Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Helyes-e kisbaba korban...

Helyes-e kisbaba korban kilyukasztatani a gyerek fülét?

Figyelt kérdés

Most független attól, hogy fiú vagy lány.

Mit gondoltok? Meg kell várni, amíg magától szeretné, vagy jobb letudni nagyon pici korban, hogy ne emlékezzen arra, ha fáj?



2020. júl. 18. 14:56
A kérdező szavazást indított:
Meg kellene várni, amíg szeretné a gyerek magától is
Jobb kisbaba korban
Igazából nincs jelentősége
133 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

3.-at jelöltem..

de a lányomnak 4 hónaposan lett fülbevalója

2020. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Megvártuk, míg ő kérte.
2020. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nem lett kilyukasztva csecsemokoromban ,en kertem a szuleimet masodikas koromban,hogy akkor mar nekem is legyen..:)
2020. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg kéne várni, mire magától akarja, mert én meg pont ellenkezőleg voltam... Kilyukasztották a fülem baba koromban, aztán anno 14 éves koromig könyörögtem, hogy hadd ne hordjak már fülbevalót. Mindig ellenőrizték, hogy nem-e vettem ki, mert ha ki mertem venni, akkor fel lettem képelve. Aztán valahogy kiharcoltam, hogy kivehessem, azóta sem hordok, szépen beforrt a lyuk is. Szerintem semmi értelme baba korban.
2020. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Ráadásul baromira fáj egy kisbabának, nem is értem, hogy képesek ezt mégis olyan sokan megtenni szerencsétlennel (egy kisgyereknek már teljesen más a fájdalomküszöbe, az nem indok, hogy hát a 4 évesnek nem fájt annyira!). Ennyi erővel bármilyen piercinget is szúrathatnának neki, de azon meg mindenki kiakadna, hogy micsoda kínzás meg miért nem várják meg, hogy a gyerek akarja. Miközben a fülbevaló is egy piercing.
2020. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Nekem gyerekoromban volt fülbevalók de sajnos elveszett azóta meg nem akartam újat ,lányomnak meg nem,lyukasztotuk ki fülét majd ha szeretné akkor.
2020. júl. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
5-ös, a mi kisbabánk észre se vette, amikor kilyukasztották a fülét. Egy mukk nem volt. Ha baromira fájt volna, akkor feltételezem, ordítania kellett volna.
2020. júl. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

1. Vagyok

Lányom 2 éves és már kéri hogy cserélgessük 😬


Úgyh én nem tartom rossz döntésnek

2020. júl. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
88%
Szerintem semmi értelme nem lesz ettől kevesebb mert nincs fülbevalója később is ráér.
2020. júl. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Engem a szülészetról már kilyukasztott füllel hoztak haza. Kb 13 éves koromig egy szivecske alakú arany fülbevaló volt a fülembe, meg mikor kivettük tisztítani (nehéz volt kivenni), már nem tettem vissza. Akkor volt egy bizsus fülbevalós korszakom, csak azokkal az volt a baj, hogy nem tudtam bennük aludni, mert nyomtak, reggel betenni meg lusta voltam/elfelejtettem. Most csak akkor teszek fülbevalót, ha olyan helyre megyek.

Én örülök, hogy már akkor kilyukasztották, mert 10 évesen csak azért biztos be nem mentem volna a városba. (Autónk sincs, meg a városba menéssel nekem azért rossz emlékeim vannak. Pszichológushoz és logopédushoz vittek inkább...)


Amúgy elvileg nem fáj, inkább olyan fura lüktető érzés pár napig.


A gyerekkori füllyukasztásnak inkább az az előnye, hogy nem kell foglalkozni majd vele. Úgy értem, hogy majd ha a gyerek nem akar fülbevalót, akkor nem tesz, ha meg akar, akkor meg egyből tehet. (A beforrásról annyit, hogy nekem töb december óta nem volt semmi se benne, és nem forrt össze.)


#4

Ez inkább a szüleid nevelési hülyesége, nem pedig a füllyulasztás hibája. Nem is tudom már hol láttam, de pl ez annak az ellentéte, mikor egy 9 és egy 11 éves kislánynak a szüleik nem engedték a füllyukasztást, míg 12 évesek nem lesznek. S addig olyan csiptetős füllbevalókat hordhattak csak. What??


A lányomnak majd én kis korában kilyukaszttatomom a fülét. Ha kell, akkor használja, ha nem akkor meg nem.

2020. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!