Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiúnak önállóan...

4 éves kisfiúnak önállóan játszható játékokat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
2020. júl. 7. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
DUPLO
2020. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nagyon jó játékok vannak.

Te ismered a fiad, hogy mi köti le, de szerintem itt, vagy hasonló oldalakon, biztosan találsz ötletet.


[link]

2020. júl. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Építőjátékok(lego), minden ami járműves, parkolóház, ahonnan legurulhatnak az autók, szerelő játékok, gyurma. A fiamat a fentiek érdeklik és kötik le a legjobban, meg most a jó időben az udvari játékok.
2020. júl. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3as, milyen parkolóházatok van?
2020. júl. 8. 06:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Fa sínpálya, jó sok elemmel. Órákra elvan vele a fiam.
2020. júl. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Fűzögetés, gombolás, cipőfűzés (neki még komoly feladat), cipzározás, csatolás minden mennyiségben jöhet. Ezeket remek megoldásokkal lehet játékosan gyakoroltatni vele. Mi egy bonyolultabb matatófalat is összehoztunk számára, az ügyes nagymamája pedig csodaszép csendes könyvet varrt neki, de természetesen készen is kapott már ezeket a tevékenységeket célzó játékokat.


A négyévesem szereti a bíbelődős, a kihívást jelentő játékokat. Az apróbb szortírozós játékok, árnyék kontúros játékok, építőjátékok (legó, fa, mágneses), ügyességi játékok is sikert aratnak.


A karikadobálós, célbadobós, és labdajátékok szintén befutók.


A látás fejlődése mérföldkőhöz ért, már egészen apró részleteket is kiszúr. Ezért jöttek a több darabos kirakók, mozaik kirakók.


A tárgyismeretben megvannak az alapok, ezzel nincs gond, ezért mi elkezdtük megerősíteni benne a fogalmakat, tulajdonságokat egy ellentétpáros játékkal és egy két karú mérleggel.


Elboldogul a nehezebben érthető fogalmakkal is, mint pl idő, napszak, sebesség. Teljesen beleveti magát az ok-okozati összefüggések megértésébe, ezért kapott saját gyermekenciklopédiát is, de a Mi micsoda junior sorozat is teljesen neki való. Külön kedvence Polgár Judit Kalandozás a sakktáblán című könyve, amely egy univerzális agytréning a 4 évesek számára.


Az alkotási vágya kielégíthetetlen szerencsére, tehát ceruza, filctoll, festék, nyomda, gyurma, színező, ragasztó alap kelléke kell legyen a háztartásnak.


A mozgásigénye félelmetes méreteket ölt. Ezért jó megoldásnak bizonyult egy trambulin beszerzése. 4 évesen már megtanult két keréken bicajozni is. Megismertettük különféle sportokkal. A lehető legjobb lehetőség, hogy megtanulja levezetni a feszültséget, és jó dologra használni az energiáit.


Elkezdődött a hangszerekkel való ismerkedés, hiszen elképesztő fejlesztő hatású ránézve a zene.


Elérkezett az idő, hogy ténylegesen a közösség felé fordul, és társaival is nagyon jól érzi magát. Ők is bőséges játéktevékenységet hoznak az életébe.


A társasjátékok világa is utat enged számára, hiszen az egyszerű lépegetős szabályjátékokat, kártyajátékokat már élvezettel játsza.


Érdeklődik a betűk, és számok iránt is. Egy jó kis foglalkoztatófüzet leköti hosszú időre is akár.


A mesék terén még mindig maradtunk az egyszerűeknél. Ismerős helyzetekkel, ismétlődő részekkel, emberi tulajdonsággal felruházott, szerethető figurákkal. Az óvodai stressz legyűrésére megpróbáltuk a relaxációs mesekönyveket is bevetni. Ilyenkor nagyon oda kell figyelni a csöpp lelkükre. Addig olvasunk neki 1-1 mesét, ameddig ő azt hallani akarja. Azért kéri ezerszer is ugyanazt a mesét, mert neki azzal a mesével dolga van, és általa kerülhet megoldásra valami kis zűr az életében. Ugyanígy jó hatással van rá a bábozás. El engedtük el a fantáziánkat, és neki is hagyjuk ugyanezt!

2020. júl. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a baj nálunk, hogy mindenhez kellek, 2 percenként szólongat. Mindenre azt mondja, hogy ő ezt nem tudja megcsinálni és segítsek. De nyilván ezt azért csinálja, hogy csak vele foglalkozzak egész nap. Annyi mindennel probálkoztam, de szinte büntetésnek veszi az önálló játékot. Nagyon fárasztó már.
2020. júl. 8. 16:26
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azt kell neki mondani, hogy NEM. És aztán tenni a dolgod. Ettől fog megváltozni a helyzet, nem attól, hogy milyen játék van előtte.
2020. júl. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, ha dolgom van, dolgom van. Egyenesen megmondom a gyerekem szemébe, hogy _most nem érek rá_, és aztán nincs könyörgésnek helye, meg nem tudom, teszem a dolgomat. A probléma ott kezdődik, amikor nemet mondasz, ő könyörög, meg érzelmileg zsarol és annak eredménye lesz és te leülsz vele játszani, meg magyarázkodsz, hogy de édesem így meg úgy. Na, az lesz fárasztó, mert megtanulja, hogy van értelme szekálni, mert meggyőzhető vagy. Nálam nem próbálkoznak ilyesmivel, pedig több gyermekem is van, mert az igen az igen, a nem pedig nem. Feltalálja magát hamar, ha muszáj neki. Legyél kicsit határozottabb!
2020. júl. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is nemet mondok, és el is magyarázom neki, hogy most dolgom van. De akkor 2 perc múlva otthagyja a játékot, jön utánam és látványosan unatkozik, nyafog..
2020. júl. 8. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!