Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Helyes-e kisbaba korban...

Helyes-e kisbaba korban kilyukasztatani a gyerek fülét?

Figyelt kérdés

Most független attól, hogy fiú vagy lány.

Mit gondoltok? Meg kell várni, amíg magától szeretné, vagy jobb letudni nagyon pici korban, hogy ne emlékezzen arra, ha fáj?



2020. júl. 18. 14:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
Én például nem bánom, hogy ez kisbaba koromban el lett intézve, mivel olyan 7-8 éves koromban kezdtem félni a tűktől, előtte meg semmi, és én szerettem fülbevalós lenni kislányként is.
2020. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Amikor ő akarja (de a 2-3 éves lányok többsége akarja
2023. jan. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%

Jobb baba korban. Észre sem veszi a legtöbb baba. Ráadásul a gyógyulás is sokkal könnyebb, mint nagyobb korban, mert nem piszkálja/húzgálja.

3 hónapos korában lövettük neki ki. 1 évig volt benne,amit a gép beletett. Majd kapott arany gyermekfülbevalót.

2023. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%
Hát a nem piszkálja, húzogatj nálunk nem állta volna meg a helyét. Három lányom van, de mindhárom amikor álmos volt, folyamatosan a fülét piszkálta.
2023. jan. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%

Az én kislányom is mindig a fülét piszkálja, ha álmos, így nem lövettük ki inkább (8 hónapos). Szerintem a kislányok 2-3 éves korukban már öntudatra ébrednek annyira, hogy kérik, ha szeretnének. Akkor kapni fog, addig meg feleslegesnek érzem.

Az én fülbevalóm nagyon tetszik neki, állandóan birizgálja, így szinte biztos vagyok benne, hogy ö is akar majd. :D

Egyébként lövettem fület tiniként is (az egyik fülemben 3 lyuk van), abszolút nem fáj. Egy nyomás érzés, gyógyulásnál meg viszket.

Se hátránya, se előnye a gyereknek abból, hogy mikor kap fülbevalót.

2023. jan. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én szerettem volna kilövetni neki, de a férjem erősködött, hogy várjuk meg, amíg magától el tudja dönteni, legyen az bármikor is. Rájöttem, hogy igaza van. Majd ha szól a lányunk, hogy szeretne, akkor kap. Most 2,5 éves, egyelőre még abszolút nem érdekli.
2023. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

4

Itt nem a fülkilövéssel volt a baj, hanem a szüleiddel. Már csak az is alap, hogy nem képeljük fel a gyereket.


Nekem kb 12-13 éves koromig volt (arany). Aztán azt kivettük, egy ideig volt bizsu, aztán lusta lettem reggel betenni s este kivenni, így most csak néha van. Én semmi negatívumát nem éreztem annak, hogy már a kórházból úgy vittek haza.

2023. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én speciel, ha valamit utálok nagyon az anyaságban, az az, hogy nekem kell rendelkeznem az ő teste és dolgai felett. De én az oltásoktól is kivagyok. Hiába az ő érdeke és mivel még nincs olyan életszakaszban erről ő maga nem dönthet, ezért nekem kell ugye vinni/kérni. Szóval én ilyen extrém eset vagyok ilyen téren.


Így próbálom megúszni az összes ilyen hülyeséget. A fülbevaló abszolút nem egy szükséges dolog, nincs sem előnye, sem hátránya. Egy divat dolog. Így bőven ráér ez a kérdés később, amikor már el tudja ő dönteni mit akar.

2023. jan. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!