Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden 5 èv körüli kisgyerekne...

Minden 5 èv körüli kisgyereknek könyörögni kell?

Figyelt kérdés

Pl, hogy menjen màr fürödni, vegye a cipôjèt, jöjjön vacsorázni, menjen fogat mosni... stb

Aki el tudja èrni, hogy ne kelljen - àrulja el lègyszi hogy csinálja:)

Vagy ez normàlis ebben a korban?


2020. febr. 15. 21:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
Néha kell, néha nem. Nálunk apa a könyörgős. Én kétszer kérem, harmadjára csinálom (ráadom a cipőt, elkezdem mosni a fogát stb).
2020. febr. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!


Örülök, hogy nem csak nàlunk nem tökèletes a gyerek és nem csak èn nem csinàlok mindent “tökèletesen”.

Annak is örülök, hogy van ahol a gyerek mindig szòt fogad, így akkor van remèmy!:) Mèg jobban örültem volna, ha utòbbiak közül valaki kicsit konkrètabban is kifejtette volna, hogy mi a titka, konkrètan erre a helyzetre. Mert az, hogy “nevelem” a gyerekem elèg tág fogalom.


Nem gondoltam volna, hogy ezt magyaráznom kell, de a “könyörögni” szòt nyilván irònikusan èrtettem.

2020. febr. 16. 07:23
 13/19 anonim ***** válasza:
28%
#7-es, egy könyvből neveljük a gyereket,ez nekem is meg van 😂
2020. febr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%
Én sem szeretek fenyegetőzni és kiabálni, de az én 5 évesemnél semmi más nem használ 😔 Szóval már eleve így indítok, és akkor csinálja, méghozzá normális tempóban, nem szórakozva, baromságot csinálva.
2020. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
21%

Picit megnyugtató ezt olvasni, igen az 5,5 éves lányom is ilyen, és nekem is az összes hajam az égnek tud állni.


És nem, nem neveletlenség kérdése. Az oviban mindig dicsérik hogy milyen szófogadó, türelmes, szabálykövetö, segítőkész, jól nevelt gyerek.


Szóval azt gondolom ez nekünk szól, feszegeti a határait, és ez így természetes.

2020. febr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%
Aki itt veri a nyálát, hogy milyen jól megnevelte a gyerekét, annak csak szerencséje volt. Ugyanez az altatással. Nem minden gyerek együttműködő, sajnos ez van.
2020. febr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
43%
Lepontoztàtok a 7eskét, pedig full jó görbe tükröt mutat az ôsanyáknak meg a manócskáiknak. 😀
2020. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
81%

Különböztesd meg azokat a helyzeteket, amikor a gyerek csinálja , ami a dolga, csak lassan, naagyon laaasssaaaan.... és azokat, amikor szabotál, mert ő nem akar fürödni, nem akar fogat mosni, hanme inkább valami mást csinál(na). ELőbbi eseteknél csak a gyorsítást kell elérned, utóbbiakban pedig az együttműködést.

Csak olyat kérj tőle, amit komolyan is gondolsz. Ha van választási lehetőség, akkor fogalmazz úgy, hogy ez egyértelmű legyen. "Ha most gyorsan összepakolsz, akkor sokáig pancsolhatsz a kádban. Ha még játszol egy kicsit, akkor csak zuhanyozni lesz idő. Mit szeretnél?"

Ne regulázd túl! Nem kell a gyerekszobában folyton összepakolni, legyenek játékgyűjtő ládáitok, ahova gyorsan el lehet tünteni a rumlit, de ha az asztalán marad egy félkész rajz vagy a szőnyegen a babaház, az ne legyen probléma. Hagyj neki hosszabb időt az egyes tevékenységekre (öltözés, fogmosás, stb.) Keltsd fel korábban reggel.

Ha csak gyorsítani akarsz: Alakítsd kihívássá a feladatot. "Fel tudod húzni a cipőt, mire csörög az óra?" "Ha reggel fél nyolc előtt sikerül elindulnunk az óvodába (mutasd meg a faliórán, hol van akkor a mutató), délután ..." és találj ki valamit, aminek a gyerek örül, és számodra megoldható.

Ha az együttműködéssel van baj:

Figyelmeztesd előre, hogy tevékenységváltás közeleg. "Öt perc múlva hét óra, akkor el kell pakolnod a játékokat."

Mikor tényleg pakolni kell, menj oda hozzá, guggolj le mellé, és úgy mondd neki, mit szeretnél. És ne hagyd tovább játszani! Idővel majd elég lesz a konyhából szólni, hogy mi a dolga, de ez még nem az a kor. Viszont ha kitartó vagy, megszokja a rendszert, és természetessé válik a számára, hogy hétkor fürdeni kell, aztán vacsora és így tovább.

Nálunk bevált, hogy a tevékenység befejezését kötöttük időhöz, és ha ebbe a keretbe belefért, azt jutalmaztuk. "Ha háromnegyed nyolcra ágyban vagy, kettőt mesélek."

Nem kel huzakodni, főleg nem kell könyörögni, csak egyértelmű és határozott elvárásokat támasztani, és szembesíteni a gyereket a következményekkel. Ez rövidtávon időigényes és fárasztó, adott esetben abba kell hagynod a dolgodat, hogy a gyermek is hagyja abba a játékot és értse meg, hogy a fürdőszoba felé kell vennie az irányt, de hosszú távon megéri.

2020. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsò! Nagyon köszönöm a rèszletes vàlaszt! Nagyon sokat segítettèl! Köszönöm, a segítô szàndèkot ès, hogy idôt àldoztàl rà! Hasznos volt!!!!


Többieknek is köszönöm a vàlaszokat!!

2020. febr. 19. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!