Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy bántok egy 21 éves...

Hogy bántok egy 21 éves gyerekkel? Köteles neki időre hazaérnie, meg hasonló? Mást pl. is mondhattok.

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
21éves gyerek nem létezik...Nekem próbálták megmondani hányra érjek haza,de ennyi idősen már nem sűrűn atrtottam be.
2010. júl. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Úgy, hogy 21 éves létére már nem hívom gyereknek.

Nem kell időre hazaérnie, de ha azt mondja, hogy este 21 körül hazaérek, de mégis inkább havernál, barátnőnél marad, legalább egy telefon, hogy mégse jön, ne aggódjunk.

Nem kell utána takarítani, a saját életterét, szobáját tartsa rendbe, ha éhes, eszik, nem kell elé tenni a kaját és kiszolgálni.

2010. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

18 éves korától már csak a szülő szemében gyerek, 14 éves korától maga rendelkezhet a keresetével.

Egy 21 évessel szemben lehet házirendet fenntartani, de szerintem inkább harmonikus szülő-gyerek kapcsolatra lenne szükség.

Minden szülő tudja, hogy nehéz megtalálni a helyünket a világban, pénzt keresni, családot alapítani, ebben kötelessége segítséget nyújtani és nem pedig újabb falakat emelni még otthon is. Legalább a magánéletében legyen mindenki szabad, a munkahely sokszor csak gúzsba köt.

2010. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Velem úgy bántak, hogy mondjam meg, hogy mikor megyek, hogy ne aggódjanak. Viszont 15 perc késés esetén már hívtak.

Nekem egyrészt jól esett, hogy így odafigyelnek, másrészt nem éreztem, hogy dacolnom kéne velük, úgyhogy általában nem maradtam ki nagyon későig.

2010. júl. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bár én még nem tartok ott, de nem "köteles" időre hazatérni. Viszont jólesne, ha megbeszélne velem minél több mindent, ami nem ütközik az intim szférájába. A békés egymás mellett élési szabályokat jó lenne betartani, de hát, ugye, ahogy neveltem, azt látom.

Mondom ezt még most.

2010. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21 éves korában az ember nem gyerek! Az én párom nem rég töltötte be 22. életévét, és most vagyok 16 hetes terhes. Egy gyerek nem dolgozik, rak félre pénzt, szerezz lakást, és decembertől tart el egy családot! És mindezt úgy, hogy maximálisan érezteti velem, hogy szeret, és gondoskodik rólam. Egy gyerek nem elég érett ilyesmihez. Másrészről úgy vélem, hogy szocializáció kérdése is, hogy kiből milyen ember lesz 21 éves korára.
2010. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valóban ilyenkor már nem gyerek a gyerek, de anyunak és apunak mindig az marad. Ilyenkor nem csak azt kell hangoztatnia a "gyereknek", hogy nem vagyok gyerek, de felnőttként is illik viselkedni. Tehát, ha azt mondom, elmegyek itthonról, szerintem 11re itthon leszek, akkor igen is meg kell ereszteni min. egy sms-t, hogy bocs, jól vagyok, de mégsem megyek, majd csak x körül... ez a minimum ,mert annak ellenére, hogy nem gyerek már, a szüleinek fontos, szeme fénye. A felnőttet ez nem zavarja, a gyereknek teher volt, de mivel mint tudjuk, már nem gyerek, szerintem természetes dolog, hogy törődik a szüleivel valaki. (AKkor is , ha fiú!!!) L27
2010. júl. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kezdjük ott,hogy 21 évesen már nem gyerek valaki,hanem felnőtt, jogilag is, agyilag is...aki nem, az meg 30 évesen se lesz az, de akkor sem lehet megszabni neki, mit tegyen mert teljesjogú felnőtt... ha akarja, megteheti azt is, hogy fogja magát és kiköltözik japánba...nem kell engedélyt kérnie senkitől, és nem kell szólnia...nem mellesleg már egy 17-18 éves "gyereknek" is illik már hagyni némi önállóságot, amíg nem él vissza vele, mert különben sosem tanulja meg, hol a határ....majd 18 véesen kiszabadul és az első baromságban benne lesz, amivel szembetalálkozik...én már 16-17 évesen tudtam önálló döntéseket hozni és nem kellett beleszólnia a szüleimnek, pedig hidd el, megtették volna, ha szükséges.
2010. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NodameCantabile válasza:
ő már nem gyerek hanem felnőtt, tehát nyilván akkor megy ide-oda-amoda amikor kedve tartja. Ehez joga van, de ha toleránsak vagytok egymással és megbeszéltek egy időpontot, akkor talán be is tartja, de csak úgy nem lehet megmondani neki, független fiatal felnött!
2010. aug. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!