Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szokassam le kislányomat?

Hogy szokassam le kislányomat?

Figyelt kérdés
Add ide.., inni akarok..., kell..! Hogyan szokassan át a kérek szóra arra hogy kérjen és ne utasítson.
2010. júl. 29. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Mond neki hogy nem adom,míg nem kéred szépen!!!!!!
2010. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindig csak akkor kaphatja meg, ha azt mondja, hogy kérek.add oda, akarok. stb. Mi ezt úgy csináltuk, hogy nem is ismeri ezeket a szavakat két évesen, persze, majd nyilvánm egtanulja az oviban, de addigra ez rögzül. Kiválóan használja a kérem-tessék- köszi - t 21 hós. Te se használd soha, és senki más sem, egy idő után talán elfelejti.
2010. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek tükröt tart elénk.

Ha te úgy beszélsz elötte, vele vagy úgy általában, hogy kérem szépen, add ide stb, akkor a gyerek is elöbb vagy utóbb ezeket a kifejezéseket fogja használni.

Ne leszoktasd, hanem szoktasd rá!

Mutass neki jó példát a beszédben is.

2010. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

és még valami. Az én 3 és félévesem "köszönöm szépen-nel köszön meg mindent.

Mert megtanítottam rá. Ennyi a titka:)

2010. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Soha nem használjuk ezeket a szavakat a köszönöm, szivesen, légyci szavakat már nagyon régóta használja pedig még nincs két éves.
2010. júl. 29. 14:59
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Hat igen az ovi es az egyeb ismeros gyerekek jobbak, kevesbe jol neveltek...

A mienk is jol elvolt a "koszonom nem", "kerem" szavakkal. Aztan jott az ovi. Tegnap azt mondja nekem:" Mondtam neked, hogy adj nekem juice-t!"

Hetekkel ezelott megmondtam neki, hogy total nem fogok rafigyelni, ha igy beszel...kb 6 percig birta a bunko dumat...akkor eszebe jutott, semmit nem kap ha igy beszel es azonnal mas jott ki a szajabol. Arra reagaltam. Mondta is, hogy szepen kertem!

...es igen, ahogy az elottem iro irta, vigyazni kell arra is, hogyan beszelunk a Kicsikkel. Hiszen azt kapjuk vissza. Kulonosen 3-4 evesen amikoris a kiskamasz kor van es iszonyatosak tudnak lenni.

Tegnap pl. az enyem raszolt a Nagymamajara: " ragj, nyeld le es beszelj"...Mama csak nezett...mi van? Mondtam neki, tele szajjal nem beszelunk....

2010. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pedig mégis tudja, tehát valaki megtanította rá. ....
2010. júl. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kelemenkelo ***** válasza:
Az én kislányom 22 hos és már vagy 2 honapja megkőszőni az ebédet vacsit (kőszőnőm szépen az ebédet.,kőszőnőm szépen a vacsoját)::)meg ha nem kér valamit mondja hogy kőszőnőm szépen nem kérek.és én egyszer nem mondtam neki ezeket.nem is hallhatta mástol sem mert nem jár kőzősségbe ,csak és kizárolag velem van.
2010. júl. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy szoktasd le,hogy minden egyes alkalommal hozzáteszed a légyszíves szót a kéréséhez,és utána biggyeszted a köszönömöt is.Én is így csinálom.Ha kell naponta 23x.Következetesnek kell lenni,ami sérti a füled azt nyugodtan minden egyes alkalommal javítsd ki.Meg fogja tanulni!
2010. júl. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!