kajára, hanem bevásárolásra megy el ennyi, nem jól írtam. Tehát összesen ennyi megy el kosztpénzbe.

Te hogy csinálod, hogy ennyiből kihozol egy havi kaját??? Adj tippeket légyszi!!!!

2010. aug. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Rossmann-ban pontgyűjtőzök. Lidl-ben rengeteg az akció, és jó minőségűek a termékek. Vaterán veszem meg a Sudocrem-et, az Ariel mosógélt, az arckrémemet, a párom borotvapengéjét, meg minden mást, amit olcsón találok és szükségünk van rá.

Sokat járunk turizni (az anyukám és én), gyönyörű, nem agyonhasznált, jó minőségű cuccokat veszek 400 Ft-okért. Például Next, George, Adams, Mothercare, Baby Gap,... ruhákat a lányomnak. Mosás, néha folttalanítás, vasalás, és már rendben is van. És mindenki dicséri, hogy milyen gyönyörű ruhái vannak! Fontos dolgokat kérek pl. a születésnapomra, nem magamnak, hanem a gyereknek. A születésnapja után két héttel van az enyém, amikor megszületett, pelenkát kértem a szülinapomra. :D

Libero-t használunk ugyan, de nézem az akciókat, a pontokat meg beváltom, most pl. Avent varázsitatóra és úti popsitörlőre.

Nem járok fodrászhoz, a párom festi a hajam, és néha le is vágja. Az övét is ő vágja magának, karácsonyi ajándéknak hajvágót kapott tavaly, maximálisan kihasználja. :)

Sokat eszünk tésztát, krumplit, darált húsból készített dolgokat (fasírt, stefánia, spagetti).

Nem járunk moziba, hanem netről töltök filmeket.

Keveset telefonálunk másokkal, egymás között meg 4 Ft-ért beszélünk.

Nem mentünk nyaralni, vettünk helyette egy nagy medencét, abban lehet pacsálni, a gyerek is imádja.

Az anyukám saját maga termeszti a zöldségeket, paprika, krumpli, bab, borsó, tök, karalábé, uborka,... Így olcsóbban jövünk ki. Persze jó annak, akinek udvara, kertje van. Ilyen szempontból szerencsénk van.

Párom a szabadnapjain elment burkolni most is, kp helyett bontott műanyag ablakot kért, így kicseréljük az ablakokat a házon.

Nem járunk mindenhova kocsival, egy-egy hosszabb séta nem árt pl. tanácsadásra, postára,...

Tudnám még sokáig sorolni. Ott fogjuk a pénzt, ahol tudjuk.

2010. aug. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, nagyjából én is így teszek, csak én az Aldiban és Auchanba vásárolok. Ruhákat amióta szültem a Vaterán és a Teszveszen szerzem be. Mégse jövök ki a pénzből. Most beinvesztáltunk egy mosogatógépre, mert én folyó vízzel mosogatok, és így kevesebb víz fogy, igyekszem csak napi 1x bekapcsolni. Az unokatesóm havi 2-4 ezer forintot spórol amióta van neki, azért vettem én is.
2010. aug. 7. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jól tettétek,hogy vettetek mosogatógépet.Nekem is van,nagyon szeretem.Kevesebb lett a víz számla,a villany meg nem nőtt.Én kb.2-3 naponta kapcsolom be,mert már mindketten dolgozunk,így nem lesz tele(spórolok is ezáltal).

A 120e forintot én is irreálisan soknak tartom 2 felnőttre és 1 gyerekre.

Nekünk a kajapénz(háztartási vegyicuccal együtt)60-70e max./hó+ néha veszünk pékségben péksütit.

Mi mondjuk nem iszunk üdítőt(nagyon ritkán csak)alkohollal egyáltalán nem élünk,nem dohányzunk és ritkán nasizunk.Nem vagyunk nagy húsosok sem(nem a pénz miatt),de hétvégén mindig van valamilyen husi.Egyedül a párom kávézik,én azt sem.

Én is sokszor a Lidlben vásárolok és havi 1x nagybevásárolunk az Auchanban.Akciókat figyelem.

Ruhát magamnak és a gyerkőcnek turiban vásárolok,(nagyon szép dolgokat szoktam találni),nagyrészt kilósban,az olcsóbb mint a darabos.

Nem szenvedünk hiányt semmiben,erre sztem akkor sem költenék jelentősen többet,ha tehetném.

2010. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenre nem futja soha, de ha csak egy ezrest is, de minden hónapban elteszel, akkor meg tudod lepni magad néha valamivel.

De szerintem egyél olcsó, laktató, lehetőleg vitamindús ételeket, hisz azt senki sem látja mi van a gyomrodba csak ne korogjon és akkor telik szép ruhákra.

Azt viszont látja mindenki.

Babáknak is lehet kinőtt ruhákat kapni bőven, csak cipőt, azt soha ne hordjon senki más után, mert azt már kitaposta valaki a saját lúdtalpára.

Cipőre soha se sajnáld a pénzt, ha egészségesen akarsz megöregedni.

2010. aug. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!