Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen idős kislánynak mertete...

Milyen idős kislánynak mertetek a hajába tenni csatokat?

Figyelt kérdés

22 hónapos a kislányom, szóval már nem picibaba. A haja viszont még mindig az az össze-vissza rövid babahaj. Levágatni nem szeretném (maximum a fufruját), hogy végre legyen kislány-haja. Viszont most már kicsit kordában kéne tartani a kunkorokat. A hajgumit kiszedni, próbáltam már cofit csinálni neki. Vettem szép csit-csatokat, de picit félek, hogy kiszedni és megbökheti magát vele.


(Bocsi a béna kérdésért, de a két nagyobb gyerekem fiú, én magam pedig rövid hajú anyukja vagyok, nincs nagy rutinom a kislány-frizurák terén...)


2019. szept. 17. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem tűri, kiszedi, én nem tennék bele semmit, hanem olyan frizurát vágatnék, ami nem zavarja.
2019. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szilikon gumi. A legkisebb, nagyon erős. Ezt nem könnyű kiszedni.

A hajcsatot még a 4 éves lányom is kiszedi, mert zavarja. Ezért nem is teszek bele. Nem azért mert megbökné, bár hozzáteszem, hogy nekem 9 éves koromban beleállt a csat a fejembe, mert ellöktek. Szóval egyébként se tartom aktív, futározó korban jónak. Az oviban nekünk tornán tiltják is.

2019. szept. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Kislányom extra hosszú hajjal született, fél éves kora óta rendszeresen felgumizom a haját, eleinte szilikon gumival, mára már normál (gyerek) hajgumival, 1 évesen már csatokat is raktam bele neki, soha nem szedte ki. A frufruját 2-3 hetente vágom neki, annyira nő. Szereti mikor a hajával babrálok, hozzá van szokva, szokta hozni a hajgumikat, hogy kössem fel a haját. 15 hónapos
2019. szept. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

18 hónapos a lányom, hatalmas hajjal született, 6 hósan már vállig ért neki. Levágatni nem akartam, mert szerintem úgy szép egy kislány, ha szép hosszú haja van, és énis utáltam, mikor az engedélyem nélkül vágták a hajam kicsinek. Majd levágatom neki, ha ő kéri. Viszont semmit nem tűr meg a fején, se sapkát, se gumit, se csatot. A frufruját vágom neki, hátul pedig szilikongumival összegumizom a haját, azt nem tudja kiszedi, de kizárólag csak nyáron, hogy ne fülledjen be a halánték. Télen nem csajoskodunk, hagyom természetesen a haját, a frufruját is csak addig vágom, hogy ne lógjon a szemébe.


A úgysem egészséges a sok gumizás, csattozás, mert megtörik a haja, elhalnak a hajhagymák, stb.

2019. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1 évesnek már tettem..

Olyat amit nem vesz a szájába, nem hegyes


Szilikongumit 13 hónaposan

2019. szept. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Az én kislányom is hosszú és sok hajjal született, ezért egy éves kora előtt már össze kellett neki gumizni hogy ne zavarja. De én eleinte csak max 1-2 órára tettem be neki, h szokja a fejbőre. Így nem piszkálta, hanem szépen megszokta. Szintén szilikonos hajgumival kezdtük. Most 20 hónapos, csattot csak akkor kap ha kiöltözünk.
2019. szept. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
2 évesen kezdett növögetni a haja. 3 éves kortól szoktattam a csathoz. Most 3.5, hajgumi és hajcsat van a hajában. Most ér neki vállig, de göndör a vége. Vizesen lapocka aljáig ér neki.
2019. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Olyan 7-8 hónapos kora körül, azóta használunk hajgumit is. Rengeteg haja volt, fazonra vágatni nem akartam akkoriban, most (2 évesen) meg pláne, mert hátközépig ér, vagyis érne, mert a vége hullámos-loknis, így felugrik neki a válláig. Sosem volt gondja egyik kiegészítővel sem, a hajfánkot is simán engedi.

Nem hiszem, hogy a lányod akkora kárt tudna tenni magában a hajcsattal. Mondd meg neki, hogy ne szedje ki, hiszen milyen szép a hajában, nézze meg magát a tükörben. Talán előbb-utóbb megérti, mennyivel kényelmesebb így, mert a haja sem fog a szemébe lógni. Egy lassan két évessel már egész jól lehet kommunikálni.

2019. szept. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
1 éves lányomnak már bölcsibe volt hosszú hajába pici gyerek gumi és ott nem szedte ki .
2019. szept. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Levágatni nem akartam, mert szerintem úgy szép egy kislány, ha szép hosszú haja van,"


Ezt sosem értettem. Olyan aranyos, csajos frizurákat lehet vágatni,ami sokkal praktikusabb, mint a derékig érő.


A nevelt lányomnak mindig fenékig érő haja volt, mert "egy lánynak az a szép".

Utálta. Utált fésülködni, utált hajat mosni, utálta összefogni, mert nehéz volt, és húzta a fejbőrét, utálta kiengedve, mert mindenhol ott volt, és gubancolódott.

Hiába könyörgött hajvágásért, az anyja sajnálta a szép haját.

A nyolcadikos ballagás után levágatta vállig... Két héttel később állig. Azóta max vállig hagyja megnőni, és imádjahogy könnyű, nem gubancolódik, nincs mindenhol méteres hajszál, könnyű mosni, gyorsan szárad. Nem ül rá senki, nem fekszik rá, nem meleg.

Csak az amyja siratja a szép hosszú hajat.

2019. szept. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!