Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek lázgörcs esetén?...

Mit tegyek lázgörcs esetén? Kisfiam 2 éves, most először lázas beteg.

Figyelt kérdés
Tegnap du óta 38 alá nem megy a hője,ezt is csak gyógyszerrel,kúppal és hűtőfürdővel érjük el,igaz 39 fölé se ment. Még nem volt dolgom lázgörccsel,de félek,mit kell tenni olyankor?
2010. júl. 28. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem is biztos, hogy lesz teendőd... Ehhez is hajlam kell! Nekem 4 gyerekem van és szerencsére egyiknél se fordult elő soha. Ha mégis szükség lenne rá (ne kelljen!), itt mindent megtalálsz: [link]
2010. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Persze nem biztos,hogy szükség lesz rá,de sokat vagyok egyedül vele,és próbálok tájékozódni,mit hogyan kell csinálni.
2010. júl. 28. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:
az én nagyobbik lányom magas lázra hajlamos. neki meg sem áll 39-ig, de inkább felkette szokott lenni, ha úgy igazábóllázas. Ennek ellenére még nem voltlázgörcse, és ha jól tudom, most már egyre kevesebb az esélye (2,5 éves múlt). Én hagyom, hogy felmenjen, mert a Doktornőnk szerint felmenő lázat nem szabad csillapítani (pedig elég ijesztő volt az elején, amikor térképes volt a keze és remeget az egész kis teste). SZóval 39,5 felett adok neki kúpot, levetköztetem, ha éjszaka történik akkor ki is takarom, hogy a hőt nagyobb felületen tudja leadni. Csak egy bodyban van. Itatni próbálom. Legalább 3 féle lázcsillapító van itthon, mert azokat 3 óránként lehet adni (csak egy félét nem szabad 6 órán belül). Ha lázgörcse lenne, akkor oldalra fektetném, megigazítanám a nyelvét, nehogy félre nyeljen, megnézném, hogy nincs-e semmi a szájában és simogatnám. Állítólag nem tudsz ennél többet tenni, magától elmúlik és nem fáj nekik és nem okoz maradandó károsodát. SOk gyerek a görcs elmőlása után mély álomba merül, ilyenkor hagyni kell, hogy kialduja magát. Mennyi idős a babád?
2010. júl. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bocs, már látom, hogy 2 éves...

akkor szeirntem ha eddig nem volt, már nálatok is kevés az esélye

2010. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szklenárné köszönöm Neked is! Nálunk most először volt láz,így azt se tudom,honnan tudjam,hogy mikor fog megállni a láz? Úgy értem,hogy meddig lesz felmenő?Megmérjem neki,és hagyjam még,aztán újból mérjem meg később?38,7 volt a legmagasabb,rögtön a délutáni alvás után vettem észre,és egyből gyógyszert adtam. Ma hajnalban 37,9 volt,azóta nem ment 37 fölé a hője,úgyhogy talán lezajlott.Igazad van,rossz nézni amikor szenvednek.Jó egészséget Nektek!
2010. júl. 29. 19:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!